چطور انتخاب معلم خصوصی را به درستی انجام دهیم؟

خواندن 3 دقیقه
5 اکتبر, 2020
استخدام معلم خصوصی

با در نظر گرفتن شرایط فعلی جهان و نامعلوم بودن نقطه پایان آن، وضعیت مدارس در دوره‌های مختلف، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، آموزشگاه‌های زبان‌های خارجی، دانشگاه‌ها و غیره با پیچیدگی خاص خود همراه شده است. آموزش در بیشتر مواقع شکل غیرحضوری به خود گرفته است و رویارویی با معلم و استاد به صفر میل می‌کند. اما همچنان در چنین شرایطی در بسیاری از موارد نیاز به حضور و انتخاب معلم خصوصی داریم تا ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشت، آموزش کیفیت خود را حفظ نماید.

با شروع سال تحصیلی جدید، دانش آموزانی که امسال را به صورت غیرحضوری سپری می‌کنند، کم‌وبیش با مشکلاتی در خصوص یادگیری برخی از دروس روبرو خواهند شد. از این رو با در نظر گرفتن معیارهای مدرس موفق از سامانه هوشمند سفارش خدمات کارچی‌داری، می‌توانید با انتخاب معلم خصوصی مناسب دروس مورد نظر، گپ تحصیلی به وجود آمده را برطرف نمایید.

انتخاب معلم خصوصی

به این شکل امکان آن وجود خواهد داشت تا با ایمن نگاه داشتن کودکان، نوجوانان و جوانان دانشجو در منزل، امکانات آموزشی مناسب را به آن‌ها ارائه داده و اجازه افت تحصیلی و دور ماندن دانش آموزان و دانشجویان از تحصیل را نداد.

تدریس خصوصی در این شرایط، با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی می‌تواند جایگزین بسیار مناسبی برای حضور در کلاس‌های درس بوده و ریسک‌های ناشی از حضور در مدارس و کلاس‌های گروهی را نیز به همراه نداشته باشد.

اما ضرورت دارد در انتخاب معلم خصوصی نیز دقت نظر کافی داشته و از جایی مدرس را انتخاب کنید که اطمینان لازم در خصوص سطح آموزش و سلامت رفتار و رعایت پروتکل‌های بهداشتی وجود داشته باشد. در سامانه سفارش هوشمند خدمات کارچی‌داری، از بهترین و کارآمدترین سرویس آموزشی برخوردار هستیم و کلیه مدرسان پایه‌های مختلف، مدرسان هنری، مدرسان زبان‌های خارجی و غیره، با سطح آموزشی بالا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، جلسات کلاس خصوصی ارائه می‌کنند.

با این همه باید دید شاخص‌های انتخاب مدرس کدامند و چطور باید معیارهای مدرس موفق را در این مسیر به کار بست؟

معلم خصوصی غیرحضوری

انتخاب معلم خصوصی

برای داشتن بهترین انتخاب معلم خصوصی باید قواعد و اصولی را در نظر بگیرید که هر یک از آن‌ها به شکلی در نتیجه کار و کیفیت برگزاری جلسات کلاس، موثر خواهند بود. اگر شما نیز برای خود یا یکی از فرزندانتان به دنبال معلم خصوصی هستید، نکات زیر را در نظر بگیرید:

برای انتخاب معلم خصوصی باید کمبودها و مشکلات دانش‌آموز خود را بشناسید

پیش از هر چیزی لازم است که کمبودها و مشکلات دانش آموز خود را بشناسید و با شناسایی این ضعف‌های تحصیلی، بهترین معلم را برای وی انتخاب کنید. در صورتی که شناخت مناسبی نسبت به ضعف‌های دانش آموز یا دانشجو نداشته باشید، در انتخاب معلم خصوصی، آن قدرها هدفمند اقدام نخواهید کرد. اما با شناخت ضعف‌های تحصیلی، بهتر می‌توانید به انتخاب معلم خصوصی پرداخته و در ضمن شرح حال مناسبی از فرزند خود به معلم پیش از شروع کلاس‌ها بدهید. زمانی که مدرس آگاهی مناسبی از وضعیت تحصیلی دانش آموز داشته باشد، جلسات اختصاصی آموزشی را به شکلی سازنده‌تر پیش برده و هدرروی وقت به کمترین حد خود می‌رسد.

به سراغ یک موسسه خوشنام و معتبر بروید

از آن جایی که در شرایط فعلی و به طور کلی در هر زمانی برای انتخاب و استخدام معلم خصوصی، سنگ محک و معیار دقیقی وجود ندارد و سازمان‌های رسمی آموزشی نیز چنین سامانه ای ندارند، باید برای انتخاب معلم خصوصی، به سراغ یک موسسه خوشنام و معتبر بروید. به این شکل شما می‌توانید موسسه را به عنوان نماینده خود در آزمودن معلم‌ها و اساتید قبول کرده و این شانس را دارید که پیشتر این افراد متخصص، آزمون‌های لازم را به لحاظ علمی و اخلاقی، رفتار و روانشناسی طی کرده‌اند.

به این ترتیب با پیدا کردن یک موسسه خوشنام و معتبر که در این زمینه به صورت تخصصی ورود کرده باشد، می‌توانید بدون دردسرهای رایج برای پیدا کردن معلم خصوصی و سپردن به دوست و آشنا و در نهایت بارها و بارها عوض کردن معلم، یکباره بهترین مدرس خصوصی مناسب را انتخاب کرده و دوره‌های آموزشی را آغاز کنید.

در سامانه هوشمند سفارش خدمات کارچی‌داری، کلیه شاخه‌های خدمات آموزشی ارائه شده است و شما می‌توانید در تمامی زمینه‌های تحصیلی، معلم خصوصی مناسب و کارآمد، متناسب با نیازهای تحصیلی‌تان، انتخاب نمایید. در کارچی‌داری، نیروهای آموزشی بسیار متخصص و کارآزموده، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی آماده ارائه خدمات تحصیلی و همراهی‌های آموزشی هستند.

استخدام آنلاین معلم

برای انتخاب معلم خصوصی باید به پروتکل‌های بهداشتی توجه نمایید

با انتخاب معلم خصوصی از سامانه سفارش هوشمند کارچی‌داری، می‌توانید اطمینان داشته باشید که کلیه پروتکل‌های بهداشتی از سوی مدرسان خصوصی رعایت شده و ریسکی بابت انتقال ویروس کووید 19 وجود ندارد. مدرسانی که از کارچی‌داری خدمات آموزشی ارائه می‌دهند، پیشتر تب سنجی شده و با رعایت تمامی پروتکل‌ها، استفاده از ماسک و دستکش و نیز رعایت فاصله قانونی در محل حضور خواهند داشت و جلسات درس را اداره می‌کنند.

یک مدرس مناسب باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

زمانی که برای انتخاب معلم خصوصی به جستجو می‌پردازید، باید از پیش بدانید که مدرس مناسب چه ویژگی‌هایی دارد و باید چه خصوصیاتی را در وی دنبال کنید:

رفتاری آرام و در عین حال جدی داشته باشد

معلم به جز یک مدرس علوم، فرشته خوبی‌هاست و باید دانش‌آموز از قرار گرفتن مقابل وی، آرامش کامل داشته باشد. همین طور برای تمرکز کافی دانش‌آموز بر دروس و انجام دادن تکالیف و تمرینات، جدیت لازم از سوی معلم را می‌خواهیم. این هنر بسیاری از مدرسان و اساتید محترم کشور است که در عین داشتن رفتاری مهربان و دوستانه، توأم با آرامش و محبت، جدیت و جذبه خود را حفظ می‌کنند.

میزان سخت‌گیری مناسبی داشته باشد

معلم خصوصی مناسب باید میزان سخت‌گیری معقولی داشته باشد. این نقطه هنرمندانه و حرفه‌ای در سخت‌گیری و آسان گرفتن امور تحصیلی، باعث می شود که دانش آموز به اندازه کافی به دروس خود بپردازد. سخت‌گیری زیاد از حد، موجب زدگی دانش آموزان از مطالعه و یادگیری شده و زیاد از اندازه آسان گرفتن نیز نوعی بی‌فکری و بی‌خیالی برای اکثر دانش آموزان رقم خواهد زد.

تسلط کامل بر دروس داشته باشد

بدیهی است که یک معلم خصوصی باید تسلط کامل بر دروس داشته باشد و انتخاب مدرس خصوصی به این معنا نیست که به استادی در سطح سواد علمی پایین‌تر نیاز داریم. شاید حتی بتوان گفت که در جلسات تدریس خصوصی، معلم زمان بیشتری برای تدریس دارد و این می‌تواند به پیشرفته‌تر شدن مباحث درسی و باز شدن سوالات جدی‌تری و قوی‌تر، منجر شود. از این روی معلم باید تسلط و تمرکز کامل بر دروس داشته و به لحاظ علمی در مرتبه مناسبی قرار داشته باشد.

باحوصله و صبور باشد

معلم خصوصی باید به اندازه کافی باحوصله و صبور باشد. در بسیاری مواقع از معلم خصوصی برای تکمیل آموزش استفاده می‌شود و ممکن است دانش آموز ضعف‌های درسی زیادی داشته باشد. از این روی لازم است که مدرس حتما باحوصله بوده و صبوری زیادی بابت ساعت‌های تدریس داشته و بتواند بارها و بارها یک سرفصل درسی را به دانش آموز خود بیاموزد. در کارچی‌داری، تاکید زیادی بر آرامش و برخورد مناسب و توأم با محبت و صبوری اساتید و مدرسان عزیز داریم و حفظ روحیه تحصیلی و ارتقا سطح شخصیتی دانش آموزان، از اهمیت زیادی برای گروه آموزشی برخوردار است.

ظاهری آراسته داشته باشد

شاید این موضوع به ظاهر کم اهمیت باشد، اما داشتن ظاهر آراسته از سوی معلم، برای دانش‌آموز موجب تامین روحیه بوده و همیشه می‌بینیم که دانش‌آموزان به این شکل علاقه بیشتری به دنبال کردن دروس و موفقیت در تمرینات دارند. آراستگی معلم‌های خصوصی به هر لحاظی دارای اهمیت است و این مورد نیز از سوی کارچی‌داری، لحاظ شده است.

برنامه‌ریزی درستی برای دروس ارائه دهد

در مدارس و دانشگاه‌ها و حتی کلاس های خصوصی چون کلاس‌های زبان‌های خارجی، با برنامه‌ریزی و چارت درسی روبرو هستیم و مشکلی از این بابت وجود ندارد. اما در کلاس‌های تدریس خصوصی نیز باید همین الگو دنبال شده و مدرس خصوصی، برنامه‌ریزی کامل و مشخصی برای جلسات تدریس خود داشته باشد. به این ترتیب مشخص خواهد شد که تا چه اندازه طبق برنامه پیش‌رفته و تا چه اندازه موفقیت حاصل شده است.

کلاس مجازی آنلاین

پیگیری کامل داشته و نقاط ضعف دانش آموز را شناسایی کند

معلم خصوصی حرفه‌ای، باید پیگیر بوده و با شناسایی نقاط ضعف دانش آموز، سعی در برطرف کردن آن‌ها نماید. آموزش روتین در جلسات تدریس خصوصی معنایی ندارد و در شرایطی که معلم با تنها یک دانش آموز روبروست، باید به طور خاص بر نقاط ضعف این دانش آموز تمرکز کرده و سعی در برطرف نمودن آن‌ها داشته باشد. این فرصتی است که در کلاس‌های درس عمومی و گروهی نداریم و معلم نمی‌تواند زمان کافی برای تک تک دانش آموزان اختصاص دهد.

یک تمام کننده تمام عیار باشد

یک معلم خصوصی حرفه‌ای، باید ضعیف‌ترین دانش آموز را از نقطه صفر به دوره آموزشی خود وارد کرده و تا پایان راه و رسیدن به نقطه یادگیری کامل دروس، با وی همراه باشد.

همین طور بخوانید: یک مدرس موفق از چه ویژگی‌هایی برخوردار است؟

سامانه هوشمند سفارش خدمات کارچی‌داری، در ارائه مدرسان و اساتید کلاس‌های خصوصی در تمامی حوزه‌های آموزشی مدارس، کنکور، مهارت های نرم افزاری، زبان‌های خارجی، هنری، موسیقی، ورزشی و … پیشگام است. به ویژه در زمان حاضر و با توجه به شرایط خاص جهان، کارچی داری، تحصیل را در کنار رعایت نکات بهداشتی و حفظ سلامت اساتید و دانش آموزان، در اولویت مسئولیت‌های خود قرار داده است.

با ما در تماس باشید
call-center vector karchidari
برای سپردن کارهاتون به ما با یک تماس خیالتون رو راحت کنید