چگونه نگهداری و مراقبت از حیوانات خانگی را قبول کنیم؟

خواندن 4 دقیقه
20 جولای, 2020
مراقبت از حیوانات خانگی

مراقبت از حیوان خانگی دیگران در زمان‌های خاص، یکی از مسئولیت‌های سخت و امری اخلاقی به شمار می‌آید که لازمه دانستن نکات مهمی است؛ به بیان دیگر برای اینکه قادر باشید در هنگام رویارویی و نگهداری از حیوانات خانگی دیگران، خدمات بهتری عرضه کنید، باید از یک سری اطلاعات مهم آگاهی داشته باشید پس زمانی که یکی از دوستان‌تان از شما می‌خواهد که وظیفه از مراقبت از حیوان خانگی‌اش را برعهده بگیرید، باید بدانید که این مسئولیت بسیار بزرگی است بنابراین قبل از ترک مالک حیوان، مطمئن شوید که برای انجام این کار آمادگی دارید.

اگر می‎‌خواهید بدانید چه نکاتی لازمه مراقبت از حیوان خانگی دیگران است، با «کارچی داری» تا انتهای این مقاله همراه باشید.

مراقبت حیوان خانگی

نکات مهمی که باید برای مراقبت از حیوان خانگی دیگران مدنظر قرار داد

در صورتی‌که می‌خواهید در منزل خود، بعنوان یک پانسیون حیوان خانگی خصوصی، وظیفه نگهداری از حیوانات خانگی را عهده‌دار شوید، باید در شرایط پذیرفتن مسئولیت نگهداری سگ، گربه و یا هر حیوان خانگی دیگری، درک و آمادگی خویش را در این تعهد اعلام کنید. همچنین باید بدانید گونه‌های مختلف، نیازهای متفاوتی دارند اما برخی از نیازهای خاص و مناسب رشد این موجودات در بعضی از آنها مشترک هستند.

برای سفارش خود همین حالا تماس بگیرید

زمان و مکان مناسب برای مراقبت از حیوانات خانگی

اگر دوستی از شما بخواهد که وظیفه مراقبت از حیوان خانگی‌اش را برعهده بگیرید، تنها در صورت داشتن زمان و مکان کافی در زندگی خود، این مسئولیت را قبول کنید؛ در غیر این صورت اگر در یک آپارتمان کوچک زندگی می‌کنید و یا مشغله زیادی دارید، نمی‌توانید گزینه مناسبی برای نگهداری از حیوانات خانگی دوستتان باشید پس قبل از اینکه این مسئولیت را برعهده بگیرید، اطمینان حاصل کنید که شیوه زندگی شما با حیوان یا حیوانات خانگی مورد نظر که قرار است از آن‌ها مراقبت کنید، مطابقت دارد.

نگهداری از سگ

ملاقات با این موجودات قبل از سررسیدن زمان موعد نگهداری از حیوانات خانگی

اگر در واقع هرگز با حیوان خانگی دوست خود ملاقات نکرده‌اید، حتماً در زمینه نگهداری سگ یا گربه با او آشنا شوید، این امر مهم است که قبل از سررسیدن زمان موعد مراقبت شما از او، دوست و حیوان او را در یک زمین بی‌طرف مانند پارک یا هر جای دیگر، ملاقات کنید حتی این زمان این فرصت را به شما می‌دهد که از موضوع مناسب بودن خود در زمینه مراقبت از حیوانات خانگی مطمئن شوید.

اگر قبلاً با حیوان خانگی دوستتان نیز ملاقات کرده باشید، باز هم، این زمان باعث تجدید پیوند شما و او می‌شود.

پانسیون سگ

سوال در مورد مسائل رفتاری حیوان از صاحب او

قبل از اینکه مسئولیت پذیرش یا نگهداری از حیوانات خانگی دوست یا هر فردی دیگری را قبول کنید و با آنها تنها بمانید، درباره هرگونه مسائل رفتاری آنان از مالکشان سوال و از هرگونه مشکلات احتمالی پرخاشگری، کمرویی یا خجالتی آنها آگاهی حاصل کنید زیرا این امر کمک بسزایی در زمینه نگهداری گربه و سگ و یا هر حیوان خانگی دیگر به شمار می‌آید.

محل خواب و استراحت حیوانات خانگی

تا زمانی که شرایط و فضای مناسبی در اختیار نداشته باشید، حتی نگهداری و مراقبت موقت از حیوان خانگی دیگران را نیزبه عهده نگیرید. فراموش نکنید داشتن یک محیط زندگی امن و تمیز مهمترین عوامل برای مراقبت از حیوانات خانگی دیگران است؛ مراقبت از سگ یا گربه نیازمند یک جعبه یا تختخواب است؛ پرندگان و جوندگان به قفس احتیاج دارند و ماهی‌ها و خزندگان باید دارای یک مخزن یا آکواریوم باشند.

هرگونه محفظه‌ای که برای نگهداری سگ یا گربه یا هر حیوان خانگی دیگری انتخاب می‌کنید در وحله اول باید براساس جثه حیوان دارای اندازه کافی و از امنیت برخوردار باشد سپس مرتباً باید تمیز گردد.

مراقبت از سگ

تامین آب و غذا

آب آشامیدنی و عاری از هرگونه آلودگی برای تمامی موجودات جهان ضروری است و یک عامل حیاتی به شمار می‌آید. همینطورتغذیه سالم به همان اندازه که برای انسان‌ها اهمیت دارد، برای مراقبت از حیوانات خانگی نیز مهم است؛ از سوی دیگر می‌تواند به حفظ سلامت کلی آنها کمک کند و مانع از ویزیت‌های پرهزینه دامپزشک می‌شود پس دسترسی به یک منبع مداوم آب تمیز و تازه و همچنین یک رژیم غذایی با کیفیت، از بهترین راه‌های مراقبت از حیوان خانگی دیگران است.

برای مثال برخی از بسیاری از سگ‌ها و گربه‌ها رژیم‌غذایی بسیار خاصی دارند، به همین سبب مهم است که در مورد این موضوع از صاحب حیوان سوال بپرسید تا از نوع تغذیه وی اطمینان حاصل کنید.

به خاطر داشته باشید که ممکن است برخی از سگ‌ها و یا گربه‌ها، هنگام رهایی از صاحبشان اندکی استرس داشته باشند و همین استرس موجب شود عادت‌های تغذیه حیوان خانگی، برای مدتی تغییر کند تا زمانی که به مرور مجدداً تنظیم شود.

بهداشت سگ

توجه فعالیت بدنی حیوانات خانگی

توجه به ورزش و فعالیت بدنی چون پیاده‌روی منظم خارج از محوطه منزل در در نگهداری سگ، بازی با انواع اسباب‌بازی‌ها یا مشغول کردن او با انواع معماها بخصوص در نگهداری گربه و سگ از مهمترین موارد مراقبت از حیوان خانگی دیگران است زیرا تقریباً می‌توان گفت هر حیوان خانگی از بازی با اسباب بازی‌های موردعلاقه خود لذت می‌برد.

نکته مهمی که باید در مورد اسباب بازی‌ها حیوانات خانگی به آن توجه داشت، این است که مرتباً بررسی و در صورت لزوم تعویض گردد.

نگهداری حیوانات خانگی

مراقبت بهداشتی از حیوان خانگی

به هنگام مراقبت از حیوانات خانگی باید به نکات بهداشتی توجه ویژه‌ای داشته باشید تا از پیش آمدن مشکلات جدی پیشگیری کنید.

  • قبل از اینکه مسئولیت نگهداری گربه و یا سگ فرد دیگری را برعهده بگیرید، در مورد هر نوع دارویی که حیوان خانگی آن فرد استفاده می‌کند، از مالک حیوان سوال و در مورد همه جنبه‌های این موضوع با او صحبت کنید.
  • یکی از مهمترین نوع مراقبت‌های بهداشتی در زمینه نگهداری سگ و یا گربه، مراقبت از دندان‌های آنهاست که با افزایش سن، اهمیت آن نیز افزایش می‌یابد.

این ایده خوبی است که در زمینه نگهداری سگ و یا گربه، صاحب حیوان، دستورالعمل‌های فوق را یادداشت کند و یا اینکه خودتان همانطور که مالک حیوان این دستورالعمل‌ها را توضیح می‌دهد، نکته‌برداری کنید بدین ترتیب با دانستن این نکات می‌توانید در مواقع اضطراری، بهترین مراقبت را ارائه دهید.

اگر خود وظیفه نگهداری گربه و یا سگ را برعهده دارید و مسئولیتی را در زمینه نگهداری گربه یا سگ دیگران، قبول کرده‌اید، باید اجازه دهید آن ها باهم ملاقات کنند و آشنا شوند؛ در این شرایط شما وظیفه دارید مدتی در خانه بمانید و برای معرفی حیوان یا حیوانات خانگی خود به حیوانات خانگی دیگران زمانی را اختصاص دهید.

با ما در تماس باشید
call-center vector karchidari
برای سپردن کارهاتون به ما با یک تماس خیالتون رو راحت کنید