سوالات متداول نصب و تعمیر کرکره برقی

براساس چه فاکتوری باید کرکره برقی را بخریم؟

مهمترین نکته‌ای که برای خرید کرکره برقی باید به آن توجه کنید بحث مرغوبیت تیغه‌هاست. تیغه‌های نامرغوب علاوه‌بر ایجاد صدای زیاد عمر کمتری داشته و برای تعمیر آنها اذیت خواهید شد. برای فهمیدن کیفیت کرکره سعی کنید از چندین جا قیمت را بپرسید سپس متوسط قیمت‌ها را محاسبه کرده و هر پیشنهادی که بسیار کمتر از حد متوسط باشد آن را نادیده بگیرید.

من دنبال کرکره‌ای هستم که صدای کمی داشته باشد کدام را توصیه می‌کنید؟

به‌طور کل برای پارکینگ خانه بهتر است از کرکره برقی با تیغه‌های غضروف‌دار استفاده شود، زیرا صدای کمتری در هنگام بازوبسته شدن دارند تیغه‌های غضروف‌دار در بین مفصل‌های خود دارای لاستیکهایی هستند که جلوی ایجاد صدا را می‌گیرند.

موتور توبلار برای کرکره برقی بهتر است یا موتور ساید؟

موتور ساید معمولا برای کرکره‌های برقی که دارای وزن زیاد هستند و تردد در آنها زیاد است، استفاده می‌شوند. موتور کرکره برقی ساید دارای امنیت بالاتری نسبت به موتور توبلار است، اما این موتورها هم هزینه تهیه بالاتری دارند و هم نصب و تعمیر آنها پیچیده و کاملا تخصصی است. موتورهای ساید بیشتر برای کرکره‌های اتوماتیک فروشگاه‌های بزرگ، پارکینگهای پرتردد، انبارها و کارخانجات استفاده می‌شوند. این درحالی است که موتورهای توبولار برای انواع پارکینگ‌های کوچک، مغازه‌های تک دهانه و پنجره‌ها کاربرد بهتری دارند و نصب آنها بسیار راحت است.

کرکره گالوانیزه فوم دار بهتر است یا فولادی؟

کرکره فولادی بعلت امکان افتادن خط و خش برروی آنها با گذشت زمان زنگ می‌زنند. این نوع کرکره‌های صدای بیشتری هم تولید می‌کنند. اما کرکره‌های برقی فوم‌دار بعلت اینکه از تیغه گالوانیزه فوم‌دار در آنها استفاده می‌شود، هنگام حرکت صدای کمی تولید می‌کنند؛ همچنین بعلت وجود فوم در این نوع کرکره‌ها، انتقال حرارت به داخل ساختمان براحتی انجام نمی‌شود؛ از این جهت برای درب سوله مواد غذایی مناسب هستند. کرکره برقی فولادی سنگین، بعنوان کرکره برقی ضد سرقت بانک و مغازه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اگر کرکره برقی با ریموت باز نشود چه کار باید بکنیم؟

درصورتی‌که با زدن ریموت، درب کرکره باز نشود ابتدا باید ریموت را بررسی کرده و باتری‌ها آن را چک کنید و از وصل بودن موتور کرکره به برق مطمئن شوید؛ اگر از وصل بودن برق و سالم ماندن ریموت مطمئن شدید، احتمالا مشکل از موتور باشد. در اینصورت با استفاده از ضامن (خلاص کن)، کرکره برقی را بصورت دستی باز کنید و در اولین فرصت برای عیب‌یابی و تعمیر آن اقدام کنید