علت لرزش لباسشویی

خواندن 6 دقیقه
11 می, 2021
بررسی دلایل تکان خوردن لباسشویی

در حال حاضر ماشین لباسشویی جزء وسایل ضروری هر خانه‌ای به شمار می‌آید؛ شاید بتوان گفت بدون لباسشویی خبری از شستن لباس هم نیست. بنظر می‌رسد اگر در خانه‌ای لباسشویی خراب شود، جایگزینی برای آن نخواهد بود؛ شاید بتوان با شستشوی دستی برخی از لباس‌ها را شستشو داد اما اصلا امکان ندارد در خانه‌ای روی شستشوی دستی حساب طولانی مدت باز کرد از اینرو شاید تعمیر لباسشویی از ضروری‌ترین کارهایی باشد که سریعا باید رفع رجوع شود. یکی از مواردی که برای بسیار از خانواده‌ها مورد سئوال است فهمیدن علت لرزش لباسشویی است.

بسیاری می‌خواهند بدانند که علت لرزش لباسشویی‌شان چقدر جدی است؟ آیا باید برای این مشکل تعمیرکار یا سرویس‌کار لباسشویی باید خبر کنند؟ یا اینکه اجازه دهند این وسیله با همین شرایط لرزشی که دارد ادامه بدهد. ما در این مبحث قصد داریم پاسخ سئوال‌های شما را در ارتباط با لرزیدن لباسشویی و علل آن بدهیم.

به این نکته مهم توجه کنید که در قبال انتظاراتی که پیرامون تمیزی لباس‌ها دارید، باید خدماتی را برای سرویس، عیب‌یابی و تعمیر به موقع لباسشویی در نظر بگیرید. عدم توجه به این نکته مشکلات و هزینه‌های زیادی را به افراد تحمیل می‌کند. به‌طور قطع به دنبال پاسخ این پرسش هستید که علت لرزش لباسشویی چیست؟ در این مقاله به بررسی قطعات معیوب و چگونگی مکانیسم اثر آنها می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

بررسی دلایلی که منجر یه لرزیدن لباسشویی می‌شوند

علت لرزش لباسشویی و بررسی شیوه کارکرد قطعات

افراد با وجود مشکل در سیستم لباسشویی، نگران تمیزی لباس‌ها و کیفیت شستشوی آنها هستند. نگرانی شما بسیار بجاست. اما نگرانی اصلی‌تر عدم بررسی به موقع مشکلات دستگاه و رفع آنهاست، چرا‌که در صورت عدم توجه به رفع عیب، ممکن است کارکرد دستگاه دچار اختلال جدی شود.

قبل از ورود به مبحث علت لرزش لباسشویی خوب است بدانید سرویس‌ این وسیله خانگی باید به محض مشاهده کوچکترین مشکل انجام شود. در بررسی علل این مشکل در لباسشویی، موارد زیادی عنوان شده است، که مهم‌ترین آنها بشرح زیرند:

  • آسیب‌دیدگی و ایجاد مشکل در فنر و کمک‌فنر.
  • قرار دادن لباس‌های بیش از ظرفیت لباسشویی.
  • عدم تراز پایه‌ها و دستگاه در موقعیت خود.
  • خرابی تسمه عاملی برای تکان‌های شدید.

هرگونه نقص فنی در دستگاه علائم و نشانه‌هایی دارد که تکنسین‌های ماهر می‌توانند به‌راحتی آن مشکل را یافته و برطرف نمایند. علت لرزش تنها به موارد بالا ختم نمی‌شود و موارد دیگر هم در عملکرد لباسشویی مشاهده شده که احتمال رخ دادن آنها بسیار پایین است. که از آن جمله می‌توان به خرابی بلبرینگ، پد پوششی دیگ، پد دمپر، حلقه اسنابر و غیره نیز اشاره داشت. تشخیص نهایی علل لرزش، در بازدید اولیه سرویس‌کار به‌سادگی انجام می‌شود. آنچه در ادامه مشاهده می‌کنید رایج‌ترین مشکلاتی هستند که باعث لرزش در ماشین لباسشویی می‌شوند:

از این طریق می‌توانید برای دریافت خدمات سرویس و تعمیر یخچال فریزر اقدام کنید.

بررسی علت لرزش لباسشویی

اهمیت فنرها و کمک فنرها در لرزش لباسشویی

آیا می‌دانید این قطعات چه کارایی‌ دارند؟ دیگ شستشو توسط تعدادی از فنرها به پایه و کف دستگاه متصل است. فنرها ارتعاشات و لرزش‌های معمول دستگاه را با حرکات ریز خود جذب‌کرده و از ایجاد صدای شدید و ناهنجار هنگام شستشو و خشک کردن می‌کاهند.

در لباسشویی‌های درب از جلو، کمک فنرهایی تعبیه‌شده که به پایه و قسمت بیرونی دیگ متصل شده‌اند. کمک فنرها عمر مفیدی دارند و تا زمانی که با مشکلی مواجه نشده باشند، تمامی ضربه‌ها و لرزش‎‌های شدید دستگاه را کنترل می‌کنند.

در صورتی‌که هر کدام از فنرها و کمک فنرها دچار ایراد و خرابی شوند، نتیجه کار ایجاد لرزش لباسشویی خواهد بود. تعویض یا تعمیر این اقلام کاری تخصصی است و باید توسط کارشناس ماهر مورد بررسی قرار گیرد. در واقع خرابی و عدم کارایی این قطعات، علت صدای زیاد ماشین لباسشویی نیز عنوان شده است.

اهمیت فنرها و کمک فنرها در لرزش لباسشویی

به بالانس دیگ و تراز ماشین لباسشویی توجه کنید

تکان‌های گاه‌و‌بیگاه لباسشویی نشان دهنده عدم آشنایی کاربر با سیستم لباسشویی است. آیا تاکنون توجه کرده‌اید که عدم تناسب ظرفیت ماشین با حجم لباس‌هایی که وارد آن می‌کنید، یک علت لرزش لباسشویی است؟ برخی افراد بدون توجه به این نکته پتوهای سنگین و البسه حجیم را درون ماشین قرار داده و لباسشویی خود را در معرض لرزش قرار می‌دهند. تعادل در تکه‌های لباس هم بسیار مهم است. سعی کنید بار لباسشویی در دو سوی سبد شستشو، پراکندگی یکسانی داشته باشد.

تکرار این موضوع می‌تواند سبب خرابی سایر قطعات شود. در واقع عددی که به عنوان ظرفیت، در زیر پنل لباسشویی درج شده، نشان از حداکثر قدرت تحمل دستگاه است. برای حفاظت بیشتر دستگاه قبل از اجرای برنامه شستشو حجم لباس‌ها را برای هر بار شستشو تنظیم کنید.

مطلب دوم در موارد علل تکان‌ها و لرزش لباسشویی، عدم تعادل دستگاه است. اگر پایه‌ها در جای خود فیکس نباشد و نتوانید تراز دستگاه را برقرار کنید، دیگ شستشو در حین حرکت دچار مشکل شده و با تکان‌‌های شدیدی همراه می‌شود. در اینصورت استفاده از پد لرزه‌گیر یا لاستیک ضد لرزش می‌تواند تا حدود زیادی از لرزیدن لباسشویی جلوگیری کند.

تسمه‌های ماشین لباسشویی می‌توانند علت لرزش دستگاه باشند

یکی از قطعاتی که بسیار آسیب‌پذیر است و خیلی زود نیاز به تعویض یا تنظیم دارد، تسمه است. در سیستم ساخت لباسشویی‌های مختلف تعدادی تسمه مشاهده می‌شود. حجم بیش از حد مجاز لباس درون دستگاه می‌تواند عامل مهمی در فرسودگی زودهنگام تسمه باشد.

تسمه‌های لاستیکی در چهار گوشه اطراف اتاقک داخلی و اطراف دیگ نصب شده‌اند. کارکرد این قطعات به نوعی حفاظت از دیگ و عدم برخورد آن با اتاقک است. خرابی این تسمه‌ها هم بعنوان یکی از علل لرزش لباسشویی تلقی می‌شود. سروصدای زیاد هم به دنبال این لرزش به وجود می‌آید که بسیار آزاردهنده است. جهت تعویض تسمه باید انواع باکیفیت و مرغوبی جایگزین شوند که کارایی بالاتری داشته باشند.  

درباره مزایای و کاربردهای سرویس لباسشویی بیشتر بدانید

بررسی تسمه‌های ماشین لباسشویی

مهم‌ترین علت لرزش لباسشویی درب از بالا

قطعه‌ای به نام حلقه اسنابر در ماشین‌های لباسشویی درب از بالا، نقش مهمی در تعدیل چرخش دیگ دارد. این قطعه در زیر ماشین جای‌گذاری شده و یک لایه محافظتی بین مخزن و محفظه شستشو فراهم کرده است.

جنس حلقه از پلاستیک سخت است. این قطعه در کنار پد دامپر در صورتی که سالم باشند و عملکرد صحیحی ارائه دهند، می‌توانند تکان‌های دستگاه را کنترل کنند. سرویس دوره‌ای ماشین کمک می‌کند میزان سلامت این قطعه بررسی شود.

مدت زمان استفاده از دستگاه و کارکرد زیاد آن به مرور این قطعه را دچار فرسودگی، خرابی یا پوسیدگی می‌کند. تعمیرکار باتجربه پس از جدا کردن فنرها، حلقه اسنابر را خارج کرده و بسته به میزان عیب، آن را تعمیر یا تعویض می‌کند. خرابی این قطعه نیز منجر به لرزش لباسشویی خواهد شد.

بررسی علت لرزش لباسشویی درب از بالا

عیب‌یابی ماشین لباسشویی خود را جدی بگیرید

لرزش لباسشویی اهمیت بسیار بالایی دارد بهمین دلیل برای عیب‌یابی ماشین لباسشویی باید سریعا اقدام شود. عدم توجه به موقع به مسئله تکان خوردن لباسشویی و اقدام برای رفع آن، می‌تواند منجر به خرابی قطعات دستگاه شود و درنتیجه مجبور خواهید شد هزینه چند برابری برای تعمیر قطعات معیوب کنید. در برخی موارد با به‌کارگیری چند ترفند ساده می‌توان لرزش دستگاه را با کمترین هزینه برطرف نمود.

در صورت استمرار لرزش لباسشویی احنمال سوختن موتور دستگاه نیز وجود دارد. پس به محض مشاهده اولین نشانه‌های لرزش در لباسشویی خود برای عیب‌یابی آن اقدام کنید.

بهتر است در امور فنی و تخصصی ورود نکنید. با وجود خدمات ویژه‌ای که کارشناسان متبحر ارائه می‌دهند، هم عمر مفید دستگاه را افزایش دهید و هم از صرف هزینه‌های سنگین جهت تعمیرات اساسی جلوگیری کنید.

عیب‌یابی ماشین لباسشویی

کلام آخر

وجود ابزارهای مدرن و پیچیده در منزل می‌طلبد که همواره یک مرکز معتبر ارائه خدمات آنلاین در دسترس داشته باشید. سامانه کارچی‌داری یکی از سامانه‌هایی است که می‌تواند در هر زمان که نیاز داشته باشید، متخصص ماهر را به منزل شما اعزام کرده تا نسبت به عیب‌یابی، سرویس و تعمیر لوازم خانگی خود، از جمله: لباسشویی اقدام کنید.

پشتیبانی قوی، پیگیری دائمی خدمات برای مشتریان، استفاده از متخصصین قابل‌ اعتماد و مجرب دلایل خوبی برای همراهی محسوب می‌شود. سامانه خدمات سفارش هوشمند انجام کار کارچی‌داری، خاطر افراد را برای انجام به موقع خدمات آسوده می‌کند.

سرویس و تعمیر لوازم خانگی خود را از هر نوع برندی که باشد به متخصصین ما بسپارید

با ما در تماس باشید
call-center vector karchidari
برای سپردن کارهاتون به ما با یک تماس خیالتون رو راحت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *