علل روشن نشدن پکیج

خواندن 5 دقیقه
11 مارس, 2021

یک وقت‌هایی پیش می‌آید که پکیج به‌خودی‌خودخاموش می‌شود. کما اینکه ممکن است پیش بیاید که پکیج اصلا روشن نشود. اصولا این دو مشکل بهم مرتبط هستند، زیرا اگر پکیج خاموش نشود قاعدتا مشکل روش شدن هم مطرح نمی‌باشد. بنابراین با بررسی دلایل خاموش شدن پکیج و برطرف کردن آنها، می‌توان به علل روشن نشدن پکیج نیز دست یافت. ما در یک مقاله جداگانه‌ای به دلایل خاموش شدن پکیج پرداخته‌ایم، شما می‌توانید با مراجعه به آن مقاله، اطلاعات جامع‌تری درباره علت خاموش شدن پکیج را به‌دست بیاورید. در این مقاله قصد داریم دلایلی که باعث می‌شوند پکیج‌هاروشن نشود را با تفاصیل بیشتر مورد بررسی قرار دهیم. این دلایل عمده‌ترین مشکلات روشن نشدن پکیج ها هستند که اکثر پکیج‌ها مشاهده شده‌اند.

علل روشن نشدن پکیج

1)قطع شدن منابع تامین انرژی

در صورتی که هرکدام از منابع تامین انرژی پکیج، مانند: آب، برق و یا گاز قطع شوند، احتمال خاموش شدن پکیج بوجود می‌آید؛ به عبارتی عدم تامین منابع انرژی می‌تواند یکی از دلایلی باشد که پکیج روشن نمی‌شود. بنابراین همواره لازم است در ابتدای راه‌اندازی پکیج، فشار آب، گاز و جریان برق خانه مورد بررسی قرار گیرد. اگر در این موارد مشکلی وجود نداشت می‌توان گفت مشکل از خود دستگاه پکیج است و باید به سراغ آن رفت. در صورت روشن نشدن پکیج، چراغ قرمز آن روشن می‌شود. در این مرحله باید پکیج را دوباره راه‌اندازی کنید. اما اگر با راه‌اندازی مجدد مشکل پکیج از بین نرفت و چراغ همچنان روشن ماند باید سایر دلایل احتمالی را بررسی کنید.

بخش تماس با ما
با ما در تماس باشید

2)رسوب گرفتن لوله‌های پکیج

یکی دیگر از عللی که می‌تواند منجر به روشن نشدن پکیج شود، رسوب گرفتن لوله‌های آن است. حتی در آب‌های با املاح معدنی و درجه سختی کم، بعد از گذشت مدت زمانی احتمال ته‌نشین شدن رسوبات مختلف در لوله‌های پکیج وجود دارد. بنابراین رسوب‌زدایی پکیج مسئله‌ای است که باید همواره مدنظر قرارگیرد؛ و بهتر است هر از چند گاهی انجام شود؛ البته رسوب‌زدایی پکیج کار ساده‌ای نیست و احتیاج به متخصص یا سرویس‌کار ماهر پکیج دارد.

درصورت نیاز به اطلاعات بیشتر در خصوص سرویس پکیج مقاله تعمیر پکیج به شما پیشنهاد می‌شود.

3)فاصله گرفتن الکترود از شعله

در سیستم پکیج الکترودی به کار گرفته شده است. پکیج به کمک آن می‌تواند تشخیص دهد که گاز ورودی به آن به درستی می‌سوزد یا نه. گاهی این الکترود در اثر گرمای زیاد از شعله فاصله می‌گیرد یا خراب می‌شود. در این صورت شعله دیگر روشن نخواهد شد. برای رفع این مشکل ابتدا بهتر است با انبردست الکترود را به شعله نزدیک کنید. اگر پکیج روشن شد یعنی مشکل رفع شده است، اما در صورتی که پکیج همچنان خاموش ماند و روشن نگردید، باید به فکر تعویض الکترود پکیج‌تان باشید.

4)فاصله غیر استاندارد بین پکیج و دودکش

یکی دیگر از عوامل روشن نشدن پکیج می‌تواند فاصله غیر استاندارد پکیج تا دودکش باشد. بدین صورت که دودکش نتواند به درستی دود را از محدوده سیستم پکیج خارج کند. در چنین مواردی پکیج به‌صورت خودکار خاموش می‌شود و تا برطرف نشدن مشکل روشن نخواهد شد. تحت چنین شرایطی بهتر است دودکش را به درستی نصب کنید تا از به وجود آمدن چنین مشکلاتی جلوگیری شود.

دلایل روشن نشدن پکیج

5)خراب شدن پمپ آب پکیج

خراب شدن پمپ پکیج هم یکی از دلایلی است که می‌تواند موجب روشن نشدن پکیج شود. همان‌طور که می‌دانید پمپ پکیج وظیفه دارد آب را درون مدار گرمایشی پمپاژ کند. هنگامی که این پمپ خراب شود و نتواند این کار را به درستی انجام دهد، پکیج خاموش شده و دیگر روشن نخواهد شد. در صورت خراب شدن پمپ پکیج باید آن را تعویض کرد.

6)کم بودن فشار گاز

فشار گاز هم می‌تواند یکی از دلایل روشن نشدن پکیج به شمار بیاید. در مواردی که فشار گاز کم باشد شعله پکیج روشن نمی‌شود و اگر هم روشن شود به سرعت خاموش می‌شود، زیرا فشار گاز به اندازه‌ای نیست که بتواند شعله را روشن نگه دارد. در هر صورت چه فشار گاز کم باشد، چه گاز قطع شود، چراغ پکیج روشن می‌شود. برای رفع این مشکل بهتر است ورودی‌های گاز پکیج را مورد بررسی قرار دهید تا بفهمید مشکل کم بودن فشار گاز به چه چیزی بر می‌گردد.

روشن نشدن پکیج بعلت کمبود فشار

7)کم بودن آب در مخزن پکیج

یکی دیگر از عللی که می‌تواند مانع روشن نشدن پکیج باشد، کم بودن آب در مخزن آن است. پکیج برای این که بتواند روشن شود و به درستی کار کند به مقدار مشخصی آب نیاز دارد. شیر پر کن قطعه‌ای از پکیج است که وظیفه دارد آب مورد نیاز پکیج را تامین کند. در صورتی که این قطعه خراب شود، پکیج خاموش شده و نمی‌تواند روشن شود. برای این که بتوانید این مشکل را برطرف کنید ابتدا لازم است تا عقربه فشار‌سنج آب را مورد بررسی قرار دهید. فشار معمولی آب باید عددی بین 1 تا 2 باشد. اگر عقربه روی عددی کمتر از 0.5 قرار گیرد، پکیج خودکار خاموش خواهد شد و دوباره راه‌اندازی می‌شود. در این زمان بهتر است از طریق شیر پر کن فشار آب را تنظیم کنید. در صورتی که شیر پر کن خراب است باید این قطعه را تعویض کرد.

برای سفارش خود همین حالا تماس بگیرید

8)نفوذ هوا به داخل پکیج

درصورتیکه هوا به داخل سیستم نفوذ کند، در این صورت هم پکیج روش نخواهد شد. تحت چنین شرایطی پمپ پکیج به جای آب هوا را در مدار پکیج پمپاژ خواهد کرد. در این مواقع برد پکیج کمبود آب را تشخیص می‌دهد. در نتیجه از روشن شدن پکیج جلوگیری می‌کند. برای این که بتوانید این مشکل را حل کنید بهتر است با تعمیرکار پکیج تماس بگیرید تا برای دستگاه شما عمل هواگیری را انجام دهد. با انجام این کار، تمام هوای موجود در لوله‌ها و رادیاتور خارج می‌شود. بعضی مواقع، یکی دیگر از عللی که پکیج روشن نمی‌شود، خراب شدن برد الکتریکی آن است. اگر این برد خراب شود باید دستگاه را عیب‌یابی کرده و در صورتی که نیاز باشد آن را تعمیر یا تعویض کنید. اگر روشن نشدن پکیج به دلیل خراب بودن برد باشد باید با یک کارشناس تعمیر پکیج تماس بگیرید، زیرا تعمیر برد کاری تخصصی است و هر کسی نمی‌تواند این کار را انجام دهد.

اگر تمایل دارید اطلاعاتی درباره هواگیری پکیج بدست بیاورید در مقاله نحوه هواگیری پکیج به این موضوع به صورت تخصصی تر پرداخته شده است.

ورود هوا به درون پکیج باعث می شود پکیج روشن نشود

9)بالا رفتن فشار آب در پکیج

بالا رفتن فشار هم می‌تواند از جمله علل روشن نشدن پکیج دانست. هنگامی که فشار آب در پکیج بالا برود و جوش بیاورد، پکیج خاموش شده و دیگر روشن نخواهد شد. در این مواقع پکیج برای جلوگیری از خطرات احتمالی، به‌طور خودکار خاموش می‌شود. در صورتی که فشار پکیج کاهش پیدا کرد و به حالت معمولی خود بازگشت، پکیج دوباره روشن خواهد شد. اگر پکیج شما به صورت مداوم جوش می‌آورد و روشن و خاموش می‌شود، باید علت فشار بالای آن را پیدا کنید.

می توانید با مراجعه به مقاله علت بالا رفتن فشار پکیج اطلاعات بیشتری در ارتباط با فشار پکیج بدست بیاورید.

10)خراب شدن کلید NCT

از جمله مواردی که باعث افزایش فشار پکیج می‌شود، خراب شدن کلید NCT است. بیشتر در مورد قبل توضیح داده شد که بالا رفتن فشار در پکیج منجر به روش نشدن آن می‌شود.

خراب شدن ntc پکیج باعث خاموشی می‌شود

11)عدم تشخیص شعله توسط شمعک پکیج

در قسمت شمعک پکیج، الکترود یونی قرار دارد که وظیفه آن تشخیص شعله است. در صورتی که این الکترود خراب شود، کثیف باشد یا فاصله آن از شعله تنظیم نباشد شعله روشن نخواهد شد. برای این که از خاموش شدن مجدد شعله پکیج جلوگیری کنید، بهتر است الکترود یون را مورد بررسی قرار دهید و در صورتی که کثیف شده باشد، آن را با سمباده تمیز کنید. اگر فاصله الکترود یون از شعله نیز زیاد است، توصیه می‌کنیم این فاصله را تنظیم کنید.

12)خراب شدن ترموستات

خراب شدن ترموستات بعنوان یکی از مهم‌ترین اسباب روشن نشدن پکیج به شمار می‌آید. ترموستات در پکیج وظیفه دارد تا دمای آب را تنظیم کند. وقتی این قطعه خراب شود، نمی‌تواند دمای آب را تشخیص دهد. در نتیجه در زمان نادرست پکیج خاموش می‌شود و روشن نخواهد شد. بنابراین خراب شدن ترموستارت هم می‌تواند از جمله عللی باشد که باعث شود پکیج روشن نگردد. اگر ترموستات پکیج خراب شده باشد ابتدا باید سیم پیچی آن را مورد بررسی قرار دهید. اگر مشکل از قطعی سیم‌های ترموستات نبود باید این قطعه را تعویض کنید تا پکیج شما بتواند به درستی کار کند.

با ما در تماس باشید
call-center vector karchidari
برای سپردن کارهاتون به ما با یک تماس خیالتون رو راحت کنید