خدمات نصب و تعمیر کرکره برقی کارچی‌داری

  1. مشاوره رایگان در خصوص هر نوع کرکره برقی
  2. عیب‌یابی و تعمیر کرکره برقی در محل موردنظر شما
  3. نصب انواع کرکره برقی پارکینگ، مغازه، پنجره و ....
  4. تعمیرات تخصصی انواع کرکره برقی دولنگه، ریلی و تک لنگه
  5. انجام سفارشات در 24 ساعت شبانه روز و در سریعترین زمان ممکن
  6. تضمین بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت.
circle-group Shapes Karchidari نصب و تعمیر کرکره مغازه برقی Rectangle Shapes Karchidari

کرکره برقی چیست؟ و موارد کاربرد آن کدام است؟

کرکره برقی یا درهای کرکره‌ای نسلی از درب‌ها هستند که هم قابلیت بازوبسته شدن از راه دور را دارند و هم فضای کمتری را اشغال می‌کنند این دو ویژگی بعلاوه دوام و طول عمر بیشتر، سبب شده که این نوع کرکره‌ها مورد اسقبال عموم قرار گیرند. سرعت بازوبسته شدن این نوع کرکره‌ها مزیت دیگری است که سبب برتری آنها شده است. همچنین کرکره‌های برقی برای درب پارکینگ‌ها، مغازه‌ها، پنجره‌ها، انبارها، مدارس و گاراژها به‌کار می‌روند. علاوه‌براین بسیاری از مراکز دولتی و تجاری برای محافظت از ساختمان خود از کرکره برقی نیز استفاده می‌کنند. با توجه به اینکه در کرکره برقی قطعات مکانیکی نقش مهمی ایفا می‌کنند بدیهی است که هرچند وقت یکبار خراب شده و نیاز به سرویس و تعمیر خواهند داشت.

نصب و تعمیر کرکره اتوماتیک

نحوه کارکرد کرکره برقی

کرکره برقی یا اتوماتیک از دو جزء اصلی تشکیل شده است:

1- تیغه یا درب از جنس آلومینیوم اکسترود توخالی یا فوم دار.

2- موتور و لوله رول کننده(جمع کننده) درب

انتخاب نوع موتور و متعلقات مربوطه ارتباط مستقیمی با عرض و ارتفاع درب و تعداد دفعات تردد روزانه دارد.

موتور درب‌های کرکره‌ای یا اتوماتیک دو نوع هستند. نوع اول موتور توبلار گفته می‌شود که با نیروی گشتاور 40 تا 500 نیوتن کار می‌کند. موارد استفاده این نوع موتور در فروشگاه‌ها، مراکز تجاری، کرکره پنجره‌ها، و درب پارکینگ منازل کم واحد(حداکثر تا 10 واحد) می‌باشد. این نوع موتور تحمل بار بیش از 10 واحد را ندارد و درصورت تحمیل بار بیش از اندازه باید منتظر هزینه تعمیرات گزافی برای راه‌اندازی مجدد آنها بود. نوع دوم موتور کرکره برقی ساید است که یک نوع موتور گیربکسی است و با برق سه فاز کار می‌کند، دارای شافت مستقیم با نیروی گشتاور 170 تا 750 نیوتن می‌باشد. موارد استفاده این نوع موتور در محیط های صنعتی و سوله‌های با ارتفاع زیاد و پارکینگهای پرتردد (بالاتر از 10 واحد) می‌باشد. هر دو نوع موتور توبلار و ساید دارای دسته خلاص کن جهت استفاده در مواقع قطع اضطراری برق هستند. نوع دوم بعلت قدرت بیشتری که دارند کمتر نیاز به تعمیر پیدا می‌کنند، البته به شرطی که سرویس آنها به موقع انجام شود.

خدمات کرکره برقی در کارچی‌داری شامل چه مواردی است؟

کرکره‌های اتوماتیک یا برقی برحسب نوع تیغه به دسته‌های مختلفی بشرح زیر تقسیم می‌شوند. همه این نوع کرکره‌ها توسط متخصصین ما در کارچی‌داری، عیب‌یابی و تعمیر می‌شوند و در صورت لزوم امکان تعویض قطعات معیوب با قطعات با کیفیت نیز وجود دارد.

تیغه قوس‌دار: این مدل برای استفاده در رول‌های پیچی کوچک مناسب است.

تیغه تخت: برعکس تیغه قوس‌دار برای رول‌های پیچی بزرگ مناسب است.

تیغه غضروف‌دار: تیغه‌های غضروف دار هم زیباتر هستند، طول عمر بیشتری دارند.

تیغه‌های پانچ دار: تیغه‌هایی هستند که در آنها سوراخ‌هایی تعبیه شده و برای مراکز تبلیغاتی و امنیتی استفاده می‌شوند.

تیغه تک جداره و دو جداره: تیغه‌های دوجداره استحکام بیشتری نسبت به تیغه‌های تک جداره داشته و طول عمر بیشتری دارند.

تیغه فوم دار: تیغه‌های فوم‌دار برای پارکینگ‌ها مناسب هستند اما سروصدای بیشتری نسبت به سایر تیغه‌ها تولید می‌کنند.

تیغه قلاب برعکس: تیغه‌های قلاب برعکس برای بیرون مغازه به‌کار می‌روند بدین ترتیب که در این مدل تیغه‌های غیر تخت کرکره جهت‌شان به سمت بیرون خواهد بود.

تیغه‌های شفاف نانو کامپوزیت: این نوع از تیغه‌ها امنیت بالایی برای کرکره‌ها بهمراه دارند. بانک‌ها و جواهرفروشی‌ها معمولا از این نوع تیغه‌ها برای محل کار خود استفاده می‌کنند. این نوع تیغه‌ها مقاومت بالایی دربرابر ضربات خارجی دارند.

circle-group Shapes Karchidari تعمیر کرکره برقی Rectangle Shapes Karchidari
like iconpack Karchidari مزایای استفاده از کرکره برقی

کرکره‌های برقی به‌دلایل زیادی نسبت به درب‌های معمولی ارجحیت پیدا کرده‌اند؛ به‌طوریکه در حال حاضر کمتر کسی در زمان خرید، این نوع کرکره‌ها را با درب‌های قدیمی و سنگین فلزی مقایسه می‌کند. یکی از بزرگترین عیوب درب‌های قدیمی جدا شدن لولای درب بعلت سنگینی آنها بوده است؛ همین عامل سنگینی باعث می‌شود که بعد از مدتی درب فلزی براحتی بسته نشده و بناچار هرچند وقت یکبار می‌بایست برای جوشکاری و تعمیر آنها اقدام شود. به‌طورکل مزایای کرکره‌های برقی را می‌توان بشرح زیر برشمرد:
امکان کنترل از راه‌دور دارند.

صدای کم و حرکت روانی دارند.

با یک ضامن براحتی در حالت دستی قرار می‌گیرند.

در برابر عوامل جوی مثل برف ، باد و باران مقاوم هستند.

کرکره‌های برقی دارای رنگ‌های متنوع و حتی سفارشی هستند.

فضای بسیار کمی را اشغال کرده و به راحتی بالا و پایین میروند.

امکان کدگذاری دارند و مانع محکمی دربرابر سارقین ایجاد می‌کنند.

بعلت پیچیدگی سیستم کرکره برقی، مشمول خدمات پس از فروش گارانتی هستند.

like iconpack Karchidari قوانین و مقرارات سایت کارچی‌داری

استفاده از خدمات کارچی‌داری به منزله پذیرش کامل قوانین و مقررات این سامانه است.

 

سوالات متداول

براساس چه فاکتوری باید کرکره برقی را بخریم؟

مهمترین نکته‌ای که برای خرید کرکره برقی باید به آن توجه کنید بحث مرغوبیت تیغه‌هاست. تیغه‌های نامرغوب علاوه‌بر ایجاد صدای زیاد عمر کمتری داشته و برای تعمیر آنها اذیت خواهید شد. برای فهمیدن کیفیت کرکره سعی کنید از چندین جا قیمت را بپرسید سپس متوسط قیمت‌ها را محاسبه کرده و هر پیشنهادی که بسیار کمتر از حد متوسط باشد آن را نادیده بگیرید.

من دنبال کرکره‌ای هستم که صدای کمی داشته باشد کدام را توصیه می‌کنید؟

به‌طور کل برای پارکینگ خانه بهتر است از کرکره برقی با تیغه‌های غضروف‌دار استفاده شود، زیرا صدای کمتری در هنگام بازوبسته شدن دارند تیغه‌های غضروف‌دار در بین مفصل‌های خود دارای لاستیکهایی هستند که جلوی ایجاد صدا را می‌گیرند.

موتور توبلار برای کرکره برقی بهتر است یا موتور ساید؟

موتور ساید معمولا برای کرکره‌های برقی که دارای وزن زیاد هستند و تردد در آنها زیاد است، استفاده می‌شوند. موتور کرکره برقی ساید دارای امنیت بالاتری نسبت به موتور توبلار است، اما این موتورها هم هزینه تهیه بالاتری دارند و هم نصب و تعمیر آنها پیچیده و کاملا تخصصی است. موتورهای ساید بیشتر برای کرکره‌های اتوماتیک فروشگاه‌های بزرگ، پارکینگهای پرتردد، انبارها و کارخانجات استفاده می‌شوند. این درحالی است که موتورهای توبولار برای انواع پارکینگ‌های کوچک، مغازه‌های تک دهانه و پنجره‌ها کاربرد بهتری دارند و نصب آنها بسیار راحت است.

کرکره گالوانیزه فوم دار بهتر است یا فولادی؟

کرکره فولادی بعلت امکان افتادن خط و خش برروی آنها با گذشت زمان زنگ می‌زنند. این نوع کرکره‌های صدای بیشتری هم تولید می‌کنند. اما کرکره‌های برقی فوم‌دار بعلت اینکه از تیغه گالوانیزه فوم‌دار در آنها استفاده می‌شود، هنگام حرکت صدای کمی تولید می‌کنند؛ همچنین بعلت وجود فوم در این نوع کرکره‌ها، انتقال حرارت به داخل ساختمان براحتی انجام نمی‌شود؛ از این جهت برای درب سوله مواد غذایی مناسب هستند. کرکره برقی فولادی سنگین، بعنوان کرکره برقی ضد سرقت بانک و مغازه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اگر کرکره برقی با ریموت باز نشود چه کار باید بکنیم؟

درصورتی‌که با زدن ریموت، درب کرکره باز نشود ابتدا باید ریموت را بررسی کرده و باتری‌ها آن را چک کنید و از وصل بودن موتور کرکره به برق مطمئن شوید؛ اگر از وصل بودن برق و سالم ماندن ریموت مطمئن شدید، احتمالا مشکل از موتور باشد. در اینصورت با استفاده از ضامن (خلاص کن)، کرکره برقی را بصورت دستی باز کنید و در اولین فرصت برای عیب‌یابی و تعمیر آن اقدام کنید

با ما در تماس باشید
call-center vector karchidari

سفارش‌تان را ثبت کنید و در عرض نیم ساعت از چندین متخصص مشاوره رایگان بگیرید

خدمات دیگر

جدیدترین مقالات