مهم‌ترین مکان‌های دیدنی ایران که قبل از مرگ باید دید!

خواندن 7 دقیقه
17 اکتبر, 2020
مکان‌های دیدنی ایران

ایران گنجینه‌ای غنی از جاذبه ‌های گردشگری و دیدنی‌هایی است که هر آن قدر بیشتر به کندوکاو در جای جای آن بپردازیم، باز بیشتر چیزی برای نمایاندن در خود نهفته دارد. اما از آن جایی که حتی ما ایرانی‌ها، تمام شهرهای ایران زمین و دیدنی‌های آن‌ها را نمی‌شناسیم، به استخدام درآوردن یک راهنمای محلی گردشگری می‌تواند بهترین گزینه برای کشف دیدنی‌های شهرهای کوچک و بزرگ کشور باشد. با توجه به شیوع ویروس کرونا، همچنین ضرورت و میل به گردش‌های تک نفره یا در گروه‌های خانوادگی و کوچک، با سفارش لیدر تور از سامانه هوشمند خدمات سفارش کارچی‌داری، می‌توان یک برنامه گردشگری عالی و بی‌نقص ترتیب داد.

دیدنی‌های ایران قابل شمارش نبوده و در هر شهر و منطقه جغرافیایی کشور، ایرانگردی به چیزی سحرانگیز تبدیل خواهد شد. در ادامه با ما همراه باشید تا در یک تور مجازی تعدادی از جذاب‌ترین دیدنی‌های کشور را که حتما باید قبل از مرگ آن‌ها را از نزدیک بازدید کرد، دوره کنیم.

گشت در ایران زمین با راهنمای محلی گردشگری

 • جنگل ابر: جنگل ابر سمنان در شمال شرقی شاهرود قرار داشته و با رسیدن به آن، خود را در میان ابرهایی نزدیک به سطح زمین می‌یابید. گویی سپیدی ابرها هر لحظه انسان را در آغوش کشیده و دیگر فاصله‌ای با آسمان وجود ندارد.
کویر مصر
 • روستای مصر: روستای مصر در بخش شمالی شهر خور قرار گرفته است و آب و هوایی کویری، گرم و خشک دارد. اگر عاشق دیدن شب‌های پرستاره کویر هستید، حتما به کمک راهنمای محلی گردشگری از این روستا دیدن کنید. سفر به کویر بدون همراه داشتن لیدر تور، اشتباهی بزرگ است و حتما باید یک راهنما همراه شما باشد.
چهل ستون
 • چهل ستون: باغ زیبای چهل ستون و عمارت دیدنی آن، در دوران شاه عباس یکم ساخته شده و البته در دوران شاه عباس دوم، به نقطه پایانی ساخت خود رسید. برای بازدید از این کاخ و کشف دیدنی‌های آن، حتما باید یک تور لیدر همراه شما باشد. تالار آینه و تالار 18 ستون آن، بی‌نظیر می‌نمایند. شیرهای سنگی چهل ستون چیزی است که هرگز فراموش نخواهید کرد.
منار جنبان
 • منارجنبان: راز عجیب منارجنبان که با تکان دادن یکی از مناره‌های، دیگر مناره و کل سازه به لرزش درمی‌آید، برای ایرانیان و توریست‌های خارجی بسیار جذاب است. این یکی از دیدنی‌های مهم و برجسته ایران است که در شهر اصفهان واقع شده است و باید حتما پیش از مرگ آن را از نزدیک ببینید.
کاخ هشت بهشت
 • کاخ هشت بهشت: کاخ هشت بهشت در باغ بلبل اصفهان واقع شده است و زمانی که در سفر به اصفهان از یک لیدر تور کمک می‌گیرید، حتما برنامه بازدید از این کاخ را برایتان ترتیب خواهد داد. این کاخ دارای سطح مقطع هشت ضلعی بوده و در دو طبقه ساخته شده است. ایوان‌های زیبا و تزیینات شگفت‌انگیز آن، حوض مروارید و آیینه کاری‌های کاخ، کم‌نظیر هستند.
ارگ راین
 • ارگ راین: اگر می‌خواهید یکی از بزرگترین و مشهورترین بناهای خشتی جهان را ببینید، باید به ارگ راین در شهر کرمان بروید. این ارگ تاریخی به دوران پیش از اسلام بازمی‌گردد و یکی از دیدنی‌های ایران محسوب می‌شود که به عنوان مقر فرماندهی سلاطین زندیه مورد استقاده بوده است.
جنگل گیسوم
 • جنگل گیسوم: جنگل گیسوم در شهرستان تالش در استان گیلان واقع شده است و قدم زدن در آن، به منزله قدم زدن در بهشت زمینی است. این پارک جنگلی، در حقیقت به شکل یک تونل جنگلی دیده می‌شود که انبوه درخت‌هایش در اوج به هم رسیده و نمی‌توان حد فاصل جنگل و دریا را در آن تمیز داد. برای کشف سحر این جنگل حتما یک راهنمای محلی گردشگری نیاز خواهید داشت که جای جای آن را شناخته و شما را از میان مسیرهای اعجاب‌انگیز این جنگل شمال کشور، عبور دهد.
عالی قاپو
 • عالی قاپو: راهنمای محلی گردشگری در شهر اصفهان دیدنی‌های متعددی را به شما نشان خواهد داد که یکی از عالی‌ترین آن‌ها عالی قاپو است. عالی قاپو نیز از دوران صفویان به یادگار مانده و کاخی روبروی میدان امام است. عالی قاپو در واقع بناها و سازه‌های دیدنی بسیاری را به هم مرتبط می‌سازد و باید به شکلی از آن به عنوان قلب تاریخی اصفهان نام برد.
آتشکده یزد
 • آتشکده یزد: آتش مقدس زرتشتیان ایران در آتشکده یزد قرار دارد و قدمت آن به چیزی نزدیک به 15 قرن می‌رسد. آتش همیشه افروخته آن چیزی نیست که آن را از دست بدهید.
روستای ابیانه
 • روستای ابیانه: در نزدیک به 40 کیلومتری شمال غربی نطنز به روستایی دیدنی و تاریخی به نام روستای ابیانه می‌رسید. این روستا دارای آب و هوایی مطبوع است و در عهد پادشاهان صفوی، از آن به عنوان ییلاق‌نشین استفاده می‌شد. شکل معماری خاص در این روستا منحصر به فرد است؛ به طوری که پشت بام هر خانه، حیاط خانه بالاتر، محسوب می‌شود.
سی‌وسه پل
 • سی و سه پل: در سفر به اصفهان، حتما باید از سی و سه پل با 295 متر طول دیدن کنید. این پل 33 دهانه یا قوس دارد و به وسیله الله وردی خان روی رودخانه زاینده‌رود در دوران حکومت شاه عباس صفوی ساخته شد.
حمام فین
 • حمام فین: گردشگری در شهر کاشان، با بازدید از حمام فین در باغ فین کامل خواهد شد. اینجا همان مکانی است که میرزا تقی خان امیرکبیر در آن ناجوانمردانه به قتل رسید و از آثار تاریخی دوران صفویه به شمار می‌آید.
 • آرامگاه شاهچراغ: در شیراز، حتما باید زمانی را برای بازدید از آرامگاه شاهچراغ اختصاص دهید. شاهچراغ فرزند امام موسی کاظم (ع) بوده و یکی از اماکن مقدس در ایران زمین محسوب می‌شود.
 • باغ شازده ماهان: باغ شازده ماهان یکی از دیدنی‌ترین باغ‌های تاریخی ایران زمین محسوب می‌شود و در نزدیکی شهر کرمان قرار دارد. این باغ یادگاری از دوران قاجاریه است و کوشک داخل آن نیز با سبک معماری خاص خود، فوق العاده می‌نماید.
لاله‌های واژگون
 • دشت لاله‌های واژگون: دشت لاله‌های واژگون در ارتفاعات اشترانکوه واقع شده و قالی کوه شاه کول و نسارتخت در حوالی آن، بر زیبایی این منطقه افزوده‌اند. لاله‌های واژگون، سوسن چلچراغ و اشک مریم اسامی گل‌های لاله زیبایی است که از سمت ساقه به سمت زمین خم شده و این حالت باعث نامگذاری آن ها به نام لاله‌های واژگون محسوب می‌شود.
پاسارگاد
 • پاسارگاد: پاسارگاد در 70 کیلومتری شمال تخت جمشید و در استان فارس واقع است. تمدن و قدمت 3 هزار ساله پاسارگاد و سازه‌های به جا مانده از آن، بسیار دیدنی بوده و راهنمای محلی گردشگری حتما بازدید از روستای پاسارگاد را نیز به شما پیشنهاد خواهد کرد. آرامگاه کوروش کبیر نیز در اینجا قرار دارد و حتما باید زمانی را برای بازدید از آن اختصاص دهید.
قلعه فلک الافلاک
 • قلعه فلک الافلاک: قلعه فلک الافلاک در استان لرستان واقع شده و قدمت آن به دوران شاپور اول ساسانی و قرن سوم میلادی بازمی‌گردد. برج‌های این قلعه و صحن زیبا و باشکوه آن، بسیار دیدنی بوده و حتما باید به کمک لیدر تور از تالارهای خشتی و آجری آن دیدن کنید.
الموت
 • الموت: الموت منطقه‌ای حفاظت شده در استان قزوین است که پوشش جنگلی آن، بی‌نظیر می‌نماید و در آن گونه‌های متنوعی از انواع لاک پشت، سهره، بلبل، تهیو و … یافت می‌شود. این منطقه بکر و دست نخورده بوده و منظر‌ ای چشم نواز دارد.
بیستون
 • بیستون: بیستون در کرمانشاه یادآور عشق باشکوه شیرین و فرهاد است و می‌توان در آن از آثار بی‌شماری چون سراب بیستون، مر خریل، مر آفتاب، تپه نادری و … دیدن کرد.
روستای کندوان
 • روستای کندوان: روستای کندوان در جنوب غربی تبریز جای داشته و گردش در میان خانه‌های آن که در دل کوه پایه و تپه‌ها قرار گرفته‌اند، به کمک یک راهنمای محلی گردشگری عالی و تجربه‌ای بی نظیر خواهد بود.
تخت جمشید
 • تخت جمشید: در 60 کیلومتری شمال شرق شهر شیراز، به تخت جمشید در مرودشت می‌رسیم. این ویرانه از کاخ‌های عظیم پیش از میلاد مسیح، هنوز شکوه سلطنت ایرانیان را به رخ می‌کشد. تخت جمشید پایتخت هخامنشیان در ایران زمین بود و در حوادث تاریخ، لشکرکشی اسکندر مقدونی و به آتش کشیده شدن را تجربه کرده است.
ارگ کریم خان
 • ارگ کریم خانی: ارگ کریم خانی در شمال شرقی شهر شیراز قرار دارد و قدمت آن به دوران زندیه می‌رسد. برج‌های خشتی آن بسیار دیدنی هستند و بازدید از آن، به منزله قدم زدن در تاریخ خواهد بود.

به جز این‌ها دیدنی‌های ایران در سراسر این سرزمین کهن پراکنده شده‌اند و به هر شهر و روستایی که سفر کنید، ایرانگردی برایتان اعجازهای زیادی در پی خواهد داشت. اما از آن جایی که ما طبق انتظار تمام ایران را به خوبی نمی‌شناسیم و از چند و چون دیدنی‌های آن مطلع نیستیم، با استخدام کوتاه مدت یک راهنمای محلی گردشگری از سامانه هوشمند سفارش خدمات کارچی‌داری به عنوان یک سیستم یکپارچه و جامع ارائه خدمات به هموطنان، می‌توانیم ایرانگردی بهینه‌ای داشته باشیم.

همین طور بخوانید: بایدها و نبایدهای سپردن حیوانات خانگی‌ به دیگران هنگام سفر

سفر یکی از زیباترین قسمت‌های زندگی هر انسان است و چه خوب خواهد بود که آن را به بهترین و ایده‌آل‌ترین شکل، به انجام برسانیم. با استخدام راهنمای محلی گردشگری یا همان لیدر تور در سفرهای ایرانگردی خود، می‌توانید در کمترین زمان، بیشترین جاذبه‌های گردشگری را از نزدیک دنبال کرده و از تماشا و کشف آن‌ها لذت ببرید. کارچی‌داری به عنوان سامانه هوشمند خدمات در این زمینه سرویس‌های خود را ارائه داده و حامی گردشگری داخلی و توریست‌های ایرانی و خارجی خواهد بود.

با ما در تماس باشید
call-center vector karchidari
برای سپردن کارهاتون به ما با یک تماس خیالتون رو راحت کنید