علت گوشه گیری سگ شامل چه مواردی می‌شود؟

خواندن 3 دقیقه
14 اکتبر, 2020
علت گوشه گیری سگ

بیشتر صاحبان سگ‌ها ترجیح می‌دهند که همیشه با آن‌ها سر‌و‌کله بزنند و بازی کنند. زمانی‌که این موجودات پشمالو از صاحبان خود دوری یا کمی بد‌خلقی کنند، به این فکر فرو می‌روند که علت گوشه گیری سگ آن‌ها چیست و در کجا ریشه دارد؟ اتفاقات بسیاری وجود دارد که جزو دلایل ناراحتی سگ‌هاست.

زمانی‌که سگ نازنین خود را می‌بینید که کنج عزلت گزیده‌ و با شما بازی نمی‌کند وقتش رسیده‌است که به دنبال راهکاری بگردید؛ از سامانه هوشمند سفارش خدمات حیوانات خانگی گرفته تا سایت‌های کمکی مانند کارچی داری. در ادامه این مطالب ما به شما کمک می‌کنیم که علت گوشه‌ گیری سگ خود را بیابید و آن ‌را درمان کنید.

علت گوشه گیری سگ شما چیست؟

زمانی‌که شاهد افسردگی سگ خود هستید، قبل از آنکه به درمان بپردازید، بهتر است علت ناراحتی سگ خود را بدانید. علت گوشه گیری سگ ممکن‌است به مسائل بسیاری مرتبط باشد و شما شاهد بی‌‌حالی سگ خود باشید. با عوض‌شدن خانه، تغییر صاحبان، از دست دادن عضوی از خانواده ممکن‌است به سگ شما افسردگی دست دهد.

از‌دست‌دادن هر همراهی در زندگی سگ امکان بروز افسردگی دارد. حیوان یا انسان؛ از‌دست‌دادن هر کدام عواقب سوگواری به همراه دارد که بسیار عادی خواهد ‌بود. بسیاری از سگ‌ها ترجیح می‌دهند که در این دوران تنها باشند و ناراحتی خود را در تنها بودن بروز دهند.

افسردگی سگ

علت گوشه ‌گیری سگ ممکن‌است ناشی از اضطراب باشد که باعث می‌شود او بخواهد از تمام دنیا دور باشد. علم رفتار‌شناسی سگ می‌گوید که اجتماعی نبودن، آسیب و ترس از صدا‌های بلند و بسیاری از عوامل دیگر دلیلی بر اضطراب باشد. لرزیدن، غر زدن و پارس کردن از نشانه‌های اضطراب و افسردگی سگ خواهد بود.

برای سفارش خود همین حالا تماس بگیرید

دیگر علت گوشه گیری سگ، درد، صدمه یا بیماری خواهد بود. یک خصلت طبیعی در سگ‌ها وجود دارد که نمی‌خواهند درد و ضعیف‌بودن خود را نشان دهند. سگ‌ها در این مواقع ترجیح می‌دهند جای نرم و گرمی را انتخاب کرده و در آن‌ جا استراحت کنند.

چموش یا خموش؟

برخی نژاد‌ها در میان تمام سگ‌ها هستند که بیشتر از باقی نژادها دچار افسردگی خواهند شد و سبب ناراحتی صاحبان خود می‌شوند. پس بهتر است اگر دارای این نوع نژادها هستید و علت گوشه گیری سگ خود را نمی‌دانید ادامه مطلب را مطالعه کنید. افسردگی سگ میان آن‌‌هایی که بیش‌‌فعال هستند و هوش بالایی دارند بیشتر از دیگر سگ‌ها خواهد بود.

معتاد کار

بوردر کالی‌ها جز سگ‌های پر انرژی و باهوش هستند. زمانی‌که شما خانه نباشید یا مدت طولانی به آن‌ها توجه نکنید، به‌دلیل هوش بالایی که دارند دچار افسردگی سگ می‌شوند. در این شرایط بهتر است از سامانه هوشمند سفارش خدمات برای نگهداری سگ‌های خود اقدام کنید. بی‌توجهی شما سبب بی‌حالی سگ و در ادامه آن مزید بر علت گوشه‌ گیری سگ خواهد شد.

پلیس حساس

ژرمن شپرد‌ها سگ گله هستند و از هدایت و رهبری بقیه افراد لذت می‌برند. زمانی‌که با این موجودات شلوغ و پرشور بازی نکنید این کار سبب یکی از دلایل ناراحتی سگ می‌شود. آن‌ها عاشق این هستند که همیشه در اطراف خود افرادی زیاد یا همبازی‌هایی وجود داشته باشد که احساس تنهایی نکنند.

ناراحتی سگ

سوسیس شکاری

بست هوند‌های بانمک که در گذشته به‌عنوان سگ‌های شکاری کاربرد داشتند؛ به جدایی بسیار حساس هستند. عموما دلایل ناراحتی سگ بست هوند افسردگی ناشی از جدایی است. شما برای جلوگیری از بی حالی سگ خود زمانی‌که در خانه نیستید در گوشه کنار جایزه‌هایی بگذارید که آن‌ها احساس تنهایی نکنند.

شوهر نمونه!

لابرادور رتریورهای کاری و اهل خانواده، دوست دارند همیشه اطرافشان پر از بچه و حیوانات خانگی دیگر باشد. به‌دلیل مهربانی آن‌ها با دیگران، تنهایی یکی از دلایل ناراحتی سگ خواهد شد. سعی کنید برای جلوگیری از افسردگی سگ خود همیشه او را سرگرم نگاه‌دارید.

موجودات بچه‌دوست

علت گوشه گیری سگ کوکر اسپانیل شما، چیزی جز تنها گذاشتن او نخواهد بود؛ این مسئله از مهم‌ترین مباحث رفتارشناسی سگ محسوب می‌شود. آن‌ها به شدت نیازمند توجه هستند و شما همواره باید به او توجه کنید و عشق بورزید. برای کنترل این انرژی باید یک ورزش یا سرگرمی منظم را ترتیب دهید. قبل از آنکه خانه را ترک کنید یادتان باشد که به او جایزه‌ای دهید.

گوله برف حساس

همه می‌گویند که بیچون فرایز‌‌‌ها با خود خوش‌شانسی می‌‌آورند. این سگ‌های با نمک دوست دارند نور چشم خانه باشند و اگر آن‌ها‌‌ را در خانه تنها بگذارید، تهاجمی و ویرانگر خواهند شد. درصورت ادامه این وضعیت، اضطراب آن‌ها مزید بر علت گوشه گیری سگ خواهد شد. زمانی‌که در خانه هستید، تا آن‌جایی که توان دارید به او توجه کنید.

تمامی سگ‌ها نیازمند توجه و مهربانی هستند؛ اما در این مثال‌هایی که عنوان کردیم با کمی دقت متوجه خواهید شد که هوش بالای برخی از این موجودات، علت گوشه گیری سگ خواهد بود. اگر دارای سگ‌هایی هستید که از هوش بالایی بهره می‌برند بهتر‌است به آن‌ها بیشتر توجه کنید و عشق بورزید.

مریضی سگ

چه کار کنید که سگ شما از افسردگی در‌آید؟

زمانی می‌رسد که دیگر برای جلوگیری از افسردگی سگ شما دیر شده‌است و کار‌هایی علت گوشه گیری سگ شما شده‌است. حال باید چه کار‌هایی انجام دهید؟ چه اقداماتی برای بهبودی سگ خود انجام بدهید و چه کار‌هایی را انجام ندهید؟

در این بخش ما به نحوه بهبود بخشیدن حال این موجود دوست‌داشتنی می‌پردازیم.

برای سفارش خود همین حالا تماس بگیرید

زمانی‌که حس کردید دلایل ناراحتی سگ شما زیاد شده و گوشه‌گیری کرده‌است؛ اجازه دهید دوست پشمالوی شما زمانی را با خودش سپری کند. این‌که سگ خود را به حال خود رها کنید، کار سختی به‌نظر می‌رسد؛ اما ضروری است. با دامپزشک خود تماس بگیرید و از او بپرسید با شناختی که روی سگ شما دارد کار درست چه چیزی است.

در رفتار شناسی سگ‌ها می‌گویند:

اگر سنی از دوست پشمکی شما گذشته است ،یکی از دلایل ناراحتی سگ، کهولت سن و فرا رسیدن مرگ اوست. این اتفاق ناراحت‌کننده طبیعی است و کاری جز مهربانی و رسیدگی به او از دست شما بر نمی‌آید.

دیگر کار‌هایی که در زمان گوشه گیری سگ خود قادر به انجام هستید، آن است که شروع به سرگرم کردن آن‌ها کنید؛ برای آن ها اسباب بازی جدید تهیه کنید یا غذا‌های جدید بخرید که برای سگ قشنگ شما هیجان‌انگیز باشد.

درمان افسردگی سگ

کار دیگر این است که تا جایی که توان دارید از او بخواهید تمرین‌هایی را انجام دهد و شیرین‌کاری‌های جدیدی به او یاد دهید. این کار علاوه‌بر مشغول کردن فکرش، او را خسته خواهد کرد و کمتر بیدار می‌ماند که فکر و خیال کند.

یک سگ همیشه باید سرگرم شود. با نادیده گرفته‌شدن و تنها ماندن در خانه، علت گوشه گیری سگ افزایش می‌یابد. اگر سن او بالا رفته است، توصیه می‌کنیم از وقت کم خود نهایت استفاده را کنید و با تمام توان خود به او مهر و محبت بورزید که دلایل ناراحتی سگ شما کم شود.

برای آنکه همیشه حواس شما به سگ خود باشد دائما در اینترنت به‌دنبال سرگرمی‌های جدید بگردید؛ سایت هایی مانند کار‌چی‌داری به شما در همه مسائل همچون نگهداری، تشویق و … حیوان خانگی کمک خواهد کرد.

با ما در تماس باشید
call-center vector karchidari
برای سپردن کارهاتون به ما با یک تماس خیالتون رو راحت کنید