پنجره دوجداره یا UPVC را بهتر بشناسیم

خواندن 5 دقیقه
4 اکتبر, 2020
نحوه نصب پنجره دوجداره

مزایای پنجره دوجداره یا UPVC چیست؟ آیا امکان تعویض پنجره برای هر ساختمان وجود دارد؟ این پرسش‌ها و پرسش‌هایی از این دست ما را بر آن داشت تا در این مقاله به ذکر تمام جزئیات در باب تعویض و نصب پنجره دوجداره بپردازیم.

پنجره از عناصر اصلی هر ساختمانی به شمار می‌رود و علاوه بر کاربردهایی مانند نورگیری و تهویه در نماسازی هم نقش پررنگی دارد. مانند تمام اجزای دیگر ساختمان، پنجره‌ها نیز در گذر زمان تغییرشکل داده و تکامل پیدا کرده‌اند. به همین خاطر تعداد کثیری علاقمند هستند تا پنجره‌های قدیمی‌ساختمان خود را با پنجره‌های دوجداره UPVC جایگزین کنند. اما به دلایل مختلف از جمله اینکه تعویض پنجره دوجداره را پرهزینه، دشوار و زمان بر می‌دانند، آن را به تعویق می‌اندازند.

در این مقاله قصد داریم به شما نشان دهیم که برخلاف تصور تعویض پنجره بدون تخریب و بسیار ساده است. در انتها نیز یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم و می‌خواهیم سامانه هوشمند انجام کار را به شما معرفی نماییم که بهترین متخصصین تعویض پنجره بدون تخریب را دارد؛ تا انتها همراه ما باشید.

  • انواع پنجره‌های قدیمی
  • پنجره‌های UPVC
  • دلایل ضروری برای تعویض پنجره‌ قدیمی
  • چگونگی تعویض پنجره بدون تخریب
  • یافتن متخصصین تعویض پنجره بدون تخریب

برای زیبا کردن منظره پنجره‌های دوجداره خود حتما مقاله تزئین پنجره‌های دوجداره را ببینید

نصب پنجره دوجداره

انواع پنجره‌های قدیمی

در قدیم، پنجره‌ها را از جنس چوب می‌ساختند، که همراه با شیشه های رنگی زیبایی کم نظیری به ساختمان می‌داد. به تدریج این پنجره‌ها جای خود را به انواع آهنی دادند که مقاوت بیشتری در برابر پوسیدگی و هجوم حشرات داشت. البته پنجره‌های آهنی در مناطق مرطوب دچار مشکل زنگ زدگی می‌شوند و وزن نسبتا زیادی هم دارند، این مشکلات باعث شد که نسل بعدی پنجره‌ها وارد میدان شوند.

پس از آن پنجره‌های آلومینیومی ‌سبک وزن به سرعت بازار را در دست گرفتند و در شکل‌ها و طرح های مختلف به بازار عرضه شدند. پنجره‌های آلومینیومی‌ مقاوت بسیار خوبی در شرایط مختلف آب و هوایی دارند و همچنین با قیمت کمتری نسبت به پنجره‌های آهنی به دست مشتری می‌رسیدند.

اما پنجره‌های آلومینومی ‌هم بی نقص نبودند و چیزی نگذشت که یک نقص عمده آنها مشخص شد؛ آلومینیوم رسانای گرماست و به همین دلیل پنجره‌های آلومینیومی‌ باعث هدررفت گرما و اتلاف انرژی می‌شوند. این مشکل به علاوه خواص شیمیایی مخربی که مواد به کار رفته در صنعت ساخت پنجره‌های آلومینیومی‌ دارند، باعث شد که تحقیق برای روی نسل جدید پنجره‌ها آغاز شود.

پنجره دوجداره

و به این ترتیب بود که پنجره‌ دوجداره یا UPVC پا به میدان گذاشت. مقاومت بالا، وزن کم و از همه مهم‌تر عایق بودن این پنجره‌ها، آنها را به سرعت محبوب ساخت. جالب است که بدانید پنجره‌های UPVC در برابر زنگ زدگی، پوسیدگی، باران‌های اسیدی و بخارهای سمی‌ موجود در هوا آسیبی نمی‌بینند. این خصوصیات قابل توجه در مدت زمان کوتاهی این پنجره‌ها را به انتخاب اول متخصصان ساخت و ساز ساختمان تبدیل کرد.

با انواع پنجره‌های دوجداره مورد استفاده در انواع ساختمان‌ها بیشتر آشنا شوید.

پنجره دوجداره

دلایل ضروری برای تعویض پنجره‌ قدیمی

با توجه به ویژگی‌های گفته شده برای پنجره‌ UPVC جای تعجب نیست که اکثر متخصصان هنگام ساخت و ساز این نوع پنجره را انتخاب می‌کنند. اما ساختمان‌های قدیمی ‌چطور؟ آیا نیازی است که پنجره‌های ساختمان های قدیمی‌ هم با این نوع پنجره جایگزین شود؟ با توجه به مواردی که در ادامه می‌خوانید، پاسخ ما به این پرسش‌ها مثبت است.

صرفه‌جویی در مصرف انرژی

امروزه با افزایش قیمت انرژی، ضرورت حفظ انرژی بیشتر احساس می‌شود. از مزایای بزرگ نصب پنجره‌ دوجداره، صرفه جویی در مصرف انرژی و در نتیجه کمک به حفاظت از محیط زیست در کنار کاهش هزینه‌های مصرف انرژی است.

کمک به محافظت از محیط زیست

یکی از مهم‌ترین مزایای این پنجره‌ها این است که دوستدار محیط زیست و به اصطلاح « سبز » هستند. این نام گذاری بیانگر این نکته است که در ساخت و تولید این پنجره‌ها هیچ ماده‌ای، محیط زیست را آلوده نمی‌کند و زمین را برای ما و آیندگان سبز نگاه می‌دارد.

جلوگیری از گسترش آلودگی‌های صوتی

امروزه آلودگی صوتی به خصوص در شهرهای بزرگ به یک نگرانی جدی تبدیل شده است، تحقیفات ثابت کرده است که آلودگی صوتی می‌تواند باعث ایجاد اختلالات رفتاری، گفتاری و روحی شود. به همین دلیل استفاده از پنجره‌ UPVC که عایق صدا هستند و می‌توانند آلودگی صوتی را کاهش دهند، باعث افزایش کیفیت زندگی می‌شود و به سلامت بدن و روان کمک بسزایی می‌کند.

مقاومت در برابر زلزله

حادثه خبر نمی‌کند. حتما این جمله را شنیده اید. زلزله هم یکی از حوادث غیرقابل پیش بینی است و به همین دلیل ضروری است که آمادگی های لازم برای مقاومت در برابر زلزله از قبل انجام گیرد. یکی از ساده ترین و موثرترین راه های افزایش مقاومت در برابر زلزله، نصب پنجره UPVC است. به این ترتیب خطر خرد شدن شیشه پنجره‌های ساختمان را تا حد امکان رفع خواهید کرد.

افزایش ارزش اقتصادی ملک با پنجره دوجداره

در بازار راکد مسکن هر برتری می‌تواند یک امتیاز به حساب بیاید. محبوبیت پنجره‌ دوجداره به قدری بالاست و نزد عموم مردم کاملا شناخته شده است، تا این حد که می‌تواند یک برتری به ملک شما بدهد. بنابراین با استفاده از این پنجره‌ها هم خودتان از مزایای آن بهره مند می‌شوید و هم ارزش ملک خود را افزایش داده‌اید.

افزایش امنیت خانه و محیط کار

از نگاه امنیتی پنجره‌ها یک راه ورود و در نتیجه یک نقطه ضعف برای هر ساختمانی محسوب می‌شود. جالب است که بدانید پنجره دوجداره، شیشه محکمی‌ دارد که به سختی آسیب می‌بیند، به همین دلیل بهتر می‌تواند امنیت ساختمان را حفظ کند.

پنجره UPVC

چگونگی تعویض پنجره بدون تخریب

اگر شما مایل به تعویض پنجره هستید اما به دلیل اینکه گمان می‌کنید کاری پرزحمت است آن را به تعویق می‌اندازید، باید بدانید که تعویض پنجره‌های قدیمی ‌با پنجره دوجداره UPVC جدید، به آسانی و بدون نیاز به هیچ گونه تخریب انجام می‌شود. تنها کافی است که پرده‌ها را باز کنید، شعاع دو متری هر پنجره را خالی کنید  و روی مبلمان را بپوشانید تا جابه‌جایی و نصب پنجره UPVC‌ آسیبی به لوازم شما نرساند.

عملیات تعویض به این صورت است که ابتدا تمام ستون‌های افقی و عمودی قاب پنجره قدیمی ‌را با استفاده از فرز مخصوص می‌برند و تنها فریم محیطی پنجره قدیمی ‌داخل دیوار باقی می‌ماند. البته به گونه‌ای که بعد از اتمام کار، فریم محیطی پنجره قدیمی ‌دیده نمی‌شود. پس از آن پنجره‌های جدید یو پی وی سی را روی این قاب با پیچ محکم می‌کنند و‌ دور آن‌ را با استفاده از فوم و چسب مخصوص، آب‌بندی و عایق‌بندی می‌کنند. پس از نصب شیشه‌های دوجداره کار تمام شده و شما می‌توانید از زیبایی و مزایای فوق العاده پنجره دوجداره بهره مند شوید.

در صورتیکه مایل باشید برای پنجره دوجداره منزل خود توری نصب کنید یا آن را تعویض کنید می‌توانید از طریق خدمات تعویض و نصب توری پنجره دوجداره ما درخواست خود را مطرح کنید.

یافتن متخصصین تعویض پنجره دوجداره بدون تخریب

همان طور که می‌دانید انجام پروژه های بازسازی و تعمیرات منزل بایستی به دست متخصصین کاربلد انجام شود، تا کار در سریعترین زمان و بهترین وجه ممکن انجام گیرد. در غیر این صورت ممکن است که متحمل پرداخت هزینه‌های هنگفت و اضافه شوید. و یکی از چالش‌های تعویض و نصب پنجره UPVC هم پیدا کردن متخصص کاربلد برای انجام این پروژه است.

خوشبختانه امروزه اینترنت به یاری ما آمده است و می‌توانیم برای پیدا کردن متخصص از آن استفاده کنیم. یکی از معتبرترین سامانه‌هایی که برای پیدا کردن متخصصین آزموده در تمام حوزه‌های خدماتی و تعمیرات می‌توانید از آن استفاده کنید، سامانه هوشمند انجام کار، « کار چی داری » است. در سامانه کار چی داری شما می‌توانید سفارش خود برای نصب پنجره دوجداره را ثبت نمایید تا متخصصن این حوزه اعلام کار نمایند و در کمترین زمان، شما بهترین متخصص را خواهید یافت.

با توجه به مطالب گفته شده اکنون شما نیز ضرورت تعویض پنجره‌های قدیمی ‌و نصب پنجره UPVC‌ را درک می‌کنید. متخصصین تعویض پنجره بدون تخریب در سامانه هوشمند انجام کار، «کار چی داری» نیز در کنار شما هستند و به این صورت اطمینان خواهید داشت که کار در کمترین زمان و با بالاترین کیفیت به انجام خواهد رسید. در واقع هزینه ای که شما برای تعویض پنجره صرف می‌کنید، سرمایه گذاری برای سلامت خودتان است.

با ما در تماس باشید
call-center vector karchidari
برای سپردن کارهاتون به ما با یک تماس خیالتون رو راحت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *