سوالات متداول پکیج

خدمات پکیج کارچی‌داری در چه شهرهایی قابل انجام است؟

در حال حاضر خدمات تعمیر تمام انواع پکیج‌ها در مجموعه کارچی‌داری فقط در شهر تهران و در شهرهای حوزه شهرستان تهران انجام می‌شود. ولی در آینده نه چندان دور حوزه فعالیت این مجموعه به سراسر کشور گسترش خواهد یافت.

آیا برای تعمیر پکیج دیواری نیاز است که دستگاه را از روی دیوار جدا کنیم؟

جدا کردن و پایین آوردن پکیج برمی‌گردد به میزان کاری است که قرار است برای تعمیر آن انجام شود؛ اما در ابتدا تعمیرکار با حضور در محل و بررسی میزان مشکل حتی الامکان سعی می‌کند که خدمات خود را بدون پایین آوردن دستگاه، انجام دهد.

علت اینکه پکیچ دیواری به صورت انفجاری روشن می‌شود، چی‌میتونه باشه؟

این اتفاق ممکنه بعلت ایجاد فاصله بیشتر از حد معمول جرقه و شعله رخ دهد؛ در اینصورت گاز خارج شده از شعله در محفظه پکیج تجمع پیدا کرده و همزمان با یکی از جرقه‌ها منفجر می‌شود؛ البته انفجار ناشی از این مشکل خطرناک نمی‌باشد وبیشتر یک اصطلاح مصطلح در فرآیند تعمیر است.

آب پکیج خونه ما به خودی خود گرم و سرد می‌شود، علت آن چی میتونه باشه؟

یکی از دلایل رخ دادن چنین شرایطی، گرفتگی لوله‌ها و عدم گردش مناسب آب در آن‌هاست. در واقع گرفتکی لوله‌ها مصداق کاهش قطر لوله‌ها و افزایش سرعت آب در آن‌ها است، لذا عبور آب با سرعت بیشتر از معمول در لوله‌ها، دلیل عدم گرم شدن آب به طور مستمر و پیوسته است و به همین دلیل گاهی آب گرم و گاهی آب سرد می‌شود. بنظر میاد باید برای تعمیر پکیج خونه تون اقدام کنید

آیا نحوه کارکرد پکیج در تابستان و زمستان متفاوت است؟

وظیفه پکیج در زمستان علاوه بر گرم کردن آب مصرفی شستشو و استحمام، تامین آب گرم برای رادیاتورها یا همان سیستم شوفاژ نیز می‌باشد. در واقع در زمستان سیستم بطور مستمر در مدار است. اما در تابستان سیستم شوفاز از مدار خارج شده و کار پکیج تنها گرم کردن آب برای مصارف شستشو و استحمام می‌باشد.

آب خروجی از پکیج ما به شدت داغ شده، چه دلیلی می‌تواند داشته باشد؟

پکیج‌ها همانند خودروها دارای ترموستات به منظور تنظیم آب هستند. در واقع کار اصلی ترموستات اعلام دمای آب به برد الکتریکی است. برد الکتریکی با توجه به دمای تعیین شده، درجه دمای مشعل را برای رسیدن به حرارت تعیین شده، تنظیم می‌کند. هر زمان ترموستات خراب شود، دمای آب یا بیش از حد سرد، یا بیش از حد گرم خواهد شد.

دلایل صدا دادن پکیج چه می‌تواند باشد؟

همه پکیج ‌ها وقتی در مدار باشند صدای کمی دارند اما وقتی صدا زیاد شود و از حالت معمول بیشتر شود، این می‌تواند نشانه‌ای برای وجود مشکل در سیستم باشد. در بیشتر موارد صدای غیر عادی در پکیج ها می‌تواند ناشی از ایجاد هوا یا حباب در مخزن و همچنین گرفتگی لوله‌ها باشد. برای این کار می‌توانید سیستم را هواگیری کنید. در صورت عدم هواگیری خطراتی برای سیستم از جمله ترکیدگی لوله‌ها قابل تصور است که می‌تواند هزینه‌های تعمیر زیادی را تحمیل کند.

چه فشاری برای ورود آب به پکیج مناسب است؟

فشار مناسب معمولا بین یک تا یک و نیم بار، بهترین فشار برای عملکرد پکیج به شمار می‌آید. این فشار معادل 10 تا 15 متر فشار آب است.

چه اتفاقی می‌افتد اگر بار پکیج زیاد شود آیا خطر انفجار وجود دارد؟

شیر اطمینان از بروز هر گونه انفجار به دلیل افزایش فشار ورودی آب جلوگیری می‌کند. در واقع شیر اطمینان با خالی کردن آب اضافی فشار مناسب را تعدیل می‌کند.

چطور ممکنه پکیج کار کنه ولی آب گرم نشه؟

چند عامل می‌تواند باعث بروز چنین مشکلی شود. اول اینکه ترموستات خراب شده باشد و دمای آب را به درستی نشان ندهد. دوم اینکه ورودی پکیج رسوب گرفته باشد. دلیل سوم هم می‌تواند به علت خرابی شیر سه طرفه باشد که در این صورت باید برای تعمیر آن اقدام کرد.

چرا پکیج دیواری خونه من خود به خود خاموش می‌شود؟

پکیج دارای سیستم ایمنی اتوماتیک است، به این معنی که هر زمان مشکلی در سیستم عملکرد بوجود بیاید، این سیستم ایمنی به صورت خودکار عمل کرده و پکیج را خاموش می‌کند. این ایرادات می‌تواند ناشی از فشار کم آب، کم شدن فشارگاز یا قطعی کامل گاز، وقوع نشتی در قطعات، عدم کارایی درست ترموستات و ایجاد اختلال در برد الکتریکی باشد.