9 بیماری در گربه‌ها که با واکسن پیشگیری می شود!

خواندن 4 دقیقه
18 اکتبر, 2020
بیماری در گربه‌ها

حیوانات خانگی نیز مانند انسان‌ها نیاز دارند برای دوری از بیماری‌ها واکسن بیماری گربه بزنند. هر کسی که دارای گربه باشد و نگران بیماری در گربه‌هاست؛ به‌دنبال واکسن‌های مربوط به این حیوان است.

واکسن ها عموما به صورت زیرپوستی یا قطره‌ای توی چشم و بینی ریخته می‌شوند. این عمل برای آمادگی در برابر بیماری‌هایی است که گربه شما را تهدید می‌کند. گاهی اوقات این واکسیناسیون جواب نمی‌دهد و سبب بیماری این دوست پشمالو شما می‌شود. بیماری‌های گربه نظیر قارچ پوستی گربه می‌تواند صاحبان آن‌ها را با مشکلاتی مواجه کند.

 به‌همین منظور بعضی افراد ترجیح می‌دهند گربه‌های خود را واکسینه نکنند! با این عمل نه‌تنها در برابر بیماری‌هایی که در ادامه خواهیم گفت در امان نیستند، بلکه سبب انتقال مریضی گربه به انسان خواهد شد. واکسن ها به شما کمک می‌کنند که از هزینه‌هایی که در آینده باید برای درمان بیماری در گربه‌ها بپردازید و حتی از آن مهم‌تر سبب تهدید جان او و شما خواهد شد، در امان باشید.

اگر هنوز تصمیم دارید گربه خود را واکسن نزنید یا قصد این کار را دارید، دعوت می‌کنیم به ادامه مطلب توجه کنید.

مریضی گربه

بیماری در گربه‌ها چقدر جدی است؟

بیماری در گربه ها همانطور که جان گربه ها‌ را تهدید می‌کند، جان شما را نیز تهدید خواهد کرد. از شما می‌خواهیم با دقت به مطالب زیر دقت کنید که در راستای تردید شما برای واکسن بیماری گربه کمک خواهد کرد.

1.     مهمان ناخوانده روده

کرم روده انواع و اقسام زیادی دارد، از انگل میکروسکوپی گرفته، کرم های قلاب دار و غیره. آن‌جایی ترسناک می‌شود که انتقال مریضی گربه به انسان حتی قبل از آن‌که گربه شما به طور جدی مریض شود انجام می‌شود. بنابراین برنامه‌هایی که دامپزشک شما برای کرم‌زدایی و کنترل مدفوع برای جلوگیری از بیماری‌های گربه می‌شود را جدی بگیرید.

2.     تهدید گربه‌های ولگرد

اگر گربه شما زیاد به بیرون می‌رود هاری تهدید کننده حال او خواهد بود و ممکن‌است سبب بروز بیماری‌های گربه‌ و انتقال مریضی گربه به انسان شود. با انجام واکسن هاری این نگرانی جدی در خصوص بیماری در گربه‌ها، رفع خواهد شد.

3.     FIV یا همان HIV !

برای سفارش خود همین حالا تماس بگیرید

اف آی وی یک بیماری در گربه‌ها بوده که از نوع خود ایمنی است که همان اچ آی وی انسان‌هاست که در گربه‌ها پدید می‌آید! این بیماری کشنده نیست و در همه گربه‌ها پیش نمی‌آید؛ اما اگر گربه‌ای دارید که بیرون می‌رود و احتمال دارد نزاع خیابانی داشته باشد؛ حتما از واکسن بیماری گربه استفاده کنید.

4.      گربه پریشان

اسم این بیماری شاید شما را نترساند؛ اما اجازه بدهید که کمی راجع به آن سخن بگوییم. این بیماری روی خلق‌و‌خوی گربه شما تاثیر ندارد؛ اما او را خواهد کشت. FPV سبب عطسه، آبریزش بینی، اشک چشم و عدم تعادل حیوان خواهد شد.

5.      کرم قلب

کرم قلب از پشه‌های خاصی به گربه‌ها انتقال داده می‌شود و باعث بیماری خواهد شد. گربه شما چه در خانه باشد چه خارج منزل، احتمال دارد که در معرض این بیماری قرار گیرد. برای جلوگیری از این بیماری در گربه‌ها شما باید حیوان خود را ماهیانه واکسینه کنید. خبر خوب این است که این بیماری در سگ‌ها شایع‌تر است و گربه‌ها کمتر دچار این بیماری خواهند شد.

6.      هرپس گربه

یکی‌دیگر از بیماری‌هایی که گربه شما را تهدید می‌کند FHV است. این بیماری خود ایمنی در صورت عدم واکسیناسیون سبب می‌شود که شما بعدا مجبور به هزینه‌های بسیاری برای تأمین دارو و نگهداری گربه خود کنید.

7.     سرطان خون

در گربه‌ها سرطان خون انتقال‌دهنده هستند و به این منظور عموما گربه‌هایی که با گربه‌های ولگرد سر‌و‌کار دارند دچار این بیماری خواهند شد. بهتر است برای پیشگیری این واکسن را استفاده کنید.

8.     مرض بدون درمان

وقتی ویروس کالیسو گربه شما را درگیر کند هیچ درمانی نخواهد داشت. این بیماری عموما کشنده نخواهد بود؛ اما دو تا سه هفته به طول می‌انجامد که حیوان بهبود یابد. درمان این بیماری در گربه‌ها دشوار است و شامل مراقبت‌های اساسی و حمایتی است.

9.     کک!

کک‌ها منجر به کم‌خونی و عفونت‌های شدید پوستی خواهند شد.گربه‌ها با بلعیدن کک‌ها دچار قارچ پوستی گربه خواهند شد. برای جلوگیری از این اتفاق باید هر ماه واکسن بیماری گربه بزنید و خانه را ضد عفونی کنید. در تابستان این موجودات بیشتر گربه های شما را تهدید خواهند کرد.

بیماری‌هایی که سلامت گربه‌ها را تهدید می‌کند کم نیست و همیشه نمی‌توان در برابر همه آن ها واکسن زد؛ اما با واکسیناسیون خیلی از بیماری‌های کشنده را دچار نخواهند شد.

بیشتر بخوانید: با انواع نژاد گربه‌ها آشنا شویم

درمان گربه

واکسن زدن یا نزدن؛ مسئله این است!

بیماری‌هایی که با واکسن رفع می‌شوند کم نیستند؛ اما اگر برای جلوگیری از تمام بیماری‌های گربه بخواهید واکسن استفاده کنید سلامت گربه شما به خطر خواهد افتاد. واکسن‌ها اگر درست و بجا زده شوند بسیار به سلامت شما و این موجود کمک خواهد. تا‌به‌حال به این فکر کرده‌اید اگر واکسن بیماری گربه را نزنید چه اتفاقی رخ خواهد داد؟

گربه‌هایی که در معرض بیماری و خطر هستند انتقال‌دهنده بیماری‌های مهلکی به انسان خواهند بود.

اگر گربه شما در برابر هاری واکسینه نشود، همیشه باید نگران انتقال بیماری‌های گربه خود باشید و در این مواقع پیشنهاد می‌شود که به مدت 6 ماه قرنطینه شوند که این کار طاقت‌فرسایی خواهد بود.

بیشترین خطر در برابر عدم واکسینه شدن، پیشه‌روی بچه گربه‌ها خواهد بود؛ چراکه بعضی گربه ها وقتی به دنیا می‌آیند ایمنی بسیار کمی دارند. گاهی پیش می‌آید که در کمتر از 12 ساعت از دست می‌روند. به‌طور معمول عفونت همراه تب، از دست دادن اشتها و اسهال تا چهار یا پنچ روز سراغ بچه گربه ها خواهد آمد. با واکسینه کردن سریع بچه گربه ها امکان جلوگیری از این قبیل اتفاقات نظیر بیماری در گربه‌ها وجود دارد.

واکسیناسون امری دلخواه است؛ اما وقتی بحث ریسک سلامت گربه به میان می‌آید چاره‌ای جز پیشگیری نیست. اگر همچنان نظر شما بر این است که گربه خود را واکسن نزنید؛ بهتراست با کمی رعایت از بیمار شدن آن‌ها جلوگیری کنید.

پیشگیری بهتر از واکسن؟

در دهه‌های اخیر واکسیناسیون برای گربه‌ها خطراتی را آفریده‌است که صاحبان آن‌ها ترجیح می‌دهند واکسیناسیون را انجام نداده و در ازای آن پیشگیری‌های مربوطه را انجام دهند. درواقع این افراد تمایل دارند که بیماری در گربه‌ها را به شیوه‌های دیگری درمان کنند.

برای سفارش خود همین حالا تماس بگیرید

در وهله اول سعی کنید گربه خود را همیشه در خانه نگاه‌دارید و اجازه ندهید بدون شما از خانه خارج شود. اگر علاقه دارید گربه خود را به بیرون ببرید توجه داشته باشید که با گربه‌های دیگر به خصوص گربه‌های خیابانی در تماس نباشد. گربه ها موجودات شکم‌پروری هستند؛ پس تا جایی که قادر هستید آن‌ها را با خوراکی‌های سالم و مغذی سیر نگاه‌دارید که شروع به خوردن آشغال‌های خانه نکنند.

با دامپزشک خود به‌طور منظم در تماس باشید و در‌صورتی‌که از واکسن استفاده نمی‌کنید از آن‌ها بخواهید برای جلوگیری از بیماری در گربه‌ها، قطره‌های ضد انگل استفاده کنند!

بیماری موی گربه سبب آسم خواهد شد؛ برای جلوگیری از بیماری موی گربه باید به‌منظور پیشگیری‌های مربوطه از بخور سرد و جارو کردن هر روز استفاده کرد.

واکسن گربه

تمام صاحبان گربه همواره نگران سلامت افراد خانه و بیماری در گربه های خود هستند. زمانی می‌رسد که برای پیشگیری دیر است و گربه شما دچار بیماری شده است؛ آن‌گاه باید برای تشخیص علائم به سامانه هوشمند سفارش خدمات رجوع کنید که با ارائه خدمات توسط دامپزشک‌های مجرب به کمک شما می‌آیند.

با مراجعه به این سامانه هوشمند سفارش خدمات یا وب‌سایت‌های معتبر مانند کارچی‌داری بیماری گربه خود را تشخیص دهید که چه واکسن هایی باعث جلوگیری از بیماری در گربه ها خواهد شد. زمانی‌که امکان دارد واکسن بیماری گربه از بیماری‌هایی مانند قارچ پوستی گربه جلوگیری کند، بهتر‌است در استفاده آن شک نکنید و با کمی تحقیق راجع‌به آن از این اتفاقات جلوگیری کنید.

با ما در تماس باشید
call-center vector karchidari
برای سپردن کارهاتون به ما با یک تماس خیالتون رو راحت کنید