کارشناسی و مشاوره رایگان

دوربین مداربسته

متخصصان کارآزموده فعال در «کارچی‌داری» پیش از اقدام به خرید و نصب تجهیزات، با بازدید رایگان و مشاوره و راهنمایی، شما را به سمت مناسب‌ترین انتخاب‌ها برای راه‌اندازی سامانه نظارتی‌تان یاری می‌کنند.

حفاظت محیطی و امنیت، یکی از مهم‌ترین مسائلی است که در داخل یا اطراف هر ساختمان – چه محل کار و چه منزل – باید مورد توجه قرار گیرد. سیستم‌های نظارتی نوین با ایجاد امکان رصد دائمی فضاهای مسکونی، اداری، تجاری و عمومی، نقش بسزایی در ایجاد امنیت نسبی و پیشگیری از بروز حوادثی نظیر سرقت ایجاد می‌کنند. معمولاً اولین بخش و پایه هر سیستم نظارتی، «دوربین مداربسته» است که استفاده از آن روز‌به‌روز رواج بشتری پیدا می‌کند. دوربین مدار بسته این امکان را به شما می‌دهد تا در هر لحظه از شبانه‌روز، حتی در نبودتان بتوانید از طریق تصویر بر منزل یا محل کار خود نظارت داشته باشید.

انواع دوربین مداربسته

دوربین‌های مداربسته انواع و قابلیت‌های گوناگونی دارند و بهتر است براساس نیاز و بودجه‌تان برای خرید آن‌ها تصمیم‌گیری کنید. برخی دوربین‌ها ثابت و بعضی گردان هستند؛ یعنی قابلیت چرخش دارند و تصویر کاملی از محیط در اختیارتان قرار می‌دهند. مدل‌های قدیمی‌تر دوربین مداربسته، فقط به‌صورت کابلی (LAN) وصل می‌شوند و انواع پیشرفته‌تر، امکان اتصال از طریق Wi-Fi (بی‌سیم) نیز دارند. مدل‌های کامل‌تر دوربین مداربسته، علاوه بر امکان ضبط تصویر، دارای قابلیت ضبط صدا هم هستند. بعضی انواع دوربین مداربسته، مجهز به فناوری تشخیص حرکت (Motion Detection) است که هنگام احساس هرگونه حرکت (مثلاً ورود فردی جدید به مکان موردنظر) فعال می‌شوند و حتی می‌توانند آژیر پخش ‌کنند. این مدل‌ها بیشتر برای جاهایی مثل بانک‌ها، موزه‌ها و شرکت‌های بزرگ مناسب است. قابلیت «دید در شب» (از طریق نور مادون قرمز) هم ویژگی دیگری است که امکان تماشا یا ضبط تصویر را حتی در تاریکی مطلق فراهم می‌سازد.

سیستم دوربین مداربسته از چه بخش‌هایی تشکیل می‌شود؟

یک سیستم نظارتی / امنیتی، معمولاً از چند جزء اصلی تشکیل شده است:

  • دوربین‌های مداربسته
  • آداپتورها و کانکتورهای برق
  • کابل‌های تصویر
  • DVR (واحد ضبط‌کننده دیجیتال) و هارددیسک یا کارت حافظه
  • مانیتور

تعداد دوربین‌ها و کیفیت ذخیره‌سازی تصاویر، در کنار ظرفیت هارد یا کارت حافظه، مدت‌زمان قابل ذخیره‌سازی فیلم‌ها را تعیین می‌کند.
برای محافظت و بالا بردن امنیت DVR، بهتر است آن را در محفظه‌ای فلزی و قفل‌دار با درِ شیشه ای به‌نام Rack قرار داد.
همچنین برای استفاده از قابلیت انتقال تصویر، لازم است این مجموعه از طریق کابل یا فناوری بی‌سیم به اینترنت هم متصل باشد. در این صورت تصاویر همه دوربین‌های موجود، از هر نقطه دنیا (البته فقط برای افرادی که مجوز دسترسی به آن‌ها داده می‌شود) به‌وسیله کامپیوتر یا حتی گوشی تلفن همراه قابل مشاهده خواهد بود!

کارچی‌داری

بهترین را انتخاب کنید!

دوربین‌های مداربسته دارای انواع و قابلیت‌های مختلف هستند. بنابراین لازم است برای هر مکان، متناسب با مختصات فیزیکی و به‌ویژه هدف و نیاز مصرف‌کننده، بهترین مدل دوربین و تجهیزات جانبی انتخاب شود. این‌گونه هم از هدررفت سرمایه بابت خرید امکانات گران اما غیر منطبق بر هدف جلوگیری می‌شود و هم علاوه بر پوشش کلیه نیازهای ضروری، امکان توسعه و بروزرسانی سیستم هم وجود دارد. جانمایی دقیق دوربین‌ها بر اساس نقشه تخصصی نیز پوشش کامل و دقیق فضا را بدون ایجاد نقطه کور امکان‌پذیر می‌سازد. متخصصان کارآزموده فعال در «کارچی‌داری» پیش از اقدام به خرید و نصب تجهیزات، با بازدید رایگان و مشاوره و راهنمایی، شما را به سمت مناسب‌ترین انتخاب‌ها برای راه‌اندازی سامانه نظارتی‌تان یاری می‌کنند.
با ما در تماس باشید

خدمات دوربین مداربسته کارچی‌داری