محبوب‌ترین گیاهان آپارتمانی در ایران کدام‌اند؟

خواندن 5 دقیقه
20 جولای, 2020
گیاهان آپارتمانی در ایران

کسی منکر تاثیرات شگفت‌انگیز سرسبزی و طبیعت بر روحیه انسان نیست. گیاهان آپارتمانی در ایران از طرفداران زیادی برخوردار است. همان‌طور که می‌دانید پرورش گیاهان خانگی اثر خارق‌العاده‌ای بر سلامت انسان دارد و با توجه به رویه آپارتمان‌نشینی این روز‌ها بهتر است از سلامت خود غافل نشوید!

آیا تاکنون به تاثیرات مثبت همجواری با گیاهان فکر کرده‌اید؟ آیا یکی از ایده‌آل‌های شما مراقبت از گیاهان خانگی در منزل است؟ در صورتی که علاقه‌مند به پرورش بهترین گیاه آپارتمانی ایران هستید، ولی وقت رسیدگی به آن را ندارید چاره کار نزد ما است.

نگرانی به خود راه ندهید! گل‌ها و گلدان‌های دلخواه خود را پیدا کنید، اگر دانش و اطلاعات تخصصی کافی درباره گل‌های آپارتمانی ندارید، از طریق سامانه کارچی‌داری می‌توانید مراقبت از گیاهان خود را به متخصصان بسپارید.

گیاهان خانگی

با گیاهان آپارتمانی در ایران آشنایی دارید؟

آیا زندگی شهر‌نشینی و منازل کوچک و نقلی دست شما را در نگهداری از گیاهان و گل‌های مورد علاقه بسته است؟ آیا در آرزوی پرورش بهترین گیاه آپارتمانی ایران هستید؟ آیا از شیوه نگهداری و پرورش بهترین گیاه آپارتمانی ایران آگاهی دارید؟

برای شروع به کار لازم است بدانید چه گیاهانی برای منطقه زندگی شما مناسب هستند؟ نگهداری گلدان در منزل چه شرایطی دارد؟ کدام گیاهان آپارتمانی از نظر شرایط نگهداری مراقبت کمتری نیاز دارند؟ ابتدا باید از میزان نور و دمایی که لازم است گیاهان داشته باشند، خاک مناسب، نحوه آبیاری و هرس کردن نیز در شروع کار باید مطلع شوید.

در این مقاله به شیوه نگهداری از محبوب‌ترین گیاهان آپارتمانی می‌پردازیم. اپلیکیشن کارچی‌داری دسترسی شما را به متخصصان آسان کرده است. با ثبت سفارش مشاوره یا مراقبت‌های دوره‌ای از گیاهان و بررسی پیشنهادهایی که از متخصصان دریافت می‌کنید همیشه می‌توانید گیاهانی شاداب داشته باشید.

نگهداری از گیاهان آپارتمانی در منزل به حفظ سلامت اعضای خانواده کمک می‌کند. اگر به سلامت خود علاقه دارید در فکر ساختن بهشتی کوچک در منزل باشید. در ادامه تعدادی از بهترین گیاه آپارتمانی ایران و شرایط نگهداری از آن را توضیح می‌دهیم.

گیاه عشقه یا پاپیتال

گل عشقه یا پاپیتال

گیاهی زیبا با برگ‌های قلبی شکل و کوچک است. نوعی از گیاهان آپارتمانی پیچنده و بالارونده محسوب می‌شود. این گیاه در بهار قابل تکثیر است و مقاومت بالایی دارد. به راحتی از ساقه‌های گیاه قلمه بگیرید و در گلدانی دیگر که حاوی کمپوست و کود مناسب است، بکارید.

محیط رشد این گیاه خانگی نیاز به نور مستقیم ندارد. با اسپری برگ‌های آن را آب پاشی کنید. این گیاه نیازمند رطوبت کافی در خاک است. اما آبیاری زیاد باعث زرد شدن برگ‌ها می‌شود.

برگ گل‌های آپارتمانی پاپیتال خواص دارویی دارد. در صنعت گیاهان دارویی از برگ این گیاه جهت درمان سیاه سرفه، برونشیت، التهاب نای، رماتیسم و نقرس استفاده می‌شود.

گیاه فیکوس

گیاه فیکوس

فیکوس یکی از انواع بهترین گیاهان آپارتمانی در ایران است. تنوع زیادی برای این گیاه وجود دارد که می‌توان به فیکوس برگ ویولونی، فیکوس الاستیکا و فیکوس ساده که همه مدل‌ها از خانواده انجیر هستند اشاره کرد. برگ‌های این گیاه پهن و شباهت زیادی به برگ درخت انجیر دارد. این گیاه با نور زیاد یا کم مشکلی ندارد.

برای نگهداری از این گیاه نیاز به اسپری آب‌پاش دارید؛ چرا که به رطوبت علاقه‌مند است. هر از گاهی باید به برگ‌های آن آب اسپری شود. دقت داشته باشید که آب زیاد باعث برگ‌های این گیاه را زرد می‌کند. این گیاه به فضای زیاد نیاز دارد؛ چرا که رشد خوبی دارد و سریع باید گلدان آن تعویض شود.

جهت تصفیه هوا مفید است. نکته قابل توجهی که در مورد این دسته از گیاهان آپارتمانی زیبا وجود دارد، این است که شیره این گیاه سمی ‌است و باید متوجه کودکان و حیوانات خانگی خود باشید. شیره گیاه فیکوس باعث تحریک پوستی شدید می‌شود.

گیاه سرخس

گیاه سرخس

یکی از گیاهان ظریف و زیبای آپارتمانی است. برای دفع سموم و آلودگی‌های محیط مفید است. بیشتر علاقه‌مند به محیط‌های مرطوب و دارای نور طبیعی است. خاک این گیاه باید مرطوب باشد و نیازی به مرطوب کردن برگ‌ها ندارد. در فصل زمستان به آب کمتری نیاز دارد.

گیاه پوتوس

پوتوس طلایی

نام دیگر این گیاه پیچک شیطان است. در دسته گیاهان آپارتمانی بسیار سازگار و مقاوم قرار می‌گیرد. در نور کم به خوبی به رشد خود ادامه می‌دهد و نیاز به آبیاری زیاد ندارد. اگر به تازگی شروع به پرورش گیاهان مناسب خانه کرده اید، نگهداری از این گیاه بسیار ساده است.

گیاهان خانگی در پاکسازی هوای منزل نقش مهمی ‌دارند. یکی از بهترین گیاهان آپارتمانی در ایران متداول در اکثر خانه‌ها است. اگر برگ‌های پژمرده را دیدید، کمی ‌به آن آب بدهید. در صورتی که پس از چند روز زردی برگ‌ها برطرف نشد، احتمالا باید به فکر یک گلدان بزرگ‌تر باشید. گلدان مناسبی تهیه و جای بزرگ‌تری را به آن اختصاص دهید.

گیاه بامبو

بامبو

گیاه بامبو به مناطق استوایی تعلق دارند و برای افرادی که به تزئین دکوراسیون و فضای گرم علاقه دارند، پیشنهاد می‌شود. این گیاه به آب کمی ‌نیاز دارد؛ جهت هر بار آبیاری بهتر است، خاک گلدان خشک شده باشد. در صورتی که رطوبتی در خاک دیدید، به آن آب ندهید.

روش دقیق‌تر آب دادن به بامبو به این صورت است که زیرگلدانی را به گونه‌ای انتخاب کنید که پر از سنگ‌ریزه باشد. گلدان را روی آن قرار داده و هر چند وقت یکبار مقداری آب در زیر گلدانی بریزید. تبخیر آب محیط گلدان را مرطوب نگه می‌دارد.

پس از خشک شدن آب مجدد به آن آب اضافه کنید. این گیاه غیر‌سمی ‌است و آفت اصلی گیاه بامبو مشاهده تار در اطراف برگ‌ها شبیه تارهای عنکبوت است.

گیاه آلوئه‌ورا

آلوئه ورا

بسیاری از گیاهان خانگی خواص درمانی دارند. ژلی که از برگ‌های ضخیم آنآلوئه ورا به دست می‌آید، جهت تسکین اثر سوختگی، زخم و رفع التهابات پوستی مفید است. پرطرفدار و مفید است. گیاه آلوئه‌ورا مقاومت بالایی در برابر کم آبی دارد.

نگهداری از این گیاه در اتاق خواب توصیه می‌شود؛ خاصیت مفید گیاه این است که دی اکسید‌کربن محیط را جذب و اکسیژن آزاد می‌کند. از معروف‌ترین و پر استفاده‎ترین گیاهان آپارتمانی در ایران همین آلوئه ورا است.

گیاه آگلونما

آگلونما

این گیاه با نام “همیشه سبز چینی” معروف است. می‌توان از آن به عنوان بهترین گیاهان آپارتمانی در ایران نام برد؛ چرا که انواع متنوعی دارد و نگهداری از آن راحت و بسیار بادوام است.

این گیاه نیز جزء گیاهان سمی ‌برای حیوانات و انسان به شمار می‌رود. به کود قوی نیاز ندارد. به آلودگی‌های شدید مانند دود حساس است و برگ‌های آن متمایل به رنگ قهوه‌ای می‌شود.

گیاه دیفن باخیا

دیفین باخیا

برگ گل‌های آپارتمانی دیفین باخیا پهن و ترکیبی از سبز کم رنگ و پررنگ است و جلوه خاصی به دکوراسیون داخلی می‌دهد. ارتفاع این گل به حدود یک متر می‌رسد.

اگر قصد نگهداری گلدان در منزل و محیط اداری دارید، این گلدان تنوع زیبایی به محیط می‌دهد. در نور غیر مستقیم رشدی عالی دارد. این گیاه جزء گیاهان سمی‌ و کشنده محسوب می‌شود. مراقب کودکان و حیوانات خانگی باشید!

گیاه پیرومیا

گل پیرومیا

گل پیرومیا با نام “گل قاشقی” معروف شده‌است. انواع و اقسامی ‌از این گل با ظاهر متفاوت موجود است. شیوه نگهداری از انواع این گل یکسان است. این گل نیاز به خاک مرطوب و نور کم دارد.

گلدان کوچکی برای رشد و نگهداری از این گیاه کافی است؛ چرا که رشد این گل محدود است و نیاز به فضای گسترده ای ندارد. همچنین گل پیرومیا به پاکسازی فضای منزل کمک می‌کند.

در برابر آفاتی مثل شته و شپشک حساس است و در هوای سرد برگهایش دچار آسیب می‌شود. توجه داشته باشید که آبیاری زیاد باعث پوسیدگی ریشه گیاه قاشقی می‌شود.

گل داوودی

گل‌های داوودی

یکی ازگل‌های آپارتمانی زیبا در ایران که نیاز به نور زیاد دارد، گل داوودی است. در صورتی که نور کافی در منزل دارید، رنگ‌های متنوع گل شما را تشویق به نگهداری از انواع این گل‌های آپارتمانی زیبا می‌کند.

اگر در منزل از حیوانات خانگی نگهداری می‌کنید یا فرزند کوچکی دارید، در پرورش این گل دقت کنید چرا که برگ گل داوودی بسیار سمی‌است.

در میان تکنولوژی پیشرفته امروز، خستگی‌های مکرر، استرس و اضطراب کاری و آلودگی‌های محیطی لزوم نگهداری از گیاهان آپارتمانی بیش از پیش احساس می‌شود. کار روزانه و مشغله بسیار، وقت زیادی برای افراد باقی نگذاشته است.

اینجا است که به یک باغبان حرفه‌ای نیاز پیدا می‌کنید. سفارش‌تان را در کارچی‌داری ثبت کنید. بعد از بررسی پیشنهادهایی که متخصصان ارسال می‌کنند، انتخاب کنید چه کسی باغبان شما باشد

محبوب‌ترین گیاهان آپارتمانی در ایران را شناسایی کنید. علایق خود را در نگهداری از گیاهان خاص بررسی کرده و نگران شیوه‌های نگهداری نباشید. اطلاعات فنی و تخصصی در زمینه باغبانی و پرورش گیاهان آپارتمانی نیاز به افرادی ماهر دارد.

اگر دوست دارید، بهترین گیاه آپارتمانی ایران را شخصا پرورش دهید، باغبانی حرفه‌ای خبر کنید. یک سری اطلاعات اولیه راجع به گیاهان خود به کارشناس بدهید و کار را به او محول کنید.

شاید پیدا کردن مشاوری فعال در امور نگهداری از گیاهان که همیشه کنارتان باشد کار دشواری به نظر برسد. کارچی‌داری به شما کمک می‌کند راحت‌تر به این افراد دسترسی داشته باشید.

با ما در تماس باشید
call-center vector karchidari
برای سپردن کارهاتون به ما با یک تماس خیالتون رو راحت کنید