عیب یابی ماشین لباسشویی

خواندن 7 دقیقه
25 می, 2021
بررسی دلایلی که منجر یه لرزیدن لباسشویی می‌شوند

یکی از لوازم پرکاربرد و پرقدرت در منزل، ماشین لباسشویی است. پس از تجمیع البسه در ماشین و افزودن پودر یا مایع، با فشردن یک دکمه سیستم به صورت خودکار شروع به فعالیت می‌کند. به‌طورکل هدف از عیب‌یابی ماشین لباسشویی، شناخت ایراد و اقدام به موقع جهت برطرف کردن آن و کاهش هزینه‌های تعمیر لباسشویی است؛ البته اگر وضع مالی خوبی دارید نیازی نیست به فکر عیب‌یابی لوازم خانگی منزل خود باشید.

آیا می دانید عیب یابی چیست و شامل چه اقداماتی است؟ هرگونه رفع نقص و برطرف کردن مشکل در روند کارکرد لباسشویی با عنوان عیب یابی مطرح می‌شود. اگر در حین شستن لباس، لرزش و صدایی در لباسشویی خود احساس می‌کنید، اگر ماشین روشن نمی‌شود یا شستشوی البسه به‌درستی صورت نمی‌گیرد، نشان‌دهنده ایرادی فنی در دستگاه است، که قبل از هرچیز علت آن باید مشخص شود.

در این مقاله به اصول اولیه عیب یابی لباسشویی می‌پردازیم و قصد داریم راهنمایی‌های فنی مفیدی برای عیب یابی و تعمیر این وسیله در اختیار شما قرار دهیم. جهت دریافت اطلاعات کارشناسی در این زمینه با ما همراه باشید.

عيب يابي لباسشويی

عیب یابی ماشین لباسشویی چه مزایایی دارد؟

همه افراد دوست دارند لوازم منزلشان، بدون عیب و نقص کار کنند. به طور قطع هیچ کس نمی‌پسندد که در میانه کار شستشو، چراغ یا آلارم اخطار روشن شود و اعلان مشکل در دستگاه صادر شود. اما تمامی لوازم پر استفاده روزی خراب شده و توان اولیه خود را از دست می‌دهند.

به راستی مزایای عیب یابی و رفع نقص به موقع ماشین لباسشویی چیست؟ همان‌طور که می‌دانید هزینه خرید و تعویض ماشین لباسشویی بسیار بالاست. به سادگی نمی‌توان با مشاهده اولین مشکل، اقدام به خرید مجدد این وسیله کرد.

با مختصر آشنایی با روش رفع مشکلات رایج ماشین لباسشویی می‌توانید با هزینه‌ای اندک، تعمیر قطعات یا تعویض لوازم داخلی این دستگاه را انجام داده، یا برای درست کردن آنها به موقع اقدام کنید.

 • با تکمیل دانسته‌ها و به‌کارگیری متدهایی ویژه، آسیب‌دیدگی دستگاه در مراحل اولیه، رفع نقص می‌شود. در صورت عدم حل مشکل، ممکن است صدماتی به قطعات اصلی وارد شود و در نتیجه هزینه‌های سنگین‌تری بپردازید.
 • عیب یابی سبب می‌شود کیفیت شستشو افزایش یابد.
 • رفع نقص و تعمیر قطعات داخلی باعث عملکرد بهتر سیستم می‌شود و عمر مفید ماشین افزایش می‌یابد.

در ادامه به مهم‌ترین عیوب و خطاهای ماشین لباسشویی اشاره می‌کنیم و با ارائه راهکاری ساده، نحوه عیب یابی و تعمیر لباسشویی را با جزئیات بیشتری شرح می‌دهیم. جهت برآورده کردن نیازهای اولیه خود در منزل، لازم است به این اطلاعات دست یابید.

برای کسب اطلاعات در خصوص اهمیت سرویس ماشین لباسشویی و مزایای آن حتما این لینک را دنبال کنید

مزایای عیب یابی ماشین لباسشویی

نگاهی به مشکلات اصلی ماشین لباسشویی و راه‌های رفع آنها

جنس متفاوت پارچه‌ها، تنوع در شوینده‌ها و اجرای دستورالعمل‌های متنوع در شستشوی انواع لباس، برخی قطعات ماشین را به سمت خراب شدن و فرسودگی سوق می‌دهد. نگاهی به ایرادات این وسیله کمک می‌کند تا با اقدام به موقع بتوانید از بروز مشکلات و ایرادات اساسی در لباسشویی خود جلوگیری کنید.

برخی عیوب ساده به نظر می‌رسند و بدون تخصص قابل‌ حل هستند. برای مثال گاهی از ماشین لباسشویی بوی بد متصاعد می‌شود. در این صورت باید عملیات رسوب‌گیری و جرم‌زدایی را انجام دهید. این کار باید به صورت دوره‌ای انجام شود چرا که برخی از زوایای داخلی ماشین محل تجمع باکتری‌هاست.

برخی عیب‌ها تخصصی‌تر هستند. اگر دستی در دنیای فنی دارید و اصول اولیه کارکرد موتور و نحوه عملکرد آن را می‌دانید وارد میدان شده و دست به‌کار شوید. در این بخش مهمترین دلایل بروز ایراد و اشکال در کارکرد دستگاه لباسشویی مورد بررسی قرار گرفته است.

کیفیت شستشوی لباسشویی کاهش‌یافته، مشکل چیست؟

در برخی موارد لباسشویی کار می‌کند، چرخش و آبگیری به ظاهر طبق روال عادی پیش می‌رود اما از شستن لباس‌ها رضایت ندارید.

 • ممکن است از پودر مناسبی استفاده نمی‌کنید. نوع شوینده خود را تغییر دهید.
 • مشکلی در سیستم آبرسانی و تخلیه آب وجود دارد. بهتر است شیر برقی و هیدروستات چک شود.
 • شاید المنت رسوب گرفته و آب را به خوبی گرم نمی‌کند.

هر کدام از این موارد باید به دقت مورد بررسی قرار بگیرد. با رفع عیب و مرتفع شدن کاستی‌ها در این موارد، مشکل حل می‌شود.

به چه علت از زیر لباسشویی آب  نشت می‌کند؟

در پروسه آبگیری، پرشدن، شستن، چرخش و تخلیه آب از لباسشویی، ممکن است مشکلاتی برای قطعات و لوازم داخلی پیش آید که در نتیجه آن آب به بیرون نشت می‌کند، علت این مورد چه می‌تواند باشد؟ با بازرسی دقیق ماشین لباسشویی می‌توان علت نشت آب از زیر این وسیله خانگی را نیز متوجه شد. تعدادی از دلایل نشت بشرح زیر است:

 • در صورتی که لباسشویی به‌تازگی سرویس شده ممکن است دیگ یا درب آن توسط لاستیک آب‌بندی به خوبی مونتاژ نشده باشد.
 • بست‌ها، واشر و لاستیک درب دیگ را چک و بازرسی کنید.
 • شیلنگ‌های آب و خرطومی‌های داخلی فرسوده شده یا ممکن است دچار پارگی شده باشند.
 • عمده مشکل، مربوط به نشت لوله و اتصالات داخلی دستگاه است. کلیه وروی‌های جاپودری به دیگ، لوله‌های اتصال دیگ به پمپ و شیر ورودی را چک کنید.

علت برق گرفتگی ماشین لباسشویی چه می‌تواند باشد؟

راه حل برطرف کردن برق بدنه ماشین لباسشویی چیست؟

 • سیستم برق ورودی اتصالی دارد.
 • لولای درب ماشین شکسته یا تنظیم نیست.
 • خازن یا سیم ارت به درستی عمل نمی‌کند.
 • در مواردی، موتور سوخته یا نیم‌سوز شده و برق را به بدنه منتقل می‌کند.

این مورد باید به لحاظ تخصصی مورد بررسی قرار بگیرد. به طور حتم در یکی از قطعات الکتریکی مشکلی وجود دارد و باید تعمیر شود. 

بررسي دلایل خرابی ماشین لباسشویی

چرا لباسشویی دچار لرزش و تکان‌های شدید می شود؟

تقریبا همه افراد پس از چند سال استفاده از ماشین لباسشویی با این مشکل مواجه می‌شوند. اگر عیب یابی علت لرزش لباسشویی به موقع انجام نشود مطمئنا لرزش دستگاه سایر قطعات این وسیله را هم خراب می‌کند.

 • یکی از علل این مشکل می‌تواند ناشی از عدم وجود تعادل در جایگاه ماشین لباسشویی و تراز نبودن آن باشد. بهتر است پایه‌ها به خوبی تنظیم شوند.
 • در مواردی ممکن است مشکل مربوط به فنرها و کمک‌ فنرهای اطراف دیگ یا وزنه بتنی باشد.
 • ممکن است بلبرینگ‌ها، شفت، سه‌نظام یا کاسه‌نمد مشکل، داشته باشند.

برای کارکرد بهتر دستگاه، بهتر است به ظرفیت وزنی لباسشویی دقت کنید. افزایش میزان بار مجاز در ماشین نیز ممکن است از جمله دلایل تکان و لرزه باشد.

در این رابطه مقاله علت لرزش لباسشویی اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار می‌دهد.

چرا ماشین کار نمی‌کند یا دیگ حرکتی ندارد؟

گاهی اوقات با زدن دکمه روشن، ماشین شروع به کار نمی‌کند یا اینکه چرخش دیگ آغاز نمی‌شود. مشکل و عیب از کجاست؟

 • جریان برق ورودی به دستگاه را چک کنید. ممکن است در پریز برق نباشد.
 • اگر سیم و اتصالات آن سالم هستند؟ میکروسوئیچ درب را چک کنید.
 • ممکن است پمپ تخلیه آب، دچار مشکل شده باشد.
 • در صورتی که موارد فوق مشکلی ندارند به سراغ چک کردن موتور و تسمه بروید.
اهمیت فنرها و کمک فنرها در لرزش لباسشویی

توصیه‌ای برای بهره‌وری بهتر از ماشین لباسشویی

در صورتی که سررشته‌ای از اصول برقی و تعمیر لوازم خانگی ندارید، بهتر است کار را به متخصص امر واگذار کنید؛ زیرا سیستم‌های جدید لوازم منزل از قطعات الکترونیکی پیشرفته‌ای برخوردارند و نیاز به آموزش های تخصصی برای تعمیر آنها می‌باشد. اقدام برای عیب‌یابی یا تعمیر هر نوع وسیله منزل از جمله لباسشویی ممکن است ساعت‌ها وقت شما را بگیرد و در پایان متوجه شوید که از عهده این کار برنمی‌آیید.

پیشنهاد می‌کنیم مراکزی معتبر با کادری مجرب پیدا کنید. تکنولوژی در سیستم پیچیده ماشین‌های لباسشویی بالاست. به افراد یا مراکزی مراجعه کنید که دانش ارائه خدمات خود را به بالاترین سطح از استانداردهای کیفی رسانده باشند.

این افراد باید به ساختار کلیه ماشین‌ها مسلط باشند. همچنین هزینه‌ای شفاف و مقرون‌به‌صرفه برای خدمات خود تعیین می‌کنند. بهترین مرکز را برای انجام این‌گونه خدمات برگزینید.       

کلام آخر

در صورت بروز مشکل در ماشین لباسشویی، انتظار می‌رود که در اولین فرصت برای رفع آن اقدام شود. اگر به دنبال مرکزی هستید که همیشه با کارشناسانی متخصص، در دسترس باشد و بتوانید عیب یابی ماشین لباسشویی خود را با اطمینان به آنها بسپارید، شاید سامانه خدمات هوشمند انجام کار کارچی‌داری یکی از آن مراکز معتبر مورد نظر شما باشد، پس اعتماد کنید و درخواست‌تان را در این سامانه ثبت کنید.

روند کار به این صورت است که در این سامانه توضیح مختصری می‌دهید که کار چی دارید و مشکل کجاست؟ متخصصین آموزش دیده کار چی‌داری با مدرن‌ترین متدها و آشنایی با علم روز به محل اعزام می‌شوند. تعهد، پشتیبانی قوی و ضمانت انجام کار از جمله فعالیت‌های گسترده این مرکز خدماتی است.

راه‌های ارتباطی با این مرکز، مراجعه به وب‌سایت یا تماس تلفنی است. همچنین با دانلود رایگان اپلیکیشن کار چی‌داری در اسرع وقت ثبت سفارش را انجام می‌دهید. کلیه اقدامات سرویس، عیب یابی، تعمیر و تعویض قطعات، در حیطه تعهدات این مرکز است.

بالاترین کیفیت خدمات و سرویس‌دهی، هفت روز هفته در کلیه ساعات شبانه‌روز در دسترس همگان است. در کوتاه‌ترین زمان ممکن، متخصصین متعهد و کارآزموده در محل حضور می‌یابند و اقدام به حل مشکل وسایل شما می‌کنند.

در پایان خواندن مقاله توصیه‌هایی برای استفاده اصولی از ماشین لباسشویی خالی از لطف نیست

با ما در تماس باشید
call-center vector karchidari
برای سپردن کارهاتون به ما با یک تماس خیالتون رو راحت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *