چه چیزهایی غذای مورد علاقه گربه را تشکیل می‌دهند؟

خواندن 5 دقیقه
22 اکتبر, 2020
عادات غذایی گربه

تمامی صاحبان گربه این نظر را دارند که غذای مورد علاقه گربه نازنین خود را می‌دانند و با خواندن چند ترکیب پشت جلد بسته‌های غذا تصمیم به خرید می‌‌گیرند. اما آیا این روش درستی است؟

مواد مغذی که گربه‌ها نیاز دارند با نیازهای بدنی انسان‌ کاملا متفاوت است و باید این را بدانید که آن‌ها هم مانند شما به رژیم غذایی خاصی نیاز دارند. این مسئله که گربه‌ها چه نوع غذایی را می‌خورند در خلق‌و‌خو و کیفیت زندگی آن‌ها تاثیرگذار است.

غذای محبوب گربه عموما باید شامل پروتئین بالا باشد که علاوه‌بر آنکه علایق گربه‌ها را اشباع کند، در سلامت آن‌ها نیز تاثیر مثبت داشته باشد. همه می‌دانیم که گربه‌ها عاشق خوردن چمن هستند؛ اما اجازه می‌دهیم که آن‌ها به خوردن چمن ادامه دهند؟ پس علاوه‌بر اهمیت به علاقه آن‌ها، سلامت جسمی این موجودات نیز باید اهمیت داشته باشد.

اگر علاوه‌بر علاقه، سلامتی این دوست پشمالو نیز اهمیت دارد. از شما دعوت می‌کنیم به ادامه مطلب جالب ما که شاید کمکی در راه بهتر شدن رژیم غذایی گارفیلد شکموی شما به‌حساب آید، توجه کنید.

غذای مورد علاقه گربه چیست؟

غذای گربه‌ها باید سرشار از مواد مغذی و مخصوص این موجودات باشد. این اجازه را دارید که گاهی به‌عنوان جایزه و به ندرت از غذا‌های خود نیز به آن‌ها دهید که در این جا به بعضی از آن‌ها می‌پردازیم.

اگر بخواهیم‌ رک‌ و راست بگوییم، گربه‌ها عاشق گوشت هستند. غذای مورد علاقه گربه، غذایی است که داخل آن سرشار از پروتئین باشد. راسته گوشت پخته‌شده، مرغ و بوقلمون پخته‌شده برای گربه شما عالی است. به خاطر داشته باشید که غذای خام گربه شما را مریض خواهد کرد. چیزی که برای خود نمی‌پسندید، برای گربه خود نیز نپسندید!

جو‌ دو‌سر سرشار از پروتئین است و بسیاری از گربه‌ها علاقه شدیدی به غلات دارند. کمی از برنج قهوه‌ای و جو ‌دو‌سر را بپزید که هضم آن راحت‌تر است؛ سپس آن را به گربه قشنگ خود دهید و ببینید که چگونه تبدیل به غذای محبوب گربه شما خواهد شد.

همیشه این داستان علاقه گربه به ماهی را در کارتون‌ها دیده‌ایم. ماهی‌ها سرشار از امگا 3 هستند و برای سرحالی گربه شما بهترین انتخاب تن ماهی مخصوص گربه‌هاست. یادتان نرود که هیچ‌وقت برای شوخی هم که شده سوشی را به گربه‌ خود ندهید! ماهی خام هیچ فکر خوبی نیست!

به یاد داشته باشید همه این مواردی که گفتیم به‌صورت مختصر اشکال ندارند و هیج‌وقت جای غذای اصلی آن‌ها را نمی‌گیرد، پس در دادن غذای خود زیاده روی نکنید! بهتراست غذای مورد علاقه گربه خود را بدانید و سپس در این خصوص تصمیم‌گیری کنید.

غذای مورد علاقه گربه

کابوس گوردون رمزی!

مطلب جالبی که می خواهیم به آن بپردازیم این است که چرا یک غذا را هر روز به گربه می‌دهید و او می‌خورد و خسته نمی‌شود؟

بله حدس شما درست است! گربه‌ها حسگر‌های قوی ندارند و فرق غذای خوب و بد را راحت تشخیص نمی‌دهند. در همه نژادهای گربه‌ این مطلب صدق می‌کند. چیزی که در رژیم غذایی گربه‌‌ها به دست آمده‌است، به این مطلب اشاره دارد که گربه‌ها طعم تلخی و شیرینی را حس می‌کنند و این دو طعم در علایق گربه‌ها تاثیر‌گذار خواهد بود.

گوشتخوار همه چیز‌خوار!

گربه‌ها گوشتخوار ذاتی هستند و علاقه دارند در غذای خود گوشت و پروتئین ببینند. مواردی که به‌طور‌کلی غذای مورد علاقه گربه‌ها محسوب می‌شود، شامل موارد زیر است:

برای سفارش خود همین حالا تماس بگیرید
 • سالمون
 • شاه‌ماهی
 • قزل‌آلا
 • ماهی تن
 • ماهی سفید
 • مرغ
 • بوقلمون
 • قرقاول
 • گوشت گاو

برخلاف سگ‌ها و انسان پروتئین منبع اصلی رژیم غذایی گربه است. اما این بدین معنا نیست که نمی‌توانند از سبزیجات تغذیه کنند. امکان دارد میوه و سبزیجات جزء غذای گربه باشد. شاید برای آن‌ها به دلیل عدم راحتی هضم، مورد پسند نباشد.

امکان دارد غذای محبوب گربه‌ها بسیار متنوع باشد. گربه‌های بالغ از گیاهانی که ذکر خواهیم کرد لذت می‌برند:

 • پوره کدو‌حلوایی
 • لوبیا
 • هویج پخته یا بخار‌پز شده
 • بروکلی پخته یا بخار‌پز شده
 • مارچوبه پخته یا بخار‌پز شده
 • اسفناج پخته یا بخار‌پز شده

میوه‌هایی که می‌تواند غذای مورد علاقه گربه‌ها باشد، عبارت است از:

 1. موز یخ‌زده و له‌شده
 2. بلوبری
 3. هندوانه بدون هسته
 4. سیب پوست‌کنده شده
غذای گربه

همچنین بخوانید: ۹ بیماری در گربه‌ها که با واکسن پیشگیری می شود!

کوچک حساس

اگر به‌تازگی بچه گربه‌ای را به سرپرستی قبول کرده‌اید؛ اولین کاری که باید بکنید این است که به دامپزشک مراجعه کنید. برای پیدا کردن یک دامپزشک با تجربه و دلسوز فقط کافی است سری به سامانه هوشمند انجام کار بزنید و در آنجا با انتخاب درست، گربه نازنین خود را به دست یک دامپزشک مجرب بسپارید.

یک دامپزشک با ارزیابی درست و منظم به شما کمک می‌کند علاوه‌بر تهیه درست غذای مورد علاقه گربه خود او را با بهترین رژیم پرورش دهید. کارچی‌داری با ارائه دامپزشکان و خدمت‌کاران حاذق حیوانات، خیال شما‌ را از بابت سلامتی بچه گربه خود راحت می‌کند.

بچه گربه‌ها بسیار حساس بوده و نیازمند توجه هستند. اگر یک سال اول به گربه خود فقط یک نوع غذا بدهید در رژیم غذایی او تاثیر خوبی نخواهد داشت و بعد‌ها برای شما سخت خواهد شد که رژیم او را تغییر دهید. برای اینکه تنوع مناسبی را در رژیم غذایی گربه‌ خود ایجاد کنید، بهتراست نگاهی به انواع مواد غذایی مفید و خوشمزه‌ای بیندازید که در ادامه شرح خواهیم داد.

کنسرو

بهترین غذای گربه کوچک شما غذا‌های کنسروی است. کنسرو‌ها تنوع زیادی دارند و به شما کمک می‌کنند تنوع غذایی را به بچه گربه خود بشناسانید. غذا‌های کنسروی علاوه‌بر پروتئین دارای مواد دیگر مانند سبزیجات نیز هستند که بسیار پر فایده خواهد بود. همچنین این غذاها در لیست غذای مورد علاقه گربه‌ها قرار دارند.

رژیم غذایی گربه

نیمرو هم‌زده

وقتی‌که صبح جمعه مشغول درست کردن نیمرو برای خود هستید؛ کمی از آن را با خامه میکس کنید و یک قاشق از آن را بدون نمک و فلفل به بچه گربه خود دهید؛ گربه شما عاشقش خواهد شد!

گوشت پخته

برای سفارش خود همین حالا تماس بگیرید

از تعارف کمی گوشت گاو پخته‌شده، مرغ، بوقلمون به بچه گربه خود نترسید! از دادن هات‌داگ، بیکن یا سوسیس که باعث به‌هم ریختن گوارش حیوان می‌شود پرهیز کنید. یادتان نرود گربه شما خیلی کوچک است؛ پس لقمه شما نیز باید خیلی کوچک باشد که گربه خفه نشود.

یادتان نرود همه این مسائلی که گفته شد باید به‌صورت 10% باشد؛ بدین معنا که هر کدام از موارد برای تنوع بخشیدن به علایق گربه‌هاست و فقط 10% از غذای کل روز بچه گربه را تشکیل می‌دهند.

بایدها و نبایدها!

به شما گفتیم گربه چه غذایی را اجازه دارد بخورد؛ اما عنوان نکردیم که زیاده‌روی غذای مورد علاقه گربه چه عواقبی برای او دارد!

غذای گربه باید سرشار از پروتئین، آمینواسید، اسید‌های چرب، ویتامین، مواد معدنی و آب باشد.

عدم تعادل غذایی در سلامت گربه‌ها بسیار تاثیر‌گذار خواهد بود. عده‌ای از صاحبان گربه‌ها بر این مطلب اشاره کرده‌اند که گربه‌ دوست‌داشتنی آن‌ها پس از امتحان یک غذای جدید، عجیب رفتار می‌کند. اگر رژیم غذایی گربه ضعیف باشد، استرس زیادی به او وارد می‌شود و سبب اختلال ادرار و عصبی شدن می‌شود.

برای اداره یک رژیم غذایی درست همراه با ارائه غذای مورد علاقه گربه، پیشنهاد ما مراجعه به دامپزشکان ماهر است که به شما در این راه کمک فراوانی خواهند کرد و سامانه هوشمند سفارش خدمات به شما کمک می‌کند که در این کار موفق‌ شوید. دراین‌صورت شما غذای مورد علاقه گربه خود را به‌راحتی خواهید یافت.

ظرف غذای گربه

غذا‌های ممنوعه!

 1. غذاهای چرب
 2. سیر
 3. پیاز
 4. شیر نارگیل
 5. الکل
 6. کافئین
 7. انگور
 8. کشمش
 9. دانه‌های میوه
 10. ماهی خام
 11. خمیر نان
 12. آجیل
 13. شکلات
 14. استخوان پخته‌شده
 15. شیر
 16. آبنبات
 17. آدامس
 18. داروهای انسانی
 19. مکمل غذایی انسانی
 20. زایلیتول(شیرین‌کننده‌های غذا)

همه صاحبان گربه وقتی برای اولین بار صاحب بچه گربه می‌شوند دچار سردرگمی‌های غذایی خواهند شد و هر کس نظری خواهد داد. برای این منظور پیشنهاد ما مراجعه به سامانه‌های معتبر مانند کار‌چی‌داری است که به شما کمک می‌کند چگونه در این راستا تصمیم‌گیری کنید. برای آنکه دامپزشک خوبی انتخاب کنید می توانید به سامانه هوشمند سفارش خدمات مراجعه کنید. این پزشک به شما کمک می‌کند غذای مورد علاقه گربه را انتخاب کنید که بهترین غذای گربه باشد.

غذای محبوب گربه‌ها بیشتر از آنکه سالم باشد باید مورد پسند او نیز واقع شود. بهترین غذای گربه، غذایی است که اخلاق او را نیز بهتر کند.

با ما در تماس باشید
call-center vector karchidari
برای سپردن کارهاتون به ما با یک تماس خیالتون رو راحت کنید