سوالات متداول بازسازی ساختمان

آیا هزینه بازسازی ساختمان در همه مناطق تهران یکسان است؟

پاسخ این سئوال منفی است زیرا برخی از مناطق پرترافیک و مرکزی تهران برای انجام هر عملیات ساخت‌وساز نیاز به تمهیداتی زیادی دارند. تردد در مناطق شلوغ مستلزم اخذ مجوز از شهراداری برای هر مرحله ای از کار می‌باشد. سختی تردد به مناطق پرترافیک شهر تهران مستلزم صرف وقت و هماهنگی بیشتر می‌شود که نتیجه این کار افزایش قیمت تمام شده عملیات بازسازی برای چنین مناطقی است.

وقتی منزلمان را بازسازی می‌کنیم آیا نیازی به تغییر کاربری است؟

هم در فرآیند نوسازی منزل و هم در بازسازی کاربری خانه هیچ تغییری نمی‌کند.

بازسازی و نوسازی ساختمان چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟

تفاوت بازسازی و نوسازی اینگونه است که نحوه کار در هردو یکی است ولی نوسازی با هدف نو کردن خانه انجام می‌شود و چه بسا خانه هنوز نو بوده و هیچ مشکلی هم نداشته باشد، اما بازسازی همان مراحل کار نوسازی است که با هدف تعمیر و مرمت قسمت‌های مشکل‌دار انجام می‌شود. لازم بذکر است که در هردو فرآیند بازسازی منزل یا نوسازی آن، عملیات دکوراسیون داخلی بهمنظور بهبود وضعیت ظاهر و دیزاین خانه انجام می‌شود.

ساختمان بالای 30 سال را بهتره بازسازی کنیم یا نوسازی؟

همواره انتخاب اول باید بازسازی ساختمان باشد. وقتی میشه یه خونه را با یک بیستم قیمت ساخت، اونو از اولش هم بهتر کرد، چرا باید به‌سراغ نوسازی برویم. البته باید مقاومت ساختمان را بررسی کرد اگه مقاومت خونه مشکلی نداشته باشه، می توان با بازسازی اونو با هر طرحی که دوست داشته باشید انجام بدید.

خدمات بازسازی ساختمان کارچی‌داری در کدوم شهرها انجام میشه؟

خدمات بازسازی ساختمان کارچی داری فعلا همه مناطق تهران و شهرهای شهرستان تهران را به طور کامل پوشش می‌دهد. علاوه‌براین با تعدادی از متخصصین این حوزه در برخی از شهرها قرارداد منعقد شده و در حال توسعه کار به سراسر کشور هستیم.

آیا ایزوگام کردن سقف جزو عملیات بازسازی به حساب می آید؟

خیر. خدمات ایزوگام کاملا مستقل است و بدین منظور باید به بخش خدمات ایزوگام کارچی داری رجوع کنید.

آیا می‌توان بازسازی آشپزخانه را به تنهایی انجام داد؟

بله. آشپزخانه از جمله مکان‌هایی است که بیشترین کاربرد را در هر خانه‌ای دارد، به‌طوریکه ممکن است درب کابینت‌ها مشکل پیدا کند یا ظرفشویی دچار گرفتگی‌های مکرر شود. موضوع مهمتر این است که آشپزخانه نما و کلاس هر خانه‌ای است و طبیعی است که بعد از مدتی از مدل بیفتد و ازآن خسته شوید و بخواهید دکور آن را تجدید کنید؛ خصوصا اینکه هر روز طرح‌ها و تجهیزات جدیدی برای آشپزخانه به بازار عرضه می شود.

چرا ساختمان ها را بازسازی می کنند؟

دلایل بازسازی ساختمان می تواند به‌علت یکی از موارد زیر باشد:

  • هرگاه تصمیم داشته باشید دکوراسیون داخلی را تغییر دهید.
  • ساختمان شما ترک برداشته و دچار شکاف در دیوارها و سقف شده باشد.
  • هر زمان که لوله ها و شیرآلات فرسوده شده و نشتی آب در خانه اتفاق افتاده باشد.