علت رنگ نارنجی و زرد شعله بخاری گازی چیست؟ بررسی کامل

خواندن 4 دقیقه
7 نوامبر, 2020
شعله زرد بخاری گازی

در فصل زمستان به دلیل سرمای زیاد بسیاری از خانه‌ها به استفاده از بخاری گازی روی می‌آورند. اما گاهی حین استفاده از آن شاهد شعله زرد بخاری گازی خواهیم بود. دلیل این قضیه چیست؟ ما در این مطلب به این موضوع‌ می‌پردازیم.

بخاری یکی از وسیله‌های گرمایشی در خانه‌هاست. برای آنکه همیشه در امان باشید بهتر است به طور مکرر رنگ شعله خود را چک کنید که دچار مشکل نشوید. اگر متوجه شدید که رنگ شعله هر رنگی جز رنگ آبی شعله است، سریعا باید برای تعمیر بخاری اقدام کنید! اگر شاهد رنگ شعله نارنجی بخاری گازی بودید، به این معناست که بخاری در حال نشت انرژی است و منوکسید‌ کربن تولید می‌کند.

همیشه در تلویزیون و سوانح مشاهده می‌کنید که تعدادی از خانواده‌ها به دلیل عدم توجه به نکات ایمنی و رعایت نکردن اصول صحیح نگهداری بخاری دچار خفگی و مرگ شده‌اند. پس از شما می‌خواهیم که با مطالعه مقاله در این رابطه از وقوع فجایع جلوگیری کنید. با به کارگیری پکیج تا حدودی استفاده از بخاری گازی کمتر شده است در این ارتباط در مقاله تعمیر پکیج مزایای و معایب استفاده از پکیج بطور مفصل ارائه شده است.

شعله زرد

چرا شاهد شعله زرد بخاری گازی هستیم؟

شعله زرد بخاری گازی به این معناست که بخاری شما دچار مشکل جدی است و با ادامه این روند سلامتی شما دچار مشکل یا مرگ خواهد شد. در این صورت ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که در رویارویی با این شرایط به جهت سرویس و تعمیرات بخاری گازی به سامانه هوشمند انجام کار، کارچی‌داری مراجعه نمایید.

شعله نارنجی

نبرد آبی و زرد

رنگ آبی شعله در برابر شعله نارنجی بخاری گازی چه چیزی را دارد می‌فهماند؟ جواب شما؛ جدال بین سوختن ناقص و کامل است. پروپان و متان هر دو آبی می‌سوزند؛ پس اگر دیدید که رنگ شعله بخاری تغییر کرده یعنی نشانه سوختن ناقص است و دچار مشکل احتراق بخاری شده‌اید. این مسئله رنگ شعله فقط مختص بخاری نیست و باید شاهد رنگ آبی در تمام گاز‌های موجود باشید. اگر در خانه یکباره شاهد شعله زرد بخاری گازی بودید، سریعا نسبت به عیب‌یابی آن اقدام کنید.

برای سفارش خود همین حالا تماس بگیرید

قاتل خاموش!

زمانی که مشاهده کردید رنگ شعله از آبی به شعله زرد بخاری گازی تبدیل شده، به این معناست که مشعل به اندازه کافی هوا دریافت نمی‌کند که به‌طور کامل بسوزد.

شعله نارنجی بخاری گازی نشان‌دهنده این است که‌ علاوه‌بر نشتی گاز، تولید دوده و خطرات ناشی از مونوکسید‌کربن، شما باید هزینه بیشتری برای قبض گاز خود تقبل کنید.

مونوکسید‌کربن به قاتل‌ خاموش معروف است؛ چراکه بدون بو، رنگ و مزه است. اگر دچار سرگیجه، سردرد و توهم شدید، باید بدانید که مرحله بعد مرگ شماست؛ پس هرچه سریع‌تر پنجره‌ها را باز کنید تا گاز مسمومی که در هوا پراکنده است خارج شود.

برای جلوگیری از نشت مونوکسیدکربن پیشنهاد ما چکاپ منظم مونوکسیدکربن سنج موجود در بازار است. با این کار شما از وقوع یک مرگ خانگی جلوگیری می‌کنید.

سنسور شعله بخاری

دست به کار شو!

بهترین کار برای جلوگیری از همچین اتفاقی، پیشگیری و کنترل منظم است. سوختن ناقص یک اتفاق خطرناک برای خانه و خانواده است.

  1. در شروع فصل سرما از سامانه هوشمند انجام کار مانند کارچی‌داری بخواهید که بخاری شما را چکاب کنند؛
  2. رنگ شعله بخاری را اول هر فصل و اول هر ماه بررسی کنید؛
  3. اگر شعله بخاری شروع به لرزیدن کرد و شاهد شعله زرد بخاری گازی سریعا در سایت‌هایی مانند کارچی‌داری به دنبال تعمیرکار برای تعمیر بخاری خود باشید. مشعل بخاری باید عملکرد بهتر سریعا بررسی و تمیز شود؛
  4. اگر مشعل شما کثیف باشد سبب مشکل احتراق بخاری می‌شود و به ‌دنبال آن شاهد سوختن ناقص خواهیم بود.

طالع‌بینی رنگ‌ها‌

بخاری گازی شامل مشعل است و از این مشعل ما شاهد شعله‌هایی خواهیم بود که هر رنگ آن نشانه‌ای دارد. رنگ شعله نه‌تنها به گازی که در حال سوختن است بستگی دارد؛ بلکه به دمای موجود در مشعل نیز وابسته است. در ادامه به شما معنای تک تک آن‌ها را خواهیم گفت.

آبی آرامش

رنگ آبی شعله به معنای سوختن کامل گاز است. متان، پروپان، بوتان و اتان با شعله آبی می‌سوزند. در این حالت اگر کمی از شیمی بدانید، باید بگوییم در اینجا این گازها زمانی که در معرض هوا شعله‌ور می‌شوند، شاهد رنگ آبی خواهیم بود.

خطر قرمز

شعله زرد، قرمز یا شعله نارنجی بخاری گازی به ما این نشانه را می‌دهد که بخاری در حال سوختن ناقص است. شعله قرمز یا شعله زرد بخاری گازی به این معناست که ذرات بسیار ریز دوده در شعله تولید می‌شود.

در این صورت خیال شما راحت باشد

برای روشن کردن بخاری بهتر است که کمی محافظه‌کار باشید و بعضی نکات را رعایت کنید. با رعایت برخی نکات دیگر در طول سال نگرانی نخواهید داشت.

قبل از راه‌اندازی بخاری‌ گازی از اینکه لوله بخاری دچار گرفتگی نشده باشد، اطمینان حاصل فرمایید. اگر بخاری را روشن کردید و با دست زدن به لوله بخاری سرما حس کردید باید بگوییم که بخاری شما تهویه مناسب ندارد و نیاز به تعمیر بخاری دارید. برای تعمیر بخاری پیشنهاد ما سامانه هوشمند انجام کار، کارچی‌داری است. این سامانه در سریع‌ترین زمان به کمک شما خواهد ‌آمد. حتما منافذی در خانه باز باشد که اکسیژن خانه تامین شود.

توجه

بعد از آنکه شاهد شعله زرد بخاری گازی بودید، اگر در خانه دچار سرگیجه، ضعف، سردرد و بی‌حالی شدید باید بدانید که امکان مسمومیت حاصل از مونوکسید وجود دارد؛ پس سریعا خانه را ترک کنید و با آتش‌نشانی تماس بگیرید؛ چراکه این اتفاق خسارات مالی و جانی جبران‌ناپذیری را ممکن است به شما بزند.

عمل سرپایی

زمانی که شاهد شعله زرد بخاری گازی بودید، پیشنهاد ما این است که سریعا به افراد مجرب و حرفه‌ای در این کار مراجعه کنید؛ چراکه با انجام نادرست بعضی مسائل خسارات مالی و جانی جبران ناپذیری را متحمل خواهید شد. ما در‌حالی‌که پیشنهاد‌ می‌دهیم که برای تعمیر شعله زرد بخاری گازی به تعمیرکاران حرفه‌ای رجوع کنید اما چند راه‌کار در خصوص از بین بردن شعله نارنجی بخاری گازی خواهیم کرد.

شعله بخاری گازی

اجازه دهید بخاری هم نفس بکشد!

اگر نسبت سوخت و هوا به میزان درستی باشد، مشعل‌ها آبی می‌سوزند. شعله زرد بخاری گازی به این معناست که هوای کافی دریافت نمی‌کند. این مسئله باعث سوختن ناقص می‌شود. برای اصلاح این مشکل فقط کافی است شاتر هوای مشعل را تنظیم کنید که هوای بیشتری بپذیرد. اما بار دیگر تکرار خواهیم کرد که بهتر است از افراد مجرب کمک بگیرید.

بخاری یکی از ابزار‌های گرمایشی مهم در بعضی خانه‌هاست. در سال بسیاری از انسان‌ها با این وسیله در خانه‌های خود بی‌هوش و کشته می‌شوند. برای جلوگیری از این مسائل پیشنهاد ما چکاپ ماهیانه بخاری گاز است. که اگر شاهد شعله زرد بخاری گازی بودید، سریعا به درست کردن آن اقدام کنید.

شعله نارنجی بخاری گازی این اخطار را به شما می‌دهد که یک جای کار اشکال دارد و باید سریعا برای درست کردن آن اقدام کنید. سامانه هوشمند سفارش خدمات مانند کارچی‌داری به شما کمک می‌کند که با بهترین هزینه و سریع‌ترین زمان بخاری خود را تعمیر و راه‌اندازی کنید.

با ما در تماس باشید
call-center vector karchidari
برای سپردن کارهاتون به ما با یک تماس خیالتون رو راحت کنید