علت گرم نکردن آب پکیج

خواندن 7 دقیقه
22 فوریه, 2021
علت گرم نکردن آب پکیج

علت گرم نکردن آب پکیج، یکی از شایع‌ترین مشکلات همه پکیج ها می باشد و شاید بیشترین درخواست های تعمیر پکیج مربوط به همین موضوع سرد بودن آب خروجی پکیج است. مشکلاتی از این قبیل معمولا تخصصی بوده و رفع آنها کار یک سرویس کار ماهر است، که می‌تواند به کمک تجربه و تخصص خود مشکلات بوجود آمده در پکیج را شناسایی کرده و برای رفع آنها در سریعترین زمان ممکن و بهترین کیفیت اقدام کند. ما در ادامه دلایل مختلف گرم نشدن آب پکیج ها را بررسی کرده و تا حدودی راه حل رفع مشکل آنها را نیز بیان کرده ایم. در واقع دلایل ذکر شده برای گرم نکردن آب توسط پکیج، علل کلی مشترک بین همه پکیج ها هستند

به‌طور کل گرم نشدن پکیج دلایل زیادی دارد اما رایج‌ترین این دلایل می‌تواند یک یا چندتا از موارد زیر باشد:

  • کم بودن دمای شعله.
  • خراب بودن فلوسوئیچ.
  • خراب بودن سنسور دما.
  • خراب بودن شیر سه طرفه.
  • خراب بودن سوپاپ بای پاس.
  • طولانی بودن مسیر لوله کشی آب گرم.
  • سرد بودن بیش از آب ورودی به پکیج.
  • بالا بودن سرعت آب سرد ورودی به پکیج.

بررسی دلایل سرد شدن آب در پکیج ایران رادیاتور

یکی از پکیج‌های رایج مورد استفاده در هر خانه، پکیج ایران رادیاتور است. اگر در خانه پکیج ایران رادیاتور دارید و با مشکل گرم نکردن آب در آن مواجه شدید، لازم است نگاهی به دلایل سرد و گرم شدن آب در پکیج ایران رادیاتور داشته باشید. دلایل ارائه شده در زیر از جمله مهمترین عللی هستند که باعث می‌شوند آب در پکیج ایران رادیاتور گرم نشود. در صورت مشاهده هر کدام از موارد زیر باید به فکر تعمیر پکیج ایران رادیاتور خود باشید.

1) وجود کمبود فشار در پکیج

کمبود فشار آب می‌تواند یکی از دلایل گرم نکردن آب در پکیج ایرات رادیاتور به شمار بیاید؛ لذا در صورت سرد شدن آب پکیج یکی از مواردی که باید بررسی شود، این است که فشار ورودی به پکیج مناسب است یا نه؟

2)عدم واکنش فلومتر و فلوسوئیچ

علیرغم اینکه وجود فلومتر و فلوسوئیچ در هر پکیجی از جمله پکیج ایران رادیاتور مزیت تلقی می‌شود، اما در صورتیکه این قطعات به موقع عمل نکند، برد پکیج فرمان گرم کردن آب را دریافت نخواهد کرد و در نتیجه آب خروجی از پکیج کاملا گرم نخواهد شد.

3) کوتاه بودن ارتفاع شعله

اگر فشار گاز ورودی به پکیج کم باشد، ارتفاع شعله مشعل پکیج نیز کوتاه خواهد بود. عامل دیگر در کوتاه بودن شعله، تشکیل جرم در مسیر آن است. پایین بودن ارتفاع شعله باعث می‌شود آب خروجی از پکیج خوب گرم نشده و در نتیجه آب نیمه گرم به نقاط مصرف منتقل شود.

4) خراب بودن سنسور ntc

وظیفه سنسور ntc(ان تی سی) سنجش دمای آب درون پکیج است. وقتی سنسور ntc خراب شود، برد پکیج فرمانی برای گرم کردن آب دریافت نخواهد کرد و در نتیجه آب خروجی گرم نخواهد شد. برای عیب‌یابی سنسور ntc از اهم‌متر استفاده می‌شود.

علت گرم نشدن آب در پکیج بوتان

علت گرم نکردن آب در پکیج بوتان را می‌توان از روی ارورهای نمایش داده شده متوجه شد، اما تکیه بر اروهای صفحه نمایش به تنهایی نمی‌تواند ابزار کاملی برای درک مشکل گرم نکردن آب به شمار بیاید؛ از این جهت همواره وجود یک سرویس کار ماهر برای فهیمدن مشکل و اعلام نظر در خصوص علت سرد شدن آب پکیج ضروری می‌باشد. از جمله رایج‌ترین ایرادات مشاهده شده عبارتند از:

خراب بودن جرقه‌زن پکیج بوتان

برای این که آب در پکیج بوتان گرم شود، باید ارتفاع شعله‌ آن به حد کافی برسد؛ در غیر اینصورت آب خروجی از پکیج گرم نخواهد شد. برای روشن شدن شعله سیستم جرقه‌زن باید درست کار کند.

وجود هوا در لوله‌ها

تشکیل حباب های هوا در لوله‌ها می‌تواند هم مخرب باشد و هم باعث سرد شدن آب پکبج شود، زیرا وجود هوا در لوله باعث می‌شود که جریان آب درون لوله‌ها بطور پیوسته جریان پیدا نکند؛ همین امر باعث می‌شود آب درون پکیج به خوبی گرم نشود. به همین دلیل همواره موضوع هواگیری پکیج باید جدی گرفته شود.

بالا بودن فشار گاز

در صورتی که مقدار فشار گاز درون پکیج بالا باشد، پکیج قادر به گرم کردن آب نخواهد بود. پس برای حل آن باید به کمک شیر مخصوص، فشار گاز را تنظیم کرده، تا این مشکل برطرف شود.

علت گرم نشدن آب در پکیج ایساتیس

پکیج ایساتیس نیز مانند سایر پکیج ها دچار مشکل گرم نکردن آب می‌شود، که مهمترین عامل این مشکلات را می‌توان در ادامه ملاحظه کرد:

خراب شدن سنسور

سنسور وظیفه تنظیم گرمای آب پکیج را بر عهده دارد. اگر این قطعه خراب شود، پکیج دیگر قادر نخواهد بود آب خروجی را گرم کند.

تنظیم نبودن شعله

یکی از مشکلات در سرد و گرم شدن آب پکیج، تنظیم نبودن شعله آن است. قبل از اقدام برای درخواست تعمیرکار، حتما از مناسب بودن فشار گاز خانه خود مطمئن شوید؛ بدین منظور از شعله اجاق گاز خانه هم می‌توانید متوجه شوید که فشار گاز در حد مورد نیاز است یا نه؟

دلیل سرد شدن آب در پکیج آریستون

هر چند که پکیج آریستون نیز یکی از برندهای خارجی موفق در کشورمان محسوب می‌شود، اما این پکیج هم ممکن است گاهی وقت‌ها نتواند آب خروجی را بخوبی گرم کند. براساس عیب یابی های انجام شده، رایج‌ترین مشکلات گرم نکردن آب در پکیج آریستون بشرح موارد زیر گزارش شده است. عدم توجه به این موارد می‌تواند تعمیرات اساسی پکیج آریستون را بهمراه داشته باشد.

خراب شدن برد پکیج

برد پکیج وظیفه دارد تا فرمان را به بخش‌های مختلف ارسال کند. اگر برد خراب شود، مسلما فرمان گرم کردن آب توسط بخش مربوطه دریافت نخواهد شد. پس در صورتیکه پکیج خراب شود، یکی از ایرادتی که در عملکرد سیستم ایجاد می‌شود، عدم گرم کردن آب توسط پکیج مربوطه است.

خراب شدن پمپ آب

وسیله‌ای که وظیفه عبورآب درون پکیج را بعهده دارد، پمپ است. در واقع لازمه گرم کردن آب توسط پکیج، عبور آب با فشار مناسب است و کار پمپ تامین فشار مورد نیاز پکیج است. فشار پمپ باید به گونه ای تعیین شود که گردش آب در پکیج و سیستم گرمایش با سرعت مناسب انجام شود.

دلایل گرم نشدن آب در پکیج لورچ

هر چند که علل گرم نکردن آن در پکیج های مختلف تا حدود زیادی در همه آنها مشترک است، اما تفاوتی‌هایی هم وجود دارد؛ بدین ترتیب که برخی از علل در بعضی از پکیج ها بیشتر نمود پیدا می‌کند؛ در مورد پکیج لورچ هم این مورد صادق است، از این جهت برخی از دلایلی که منجر می‌شوند آب خروجی از پکیج لورچ دمای مناسب را نداشته باشد، بشرح زیر ارائه کرده‌ایم:

خرابی ترموستات

ترموستات یک قطعه مهم در تمامی پکیج ها است. اگر این قطعه مشکل پیدا کند، عملیات صدور فرمان به سایر قطعات پکیج نیز دچار اختلال خواهد شد که یکی از این موارد اختلال، عدم گرم کردن آب توسط پکیج لورچ است. ترموستات وسیله ای است که تشخیص خراب بودن آن کار هر کسی نیست و نیاز به متخصص حرفه‌ای دارد؛ پس اگر مشکلی در برد بوجود بیاید ناگزیر از تعمیر پکیج لورچ خواهید بود.

علت گرم نشدن آب در پکیج بوش

درست است که پکیج بوش در زمره پکیج‌های مرغوب و باکیفیت قرار می‌گیرد، اما این نوع پکیج هم دچار اختلال در تحویل آب گرم می‌شود، که برخی از علل ایجاد مشکل در گرم کردن آب این نوع پکیج بشرح زیر است:

خراب شدن حسگر دما

اگر به هر دلیلی حسگر دمای پکیج خراب شود، پکیج نمی‌تواند دمای آب را تشخیص دهد که یکی از نتایج این مشکل، سرد شدن آب خروجی از پکیج است. برای رفع علت گرم نکردن آب در پکیج بوش، باید حسگر پکیج را تعمیر یا تعویض کرد.

خرابی مبدل حرارتی

خراب شدن مبدل‌های حرارتی و کثیف شدن آن‌ها، باعث کوتاه شدن ارتفاع شعله و خاموش شدن آن می‌شود. پس بررسی لازم را روی مبدل‌های حرارتی انجام دهید تا در صورت وجود مشکل بتوانید برای رفع آنها اقدام کنید.

علت سرد شدن آب پکیج تاچی

همواره دلایل مختلفی برای تعمیر پکیج تاچی وجود دارد که از جمله این دلایل می‌توان به گرم و سرد شدن آب خروجی از پکیج اشاره داشت. در ادامه بارزترین دلایلی که باعث می‌شود پکیج تاچی بخوبی آب خروجی را گرم نکند ارائه شده است:

معیوب شدن فن

وقتی فن پکیج دچار نقص شود و یا بسوزد، پکیج نخواهد توانست آب خروجی را گرم کند. پس بهتر است فن پکیج را بررسی کنید و در صورتی که دچار مشکل شده بود، آن را تعمیر یا تعویض کنید.

کاهش فشار آب

اگر پکیج تاچی قادر به گرم کردن آب نبود و عقربه فشار زیر 1 بار را نشان داد، باید برای تنظیم آن اقدام کنید. در قسمت زیرین پکیج یک شیر مخصوص فشار وجود دارد که با پیچاندن آن می‌توان مخزن پکیج را آبگیری کرده و فشار درون پکیج را متعادل کرد.

با ما در تماس باشید
call-center vector karchidari
برای سپردن کارهاتون به ما با یک تماس خیالتون رو راحت کنید