سوالات متداول سرویس کولر آبی

چه ضرورتی دارد که پوشال‌ها هر ساله عوض شوند؟

در طول سال و خصوصا در فصل زمستان که از کولر آبی استفاده نمی‌شود، پوشال‌ها محل مناسبی برای رشد انواع قارچ‌ها و باکتری‌ها هستند و همزمان با روشن کردن کولر آبی این قارچ‌ها و باکتری‌ها وارد هوا شده و بیماری‌های تنفسی و آلرژی را بهمراه خواهند داشت. از طرفی بعد از گذشت یک سال پوشال‌ها کاملا خشک شده و خاصیت جلوگیری از گردوغبار را از دست می‌دهند.

دلیل اصلی سوختن پمپ کولر آبی چه می تواند باشد؟

دلیل اصلی سوختن پمپ آب کولر آبی، نرسیدن آب به اندازه کافی به پمپ است. که دلیل این کار می‌تواند ناشی از کمبود فشار شبکه آب یا گرفتگی لوله آب کولر باشد. با انجام سرویس به موقع و رفع مشکلات موجود کولر آبی می‌توان از سوختن پمپ تا حدود زیادی جلوگیری کرد. نوسانات برق هم می تواند عامل سوختن پمپ شود.

دلیل صدای زیاد کولر آبی چیست؟

یکی از عمده‌ترین دلایل صدای زیاد کولرآبی، خشک شدن یاتاقان‌ها و بلبرینگ‌ها است. خشک شدن یا شل شدن تسمه هم می تواند باعث ایجاد صدای زیاد در کولر آبی شود. این مشکل به سادگی با تعویض به موقع تسمه و روغن‌کاری قطعات مکانیکی کولر آبی مرتفع می شود.

پاره شدن تسمه کولر آبی چه مشکلی ایجاد می‌کند؟

وقتی کولر آبی در حال کار باشد و تسمه‌ آن پاره شود بعلت قطع ناگهانی ارتباط بین موتور و پروانه اصلی احتمال تاب برداشتن محور پروانه کولر وجود دارد.

چرا دمای هوا با کولر آبی قابل تنظیم نیست؟

زیرا کولر آبی با سیستم مرطوب کردن هوا آن را خنک می‌کند، و هرچه میزان پرتاب هوا بیشتر شود، طبیعتا رطوبت بیشتری هم به محیط منتقل می‌شود؛ لذا کولر آبی در دور موتورهای متفاوت طراحی می‌شود، تا در مواقع لزوم از سرعت پرتاب متفاوتی بمنظور ایجاد رطوبت بیشتر یا کمتر استفاده شود.

چرا گفته میشه کولر آبی برای مناطق مرطوب مناسب نیست؟

کولر آبی باعث افزایش رطوبت هوا می‌شود لذا در مناطقی که مرطوب هستند در صورت استفاده از کولر آبی رطوبت هوا ممکن است به حد اشباع برسد و در این صورت کولر دیگر قادر به خنک کردن هوا نخواهد بود از طرفی نفس کشیدن در هوای با رطوبت زیاد بسیار مشکل است.