جدیدترین قیمت نقاشی ساختمان

خواندن 10 دقیقه
15 فوریه, 2021
قیمت نقاشی ساختمان کارچی داری

ابتدا قصد داریم آخرین قیمت نقاشی ساختمان را براساس متر مربع تقدیم شما کنیم. در جدول زیرا آخرین قیمت‌‌ها برای بهار سال 1400 ارائه شده است. در ستون آخر قیمت نقاشی خانه آپارتمان بصورت تقریبی ارائه شده است. مساحت خانه 80 متر معادل 240 متر مربع در نظر گرفته شد.

قیمت حداقل و حداکثر نقاشی ساختمان با احتساب هزینه تهیه مصالح

نوع رنگ انتخابیحداقل قیمت به ازای متر مربع (تومان)حداکثر قیمت به ازای متر مربع (تومان)قیمت تقریبی یک آپارتمان 80 متری(تومان)
رنگ پلاستیک16,00022,0004,560,000
رنگ روغن24,00030,0006,480,000
رنگ اکریلیک20,00024,0005,280,000
رنگ مولتی کالر22,00030,0006,240,000
رنگ‌آمیزی با بلکا17,00035,0006,240,000

در ادامه توضیح خواهیم داد که به کمک این جدول چطور میشه هزینه تمام شده نقاشی منزلتان را محاسبه کنید. ارائه جدول فوق به تنهایی نمی‌تونه نشون بده که قیمت نقاشی ساختمان شما چقدر میشه؟ ما در همین نوشته به شما کمک می‌کنیم که چطور هزینه نقاشی خونه‌تون را در سه گام برآورد کنید، به‌طوریکه مو لای درزش نره و با خیال راحت با یک نقاش کاربلد و با قیمت مناسب به توافق برسید.

قیمت نقاشی ساختمان

اولین گام برای برآورد هزینه نقاشی ساختمان، استعلام براساس مترمربع است

در این مرحله شما براساس نوع رنگ مورد نظرتان، قیمت هر متر مربع نقاشی را از رنگ‌کاران مختلف استعلام می‌کنید، یعنی همان اعداد و ارقامی که در جدول فوق ارائه شده.

گام دوم: محاسبه قیمت تمام شده

در این مرحله ابتدا طول دیوارها را بصورت متر طول بدست بیاورید. یعنی طول همه دیوارهایی که می‌خواهید رنگ شوند را حساب کرده و جمع بزنید(مثلا می‌شود 100 متر). حاصل را در ارتفاع دیوارها (مثلا 3 متر) ضرب کنید. نتیجه می‌شود مساحت مورد نظر شما که باید نقاشی شود. حال، حاصل‌ضرب بدست آمده را در قیمت مترمربع رنگ دلخواهتان ضرب کنید. در اینجا فرض می‌کنیم رنگ اکریلیک رنگ دلخواه شماست که متوسط قیمت هر مترمربع آن در جدول فوق برابر 22000 تومان داده شده. لذا نتیجه برابر 6,600,000 تومان خواهد شد( 6,600,000= 22,000*3*100)

نکته اول: توجه داشته باشید که در قیمت‌های مبتنی بر مترمربع همه سطوح محاسبه می‌شوند اعم از درها، پنجره‌ها و کمدها.

نکته دوم: این است که اگر از رنگ‌های دیگر مانند روغن در قسمت‌هایی از خانه استفاده می‌کنید، مساحت آن قسمت را باید بر مبنای قیمت آن حساب کنید.

نکته سوم: این روش برای تخمین هزینه کلی نقاشی منزلتان بسیار مفید است، و کمک می‌کند تا شما از قبل این هزینه را اختصاص دهید. راه درستر هم اینه که درصدی مثلا حدود 20 الی 30 درصد را اضافه به برآوردتان درنظر بگیرید.

گام سوم: انتخاب نقاش با قیمت تمام شده مناسب

در گام اول شما قیمت هر مترمربع را از رنگ‌کارهای مختلف استعلام کردید. کاری که شما در این مرحله باید انجام بدهید این است که قیمت‌های خیلی بالا و خیلی پایین را حذف کنید و بسراغ پیشنهادات متوسط بروید. سپس از نقاشان ساختمان که قیمت‌شان در رنج متوسط است، بخواهید که منزل شما را از نزدیک ببینند و قیمت نقاشی آن را بصورت کلی یا به اصطلاح قنطراتی بدهند. یعنی شما نیازی نیست به صورت مترمربعی توافق کنید. هر کدام از نقاش‌هایی که قیمت کمتری دادند می‌توانید با آنها قرارداد منعقد کنید؛ چون قیمت‌های خیلی پایین را از لیست‌تان حذف کرده بودید لذا افراد باقی مانده حتما کیفیت لازم برای انجام کار را خواهند داشت.

هزینه دستمزد نقاش ساختمان شامل چه آیتم هایی است؟

هزینه دستمزد نقاش از دوبخش تشکیل می‌شود. یکی دستمزد نقاش و یکی هم هزینه تهیه مصالح. از اینرو بخشی از هزینه پیشنهادی نقاش بخشی از آن مربوط به تهیه مصالح و قسمتی مربوط به دستمزد است که نسب این دو معمولا 60 به 40 است یعنی از هر مبلغی که نقاش پیشنهاد می‌کند حدود 60 درصد دستمزد و مابقی هزینه تهیه مصالح است. از اینرو در فصلی که بازار کار داغ باشد نقاشان ساختمان درصد دستمزدشان را کمی بالاتر می‌برند و در شرایطی که رقابت بالا باشد درصد دستمزد هم پایین می‌آید. ما در مجموعه کارچی داری شرایطی فراهم کرده‌ایم که همزمان 3 نقاش به شما معرفی شود تا امکان ارائه قیمت منصفانه فراهم گردد؛ چه‌بسا بعضی از نقاشان در شرایط بدون کار باشند و پیشنهاد قیمت‌های پایین هم برایشان سودآور است، لذا با این شیوه هم مشتری و هم نقاش منتفع خواهند شد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این ارتباط رجوع کنید به صفحه خدمات نقاشی منزل

ویژگی‌های یک رنگ خوب

دانستن ویژگی‌های مثبت و نوع عملکرد هر نوع رنگ برای انتخاب بهترین محصول با توجه به کاربرد آن مهم تلقی می‌شود.

 • سهولت استفاده.
 • زمان خشک شدن سریع و معقول.
 • ایجاد یک پوشش سخت و بادوام.
 • عدم وجود ضرر برای نقاشان ساختمان.
 • عدم عملکرد تحت تاثیر در برابر عوامل خارجی مانند آب و هوا.
 • ایجاد یک لایه نازک و بدون ترک.
 • مقاومت در برابر خوردگی.
 • مقاومت دربرابر آب
 • ثبات رنگ در برابر اشعه‌های مرئی و فرابنفش.
 • مقاومت در برابر سایش و خراش.
 • ماندگاری بالا.
 • انعطاف پذیری بالا.
 • قابلیت آسان تمیز شدن.

انواع رنگ‌های مورد استفاده در صنعت نقاشی ساختمانی

رنگ روغنی

رنگ‌های روغنی که از سرب سفید تشکیل شده‌ و بعنوان یکی از رنگ‌های پایه به شمار می آیند، عمدتاً برای رنگ آمیزی دیوارهای داخلی ساختمان‌های مسکونی و غیر مسکونی به کار می روند. این نوع رنگ‌ها معمولاً در سه لایه اجرا می شوند: آستر(لایه آغازین)، لایه زیرسازی و پوشش نهایی. رنگ‌های روغنی در عین دوام و مقرو‌ن‌به‌صرفه بودن، عمدتاً در دو نوع براق و مات موجود هستند، که نوع براق آنها بر روی سطوح صاف اعمال می‌شود، اما نوع مات بیشتر برای سطوح غیر صاف به کار می رود.

نکات مهمی که باید درباره رنگ‌های روغنی بدانید

 • رنگ‌های روغنی نسبت به سایر رنگ‌ها دوام بیشتری دارند.
 • این نوع رنگ‌ها معمولاً بر روی سطح دیوارها، درها، پنجره‌ها و سازه‌های فلزی استفاده می‌شوند.
 • رنگ‌های روغنی برای شرایط مرطوب مناسب نیستند و خشک شدن کامل آن‌ها زمان‌بر است.
 • قبل از استفاده از رنگ‌های روغنی، باید روغن و رنگدانه‌های مخصوص به آن‌ها اضافه گردد.

قیمت نقاشی ساختمان با رنگ روغن

هزینه تمام شده رنگ روغن با احتساب مواد مصرفی از حداقل 24 هزارتومان شروع شده و تا حدود 30 هزار تومان می‌باشد. اگر مایل باشید در این رابطه اطلاعات بیشتری کسب کنید مقاله نقاشی ساختمان با رنگ روغن را حتما ببیند.

رنگ پلاستیک

رنگ پلاستیک شامل: انواع مختلف پلاستیک است که همانند رنگ‌های روغنی، بعنوان رنگ پایه مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ در این نوع رنگ، آب نقش رقیق‌ کننده دارد. بدلیل در دسترس بودن طیف گسترده‌ای از این رنگ و ظاهر زیبا و جذابی که ایجاد می‌کند، بیشتر در رنگ ‌آمیزی ساختمان بخصوص فضای داخلی خانه‌های مدرن مورد استفاده قرار می‌گیرد. از کابرد دیگر رنگ پلاستیک نقاشی محیط داخلی فضاهای تجاری مانند نمایشگاه‌ها، سالن‌های نمایش و … می‌باشد.

اگر مایل باشید در این رابطه اطلاعات بیشتری کسب کنید مقاله نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک را حتما ببیند.

قیمت نقاشی رنگ پلاستیک

هزینه نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک بین 16 هزارتومان تا 22 هزار تومان متغییر است

رنگ آکریلیک

رنگ آکریلیک یکی دیگر از رنگ‌هایی است که در رنگ‌آمیزی ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد ضمن‌اینکه مزایای آن بر قیمت تمام شده رنگ آمیزی تاثیر‌گذار است. این رنگ ویژگی‌های بسیاری دارد اما یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌ آن، این است که از پایه آب تشکیل شده است. حلالیت رنگ آکریلیک در آب باعث می‌شود که تاثیر مهمی در خدمات و قیمت نقاشی ساختمان بوجود بیاید. ویژگی مهم دیگر این رنگ، سازگار بودن آن با محیط زیست است و همین ویژگی تغییر و تحولی در صنعت رنگ‌آمیزی ساختمان ایجاد کرده است.

سایر ویژگی‌های رنگ آکریلیک

 • در زمان کوتاه‌تری خشک می‌شود بخصوص نسبت به رنگ روغنی.
 • دارای دوام و ماندگاری بالاست.
 • دارای درخشندگی زیادی است.
 • دارای قابلیت استفاده آسان است.
 • در برابر خورشید دارای مقاوت بالایی است.
 • دارای قابلیت انعطاف‌پذیری است.
 • به این رنگ گرد و غبار جذب نمی‌شود.
 • قابل شستشو است.
 • قابلیت ترمیم مجدد دارد.
 • غلظت بالایی دارد و پوشش بسیار بالایی را ارائه می دهد.

قیمت نقاشی با رنگ آکریلیک

قیمت تمام شده نقاشی رنگ روغنی با احتساب مواد مصرفی از حداقل 20 هزارتومان شروع شده و تا حدود 24 هزار تومان متغییر است.

رنگ مولتی کالر

این رنگ همانطور که از نامش پیداست، متشکل از چند رنگ است اما به‌طوری‌که زمینه‌ای تک رنگ و تکه‌های رنگی با رنگ‌های متنوع را شامل می‌شود. این رنگ قدمت زیادی نداشته و در بازار رنگ‌ها، نسبت به رنگ‌های قدیمی‌تر مانند رنگ‌های روغنی و پلاستیک نسبتاً جدید است. از آنجاکه این رنگ بهترین محافظت را در برابر خوردگی و اشعه ماورابنفش ایجاد می‌کند، در محیط‌های عمومی مانند مدارس، فروشگاه‌ها، مغازه‌ها بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. شاید یکی دیگر دلایلی که از این نوع رنگ کمتر محیط‌های داخلی منازل استفاده می‌شود، ضد آب نبودن آن باشد.

مزایای رنگ مولتی کار

 • دارای مقاومت بالایی نسبت به شستشو است.
 • به هیچگونه حلالی نیاز ندارد.
 • نسبت به سایر رنگ‌ها از بوی کمتری برخوردار است.
 • دارای تنوع زیادی است.
 • قابلیت بالایی در پوشاندن ناصافی‌های دیوار دارد.
 • این رنگ نیز همانند رنگ آکریلیک گرد و غبار جذب نمی‌شود.
 • قدرت بالایی در خشک شدن سریع دارد.
 • در برابر تابش نور خورشید از مقاومت نسبی برخوردار است.
 • عملکرد بسیار خوبی در برابر خوردگی دارد.
 • فوق‌العاده بادوام است.

قیمت نقاشی مولتی کالر

هزینه نقاشی ساختمان رنگ مولتی بسیار نزدیک به رنگ روغنی است؛ یعنی از 22 هزار تومان تا 30 هزار تومان متغییر است.

رنگ متالیک

رنگ‌های متالیک به نام رنگ فلزی نیز شهرت دارند و خواص فلزی منحصربفرد آنها، این رنگ‌ها را متفاوت‌ می‌‌کند. از رنگ‌های متالیک نوعی رنگ است که بیشتر در اتومبیل‌های جدید دیده و در پروژه‌های بزرگ تجاری، از هتل‌ها گرفته تا مجسمه‌های کوچک و کارهای مربوطه مرمت‌سازی  استفاده می‌شود. خاصیت ته‌نشین شدن این نوع رنگ باعث می‌شود روش استفاده از آن را با چالش روبه‌رو کند بنابراین توصیه می‌شود نقاش ساختمان از دستگاه‌هایی چون سمپاش برای استفاده از آن، بهره‌مند شود. رنگ‌های متالیک بیشتر دارای پوسته‌های آلومینیومی هستند و بواسطه این خاصیت انعکاس نور روی این پوسته‌ها به آنها ظاهری براق یا درخشنده می‌دهد. مقاومت و قدرت ترمیم بالا و همینطور ظاهر زیبا از دیگر مزایای این نوع رنگ است.

قیمت نقاشی ساختمان رنگ متالیک

قیمت نقاشی با رنگ متالیک بین 20 هزارتومان تا حدود 27 هزار تومان متغییر است.

نقاشی با پوشش بلکا

پوشش دیواری بلکا (Belka) ایده مناسبی برای استفاده کمتر از رنگ و کاغذ دیواری است؛ بعبارت دیگر این یک روش آسان و مقرون‌بصرفه برای افزودن رنگ، بافت و سبک به دیوارها و سقف‌هاست. این نوع پوشش، محصول منحصربفردی است که به آماده‌سازی سطح خاصی نیاز ندارد و در فناوری‌های پیشرفته مورد استفاده قرار می‌گیرد. بلکا اولین انتخاب دوستداران محیط زیست و بسرعت در حال تبدیل شدن به محصول موردعلاقه طراحان داخلی است.

قیمت نقاشی با پوشش بلکا

قیمت نقاشی ساختمان پوشش بلکا بین 17 هزارتومان تا حدود 35 هزار تومان تخمین زده می‌شود.

عوامل موثر بر قیمت نقاشی ساختمان

موارد بسیاری در تخمین قیمت تاثیرگذار است و می‌تواند هزینه نهایی را تحت تاثیر قرار دهد؛ در ادامه به توضیح مهمترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت رنگ آمیزی ساختمان خواهیم پرداخت.

متراژ فضا برحسب متر مربع

همانطور که می‌دانید محاسبه قیمت رنگ آمیزی، برمبنای مترمربع بوده و برحسب این واحد برآورد هزینه های نقاشی ساختمان انجام می‌شود. هر چند قیمت با مساحت رابطه مستقیم دارد اما با افزایش مساحت، قیمت هر مترمربع نقاشی ساختمان هم کاهش می‌یابد. همینطور برای مساحت های کم، نقاش ساختمان برای جبران هزینه‌های ثابت ناچار به افزایش قیمت تمام شده خود خواهد بود.

مقدار و نوع رنگ مصرفی در رنگ‌آمیزی ساختمان

مواد اولیه یا همان رنگ مصرفی تاثیر پنجاه درصدی را درارزیابی قیمت نقاشی ساختمان دارد؛ مواد مورد استفاده از جمله نوع رنگ مورد استفاده، تاثیر بسزایی در بالانس قیمت نقاشی دارند. علاوه‌براین چنانچه سطح رنگ آمیزی یکدست و صاف نباشد، منجر به افزایش مصرف رنگ و در نتیجه افزایش قیمت کار خواهد شد.

مقدار یا حجم عملیات آماده‌سازی

پروسه کارهای تعمیراتی و اصلاحی مانند بتونه کاری و یا سمباده کاری می‌تواند در دستمزد نقاش ساختمان و قیمت تمام شده نقاشی ساختمان تاثیر بگذارد؛ بافت دیوار یکی از عواملی که می‌تواند بطور مستقیم پروسه کارهای تعمیراتی و اصلاحی را تحت تاثیر قرار دهد؛ از اینرو بدیهی است که افزایش کار نقاش‌ ساختمان باعث افزایش دستمزد وی و افزایش قیمت نهایی کار می‌شود.

زمان انجام کار

زمان، عامل مهمی است که نه‌تنها بر دستمزد نقاش ساختمان تاثیرگذار است، بلکه رابطه مستقیمی با افزایش و کاهش قیمت نقاشی ساختمان دارد. مواردی چون بافت و ناصافی دیوارها و سطوح مختلف می‌تواند بر زمان نقاشی بیفزاید؛ بدین‌ترتیب هرچه نقاشی و رنگ‌آمیزی ساختمان با چالش بیشتری روبه‌رو باشد، نیازمند زمان طولانی‌تر و هزینه بیشتری خواهد بود.

تعداد اتاق‌ها

بدیهی است که فضای یکپارچه از نقاش ساختمان زمان و انرژی کمتری می‌گیرد؛ به بیان ساده‌تر هرچه تعداد اتاق‌ها بیشتر باشد، تعدد آنها و پراکنده بودن حجم کار را افزایش داده و در نهایت بر قیمت کلی نقاشی ساختمان نیز تاثیر مستقیمی می‌گذارد.

بافت دیوارها

بافت دیوارها، تعیین کننده میزان مصرف رنگ و مصالح مربوطه است. برخی از انواع دیوارها ممکن است حاذب رنگ باشد و از این حیث رنگ بیشتری برای نقاشی آن صرف شود، لذا بافت دیوارها هم می‌تواند در قیمت نقاشی موثر باشد.

فصول سال

فصل رنگ‌آمیزی ساختمان نیز بر هزینه آن تاثیرگذار است. برای نمونه نقاشی در فصل تابستان باعث می‌شود رنگ بسرعت خشک شده و امکان رنگ آمیزی چندین لایه در یک روز را می‌دهد بهمین دلیل مساحت بیشتری از یک خانه نقاشی شده و بر کاهش هزینه ها موثر خواهد بود.

قیمت ابزارها و مصالح

با توجه به نوسان قیمت ها در بازار، طبیعی است که قیمت ابزار و مصالح نقاشی ساختمان هم متاثر از این نوسانات باشد. چنانچه قیمت ابزار به‌طور ناگهانی افزایش یابد، باید منتظر صعود قیمت نقاشی ساختمان هم باشیم.

کیفیت و جزئیات کار

بدیهی است که شخص نقاش با توجه به کیفیت کارش، قیمت های مخصوص به خود را پیشنهاد بدهد. همواره در هر صنعت و حوزه‌ای افرادی هستند که بصورت حرفه‌ای کار نمی‌کنند و کارها را با کیفیت پایین انجام می‌دهند. یکی از مزایای کار ما در سایت کارچی داری معرفی بهترین متخصصین در حوزه نقاشی ساختمان است تا شما نیازی به راستی آزمایی کمتری داشته باشید.

با ما در تماس باشید
call-center vector karchidari
برای سپردن کارهاتون به ما با یک تماس خیالتون رو راحت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *