دسته بندی خدمات

فواید نوشیدن آب برای بدن چیست؟

خواندن 3 دقیقه
11 نوامبر, 2020
فواید نوشیدن آب برای بدن

همه افراد به فواید نوشیدن آب آگاه هستند؛ اما همچنان برخی از انسان‌ها در مقابل نوشیدن آب مقاومت می کنند. بیش از نصف بدن انسان را آب تشکیل داده است. به وضوح در این نکته متوجه می‌شویم که آب به چه میزان، برای بدن ضروری است. آب اصلی‌ترین عنصر بقای بشر است. برای سلامت و بقا باید میزان آب مصرفی خود را افزایش دهید.

زمانی که احساس تشنگی می‌کنید هیچ چیزی بهتر از یک لیوان آب نیست. آب از طریق عرق و ادرار دفع می شود، پس بهتر است که همیشه هیدراته باشید. فواید نوشیدن آب به اندازه‌ای است که توصیه شده است در روز 273 میلی‌لیتر آب مصرف کنید. در ادامه ما به چندین دلیل برای مصرف بیشتر آب اشاره خواهیم کرد.

فواید نوشیدن آب برای بدن
فواید نوشیدن آب برای بدن

فواید نوشیدن آب را فراموش نکنید

فواید نوشیدن آب به چه میزان اهمیت دارد؟ اگر هیدراته نباشید چه اتفاقی‌ می‌افتد؟ فعالیت‌های بدنی وابسته به هیدراته بودن بدن شما هستند. اهمیت این مسئله زمانی مشخص می‌شود که ورزش‌های سنگین و چالشی انجام دهید. از دیگر فواید نوشیدن آب این است که از استرس جلوگیری می‌کند.

تشنگی و کمبود آب بدن زمانی جلوه می‌کند که شما حتی 2% از آب بدن خود را از دست بدهید. البته ورزشکاران در طول ورزش بین 6 الی 10 درصد آب بدن خود را از طریق عرق کردن، از دست می‌دهند. و با مصرف زیاد آب این کمبود را جبران می‌کنند.

تمامی این‌ مسائل باعث چه چیزی می‌شود؟ اگر کمبود آب بدن خود را جدی نگیرید، درجه دمای بدن شما تغییر می‌کند. کمبود انگیزه و خستگی از عوارض کمبود آب هستند. یکی از فواید آب در این است که شما همیشه سرحال و با انگیزه خواهید بود.

ذهن سالم در تن سالم

مغز انسان کاملا به آب بدن وابسته است. مطالعات نشان داده است که کمبود آب حتی 1% ، مغز را مختل می کند.

مطالعاتی که روی بانوان انجام شده است نشان داده است که خانم‌ها پس از باشگاه حدود 1.5% آب بدن خود را از دست می‌دهند. در ادامه خلق و خو آن‌ها تغییر می‌کند. از تاثیرات کمبود آب در این خانم‌ها افزایش دفعات سردرد بوده است.

به طور کلی فواید نوشیدن آب در این است که شما دیگر دچار تغییرات منفی در خلق‌و‌خو، حافظه و عملکرد مغز نخواهید شد.

فواید نوشیدن آب برای بدن
فواید نوشیدن آب برای بدن

میگرن خود را با آب درمان کنید

کمبود آب در مواردی باعث شروع سردرد و میگرن می شود. ثابت شده است که عمده‌ترین عوارض کم آبی، سردرد و میگرن است. در ادامه این مسئله، ثابت شده است که یکی از فواید نوشیدن آب، درمان سردرد است.

چگونه با آب میگرن خود را درمان کنید؟ افرادی که در طول روز 1.5 لیتر آب مصرف می‌کنند علائم میگرن آن‌ها از بین رفته است. این مسئله شاید در مورد همه صدق نکند؛ اما ثابت شده است که مصرف زیاد آب در درمان سردرد‌های مزمن نقش بسزایی داشته است.

فواید نوشیدن آب برای بدن
فواید نوشیدن آب برای بدن

به فکر روده خود باشید

از یبوست رنج می‌برید؟ یکی از مشکلاتی که بسیاری از افراد از آن رنج می‌برند، یبوست است. کمبود آب از عوامل یبوست در سنین بالا و یا پایین است. آب‌های معدنی یک کمک بزرگ برای کسانی است که از یبوست رنج می‌برند.

فواید نوشیدن آب در این است که غذا و مواد خوراکی به وسیله آب در دستگاه گوارش حرکت می‌کنند و از یبوست جلوگیری می‌شود. زمانی که شما آب کافی مصرف نکنید، روده بزرگ مجبور است که از مدفوع آب بکشد که آب بدن را تامین کند. این اتفاق منجر به یبوست می‌شود. نوشیدن آب و فیبر زیاد یبوست مزمن شما را به کلی از بین می‌برد.

با سنگ کلیه خداحافظی کنید

از دیگر  فواید نوشیدن آب، جلوگیری از سنگ کلیه است. نیمی از کسانی که دچار بیماری کلیوی می‌شوند از کمبود آب رنج می‌برند. زمانی که شما آب بیشتری مصرف کنید، به طبع ادرار بیشتری خواهید داشت. تمامی این عوامل از تولید سنگ کلیه جلوگیری می‌کند.

مصرف آب باعث می‌شود که مواد معدنی در کلیه رقیق شوند و از تبلور و تشکیل توده در کلیه جلوگیری می‌شود.

فواید نوشیدن آب برای بدن
فواید نوشیدن آب برای بدن

پوست زیبا میلیون‌ها دلار ازرش دارد

زمانی که بحث فواید نوشیدن آب می شود، نباید تاثیر خوردن آب بر پوست صورت  را نادیده بگیریم. پوست شما حاوی مقدار قابل توجهی آب است. تاثیر خوردن آب بر پوست صورت  به این صورت است که از چین و چروک و خشک شدن پوست جلوگیری می‌کند.

تاثیر خوردن آب بر پوست صورت  قابل رویت است؟ همیشه صبح‌ها که از خواب بلند می‌شوید، شاهد صورت پف کرده هستید. این مسئله زمانی که آب کافی مصرف می‌کنید به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد.

از آکنه رنج می‌برید؟ مصرف کافی آب، مقدار روغن و آب پوست را متعادل کرده و از جوش زدن جلوگیری می‌کند. فواید نوشیدن آب در پوست کم نیستند، برای اطلاع از خدمات پوستی و ارائه انواع راهنمایی‌های پوست و مو، به سامانه هوشمند سفارش خدمات، کارچی‌داری مراجعه کنید.

درمان چاقی با آب

یکی از فواید نوشیدن آب، درمان چاقی است. وقت شناسی بسیار اهمیت دارد. فواید آب خوردن ناشتا در این است که معده شما را پر می‌کند و شما مقدار کمتری کالری مصرف خواهید کرد. تعدادی از زنان جوان به مدت 8 هفته، روزی 3 دفعه قبل از غذا، به مقدار 500 میلی لیتر آب مصرف کردند، پس از این مدت به طور قابل توجهی وزن کم کردند.

 فرض کنید سوار ماشین شوید و بدون نیاز به رانندگی شروع به حرکت کنید؛ فواید آب خوردن ناشتا در این است که به بدن شما می‌گوید که وقت کار است و به شما سرزندگی می‌دهد. ‌‌از دیگر فواید آب خوردن ناشتا، زدودن سم‌هایی است که در خواب در بدن شما تولید شده است.

فواید نوشیدن آب برای بدن
فواید نوشیدن آب برای بدن

نتیجه گیری

اگر تاکنون به فواید نوشیدن آب فکر نکرده بودید، پس از این مطالب متوجه شدید که آب به چه میزان در بدن انسان نقش دارد. این نعمت طبیعی به بدن شما کمک می‌کند که کار‌های روزمره را بهتر انجام دهید و سلامت شما را حفظ می‌کند. اگر به‌دنبال افرادی هستید که در راه سلامتی شما کمک کنند به سامانه هوشمند سفارش خدمات، کارچی داری مراجعه کنید

با ما در تماس باشید
call-center vector karchidari
برای سپردن کارهاتون به ما با یک تماس خیالتون رو راحت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *