علت صدای پکیج

خواندن 5 دقیقه
24 فوریه, 2021
دلایل ایجاد صدا در پکیج

پکیج‌ها ممکن است به دلایل مختلفی صدا ‌دهند. برای درک علت صدای پکیج، باید بدانیم که کدام بخش آن با مشکل روبرو شده است. این کار مستلزم دقت و تخصص بالاست تا بتوان بدون صحیح و خطا کردن مشکل کار را پیدا کرده و برای اصلاح آن اقدام نمود. اما نکته مهم درباره یافتن علت ایجاد سروصدا در پکیج و هر مشکل دیگری که بوجود می‌آید، اقدام به موقع جهت یافتن مشکل و رفع آن است. بسیاری از افراد توجه کافی به این مسئله نمی‌کنند و تا زمانیکه که پکیج شان آب گرم می‌دهد و حرارت خانه را تامین می‌کند، به سراغ آن نمی‌روند. در واقع این قبیل افراد فقط وقتی پکیج شان مشکل پیدا می‌کند، به سراغ آن می‌روند.

وقتی پکیجی به هردلیل خراب شود و شما بناچار با سرویس‌کار پکیج تماس می‌گیرد در واقع این آخرین فرصت شما برای تعمیر پکیج است و به معنای اقدام به موقع تلقی نمی‌شود. کار درست آن است که به صورت دوره‌ای(6 ماهه و یا حداقل سالانه) نسبت به عیب‌یابی پکیج تان اقدام کنید. در مورد علل ایجاد صدا در پکیج هم اصول همین است، یعنی در صورتیکه اقدام به موقع انجام ندهید همین صدادار بودن پکیج می‌تواند مشکلات بزرگی را بهمراه داشته باشد که ما در ادامه قصد داریم برخی از این مشکلات را مورد بررسی قرار دهیم.

دلایل صدای پکیج ایران رادیاتور

ممکن است پکیج شما هنگام روشن شدن صدا دهد یا پمپ آن در حین کار همراه با برخی صداها باشد. این صداها می‌توانند عادی باشند و یا اینکه نشانه‌ای از خرابی پکیج تان تلقی شوند. ما در ادامه دلایل مختلفی که منجر به تولید صدا در پکیج شده، و لزوم تعمیر پکیج ایران رادیاتور را به ما گوشزد می‌کنند، را مورد بررسی قرار داده و مهمترین آنها را ارائه کرده ایم:

 • در صورتی که قبلا پکیج شما صدا نمی‌داد، اما به تازگی متوجه صداهای نابهنجار در پکیج خود شده‌اید، ممکن است پکیج خراب شده و به تعمیر نیاز دارد.
 • وقتی پکیج ایران رادیاتور صدایی همانند: تق‌تق بدهد، این صدا ممکن است، به دلیل لوله‌کشی نامناسب، گرفتن رسوب در مبدل، وجود هوا در سیستم، لرزش پمپ و سرد بودن آبی باشد که وارد پکیج می‌شود.
 • اگر علت صدا از لوله‌کشی باشد، باید توسط تعمیرکار حرفه‌ای این مشکل را حل کنید تا از شر سروصدای پکیج ایران رادیاتور راحت شوید.
 • در صورتی که پکیج شما رسوب گرفته باشد، با انجام رسوب‌گیری، صدای آن به حالت قبل برمی‌گردد.
 • با هواگیری نیز می‌توانید هوای موجود در سیستم پکیج را خارج کرده، تا صدا کاهش یابد.
 • اگر پمپ دچار لرزش شده باشد و صدا بدهد، این می‌تواند نشانه خراب شدن پمپ باشد.
 • اگر صدایی شبیه به ضربه چکش در پکیج می‌شنوید به احتمال زیاد بازهم مشکل از پمپ باشد.
 • گاهی علت صدای پکیج ایران رادیاتور می‌تواند ناشی از باریک بودن لوله‌های سیستم باشد. با تعویض لوله‌های باریک با لوله های با قطر مناسب این مشکل نیز برطرف می‌گردد.

علائم صدای پکیج بوتان

یکی از مشکلات رایج پکیج های بوتان خرابی پمپ است. پمپ یا سیرکولاتور یکی از قطعات اصلی پکیج به حساب می‌آید، که وظیفه آن گردش آب در مدار پکیج است. اگر در پمپ چیزی گیر کرده باشد، هوا به داخل آن راه یافته و پمپ خراب می‌شود، در این صورت صدای ایجاد شده در پکیج بوتان غیر طبیعی و حتی در ساعاتی از روز آزار دهنده خواهد بود. برخی از دلایلی که سبب ایجاد صدا در پکیج می‌شوند و لزوم سرویس و تعمیر پکیج بوتان را به ما یادآور می شوند، عبارتنداز:

 • در پمپ‌های پکیج بوتان ضربه‌گیرهایی وجود دارد که از برخورد ضربه و ایجاد صدمه به پمپ جلوگیری می‌کنند. اگر این ضربه‌گیرها از جای خودشان تکان خورده و یا بشکنند، می‌توانند علت صدای پکیج بوتان باشند.
 • از جمله دیگر دلایل وجود صدا در پکیج بوتان می‌توان به رسوب گرفتن مبدل اشاره کرد. مبدل به قطعه‌ای می‌گویند که از لوله‌های مارپیچی تشکیل شده است و آب در درون این لوله‌ها گرم می‌شود.
 • همانطور که می‌دانید املاح معدنی زیادی در آب وجود دارد که سختی آب را بالا برده و باعث رسوب‌گذاری در لوله ها و محل اتصالات می‌شوند. رسوبات تشکیل شده به مرور زمان باعث گرفتگی مبدل می‌شوند و در نتیجه این کار در پکیج صدایی ایجاد می‌شود. برای رفع این مشکل باید عملیات رسوب‌گیری سیستم انجام شود. رسوب‌گیری پکیج نیاز به تجهیزات و تمهیداتی از جمله اتخاذ تدابیر لازم بمنظور استفاده از اسید می‌باشد؛ به هیچ عنوان به افرادی که در این خصوص تجربه‌ای نداشته‌اند توصیه نمی کنیم که خود عملیات رسوب زدایی و اسید شویی پکیج را انجام دهند.

علت صدای پکیج ایساتیس

ایجاد صدا در پکیج ایساتیس می‌تواند دلایلی مختلفی داشته باشد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم. یادآوری می‌شود که عدم توجه به این دلایل تعمیر پکیج ایساتیس را بهمراه خواهد داشت:

 • یکی از دلایل ایجاد صدا توسط پکیج ایساتیس عدم نصب پکیج بصورت کاملا قائم و به اصطلاح شاغول نبودن آن است. اگر قاب پکیج خم باشد و به بدنه آن بچسبد، بازهم در پکیج سروصدا ایجاد می‌شود.
 • گاهی صدایی شبیه به بنگ بنگ از پکیج ایساتیس خارج می‌شود. در واقع وقتی آب در مسیر لوله به طور ناگهانی بسته شود، در آب امواجی تحت عنوان ضربه قوج ایجاد می‌شود که این امواج نه تنها باعث تولید صدا در پکیج می‌شوند، بلکه خطرات زیادی از جمله ترکیدگی لوله ها را نیز می‌توانند بهمراه داشته باشند. با حرکت این امواج در طول لوله و برخورد آن‌ها با اتصالاتی مانند: زانو، چنین صدایی تولید می‌شود. علت بروز چنین حالتی بیشتر مربوط به تشکیل هوا در سیستم و پمپ می‌باشد و ممکن است تشخیص این مشکل از عهده سرویس کار برنیاید.

علائم صدای پکیج آریستون

پکیج آریستون ممکن است بعد از مدتی که از نصب و کار کردن آن بگذرد، همراه با صداهایی شود، که می‌توان دلایل تشکیل این صداها را به سبب موارد زیر دانست:

 • در صورتیکه ترموستات بیش از اندازه تنظیم شود، دقت آن کم شده و از حالت تنظیم اولیه خارج می‌شود. در این صورت باید شاهد صدا در پکیج آریستون باشید. اصلاح این مشکل فقط از عهده سرویس کار متخصص تعمیر پکیج آریستون برمی‌آید.
 • لوله میعانات؛ لوله‌ای است که گازها را به بیرون از پکیج خارج می‌کند. چون این لوله‌ها در بیرون از منزل قرار دارند ممکن است به خاطر سردی هوا یخ بزنند و صدایی در آنها ایجاد شود. با ریختن مقداری آب گرم روی این لوله‌ها می‌توان مشکل صدا را برطرف کرد.
 • در صورتیکه فشار آب بیش از حد کم و زیاد شود بازهم درپکیج صدا تولید می‌شود.

عوامل ایجاد صدا در پکیج لورچ

پکیج لورچ نیز مانند تمام پکیج‌های موجود در بازار ممکن است با مشکل صدا روبرو شود. در ادامه توضیح خواهیم داد که علل تشکیل صدا در پکیج لورچ چه چیزی می‌تواند باشد؟

 • گاهی ممکن است از پکیج لورچ صدایی مانند سوت کتری خارج شود. این صدا به دلیل مسدود شدن مبدل توسط مواد خارجی است. بدین منظور نیاز است که این مواد خارجی از پکیج خارج شوند.
 • برای جلوگیری از این مشکل نیز می‌توانید یک فیلتر مغناطیسی در سیستم گرمایشی قرار دهید. این فیلتر از تجمع هر نوع ماده خارجی در مبدل جلوگیری می‌کند. در نتیجه عمر پکیج شما نیز افزایش خواهد یافت.
 • رعایت نکات فوق کمک خواهد کرد که تعمیر پکیج لورچ شما دیر به دیر انجام شود.
پکیج لورچ

صدای پکیج بوش

 • گاهی در سیستم پکیج بوش هوای زیادی جمع می‌شود. این هوا علاوه بر ایجاد صدا باعث سرد شدن رادیاتور می‌شود و در عملکرد پمپ اختلال ایجاد می‌کند.
 • از دیگر دلایل وجود صدا در این پکیج می‌توان به لوله‌کشی نامناسب برای پکیج بوش اشاره کرد. بسیاری از متخصصانی که در زمینه تعمیر پکیج بوش کار می‌کنند، معتقد هستند که یکی از اصلی‌ترین دلایل ایجاد صدای تق‌تق در پکیج بوش، لوله‌کشی نامناسب است.
 • هنگامی که مسیر لوله‌کشی درست نباشد و قطر لوله‌ها از حالت استاندارد خود کمتر باشد، به پکیج فشار وارد می‌شود. به این دلیل که در داخل لوله‌ها فضای کافی برای انبساط و انقباض وجود ندارد. در نتیجه به پکیج فشار وارد شده و در آن صدا ایجاد می‌شود.

بررسی صدای پکیج تاچی

 • یکی از دلایلی که باعث می‌شود پکیج تاچی صدا دهد، سرمای بیش از حد آب ورودی به آن است. این مشکل بیشتر در زمستان به وجود می‌آید که هوا سرد است و باعث می‌شود آب درون لوله‌کشی نیز یخ کند.
 • سرد شدن آب درون لوله، ورود آن به محیط پکیج و مخلوط شدن آب سرد و گرم باعث می‌شود که نوسانات دمایی به وجود آیند و پکیج صدا دهد.
 • از جمله سایر دلایلی که باعث ایجاد سروصدا در پکیج شده و می‌تواند منجر به تعمیر پکیج تاچی ‌شود، خرابی فن آن است. فن وظیفه دارد هوای گرم و دودها را به سمت دودکش هدایت کند. اگر فن بیش از حد کثیف شود یا عایق صوتی آن با مشکل مواجه شد، باید آن را تمیز کرده و در صورت نیاز فن را تعویض نمود.

چرا کارچی‌داری را باید برای سرویس و تعمیر پکیج خود انتخاب کنیم؟

کار چی داری یک سامانه هوشمند کار در منزل و محل کار شما است که در کنار تمام خدمات خود، خدمات تخصصی پکیج را نیز ارائه می‌دهد. شما می‌توانید اپلیکیشن کارچی داری را روی گوشی یا موبایل خود نصب کنید و از خدمات مربوط به تعمیر پکیج آن استفاده کنید. افرادی که در شرکت کار چی داری مشغول به کار می‌شوند افرادی با تجربه، متخصص و حرفه‌ای هستند که با دقت و رعایت نکات لازم، پکیج شما را به بهترین نحو ممکن تعمیر می‌کنند. همچنین متخصصین این مجموعه در تمامی زمینه‌های مربوط به تعمیر ، سرویس و عیب یابی پکیج، آماده ارائه خدمات مشاوره رایگان هستند.

با ما در تماس باشید
call-center vector karchidari
برای سپردن کارهاتون به ما با یک تماس خیالتون رو راحت کنید