علت خاموش شدن پکیج

خواندن 6 دقیقه
22 فوریه, 2021
دلایل خاموشی ناگهانی پکیج

خاموش شدن پکیج مشکلاتی از قبیل سرد شدن آب را بهمراه دارد و این مسئله برای خیلی از افراد دردسرساز شده است، لذا دانستن علت خاموش شدن پکیج برای بسیاری از این افراد حائز اهمیت است؛ هر چند که شناسایی مشکلات پکیج ،کار متخصصان و سرویس کاران ماهر است، اما بسیاری از مردم بدنبال کشف علت خاموشی ناگهانی پکیج خود هستند، به این امید که بتوانند تعمیر پکیج خود را با کمترین هزینه انجام دهند؛ به این دلیل ما در این محتوا سعی کرده‌ایم مهمترین دلایل خاموشی پکیج را جمع آوری کرده و در اختیار مخاطبین عزیز قراردهیم. نکته حائز اهمیت این است که علل خاموشی در انواع پکیج ها در بیشتر موارد یکسان است، اما به جهت اینکه اولویت‌بندی مشکلات در هر پکیجی متفاوت است، لذا ما در ادامه به بررسی دلایل خاموشی معروفترین برندهای پکیج در کشور پرداخته‌ایم.

علت خاموش شدن پکیج

علل خاموش شدن پکیج ایران رادیاتور

هرگاه پکیج ایران رادیاتور شما خاموش شد باید علت آن را در یکی از دلایل زیر جستجو کنید. بنابراین قبل از اقدام برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور خود سعی کنید دلایلی را که منجر به خاموش شدن ناگهانی پکیج تان می‌شود، را بررسی کنید.

خراب شدن سنسور NTC

کار سنسور ntc جلوگیری از بالا رفتن بیش از حد دما در سیستم پکیج دیواری یا زمینی است و خراب شدن این سنسور، ارتباط مستقیمی با خاموش شدن پکیج شما خواهد داشت، پس هربار که با مشکل خاموشی پکیج روبرو شدید، حتما بررسی سنسور ntc را در دستور کار خود قرار دهید.

به هم خوردن تنظیمات اولیه فشار پکیج

فشار پکیج باید در حد یک میزان استاندارد باشد، تا پکیج بتواند روشن شود و آب را گرم کند. زمانی که فشار آب پکیج از حد نرمال کمتر یا بیشتر شود، در اینصورت پکیج نمی‌تواند آب عبوری از خود را گرم کند وبه همین دلیل است که ممکن است تصور شود پکیج خاموش شده و آب را گرم نمی‌کند.

خراب شدن فلوسوئیچ

یکی از قطعات مهمی که در ساختار پکیج استفاده شده است، حسگر فلوسوئیچ نام دارد. وقتی این حسگر خراب شود یا بسوزد، امکان صدور فرمان به برد پکیج قطع می‌شود که در نتیجه این کار پکیج روشن نخواهد شد. بنابراین بررسی سلامت عملکرد فلوسوئیچ همواره باید در دستور کار تعمیرکار پکیج قرار گیرد.

دلایل خاموش شدن پکیج بوتان

بعد از استفاده طولانی مدت باید شاهد تعمیر پکیج بوتان باشیم. یکی از دلایلی که باعث خاموش شدن ناگهانی پکیج بوتان می‌شود، همین مسئله استهلاک پکیج می‌باشد؛ به این معنی که بدون هیچ دلیل خاصی پکیج تان خاموش می‌شود. البته هیچ اتفاقی بدون دلیل رخ نمی‌دهد بلکه برای افراد عادی این امر یک اتفاق بدون دلیل به حساب می‌آید. در پکیج بوتان دلایل زیر بیشترین علل خاموشی پکیج بوتان عنوان شده است:

جمع شدن رسوب در مدار گرمایشی

زمانی که رسوب در مدارها و لوله‌های پکیج جمع شود، پکیج خاموش خواهد شد. برای حل این مشکل، کافی است رسوب‌زدایی مدارها را انجام دهید یا قطعه‌ مخصوص جذب سختی آب را در ورودی پکیج نصب کنید.

کاهش فشار آب در سیستم پکیج

عدم کارکرد پمپ با فشار مناسب، یا وجود نشتی در لوله‌ها و اتصالات پکیج، از دلایل کمبود فشار آب در مدارهای پکیج به شمار می‌آیند، لذا بعضی وقت‌ها دلیل خاموش شدن پکیج دیواری می‌تواند همین کمبود فشار در سیستم باشد. بررسی این مشکل به کمک فشارسنج قابل انجام است. در صورتی که فشارسنج عددی کمتر از 1.5 بار را نشان دهد باید فشار لازم برای کارکرد پکیج تامین شود.

خراب شدن الکترود یون

وقتی الکترود یون در پکیج خراب شود، شعله دستگاه قابل تشخیص نخواهد بود. به همین خاطر پکیج روشن نمی‌شود. برای حل این مشکل دو راه حل وجود دارد: یکی تمیز کردن قسمت سر الکترود و دیگری تنظیم کردن فواصل میان الکترود و جرقه‌زن.

علت خاموشی پکیج ایساتیس

علت خاموش شدن پکیج ایساتیس می‌تواند به یکی از دلایل زیر ختم شود؛ در صورت عدم توجه به این دلایل می‌بایست منتظر عواقب بدتری از جمله: تعمیر پکیج ایساتیس خود باشید.

قطع شدن برق پکیج ایساتیس

برای این که جرقه‌زن قادر به ایجاد شعله در پکیج باشد، به برق نیاز دارد. پس بهتر است پس از خاموشی ناگهانی پکیج، در اولین فرصت ممکن جریان برق ورودی آن را بررسی کنید.

گرفتگی در دودکش

هر پکیجی یک دودکش دارد. اگر دودکش استاندارد نباشد و دچار گرفتگی شود، پکیج روشن نخواهد شد. پس باید محل نصب دودکش را بررسی کنید تا اگر دچار گرفتگی شده بود، آن را برطرف کنید. از آن جایی که این کار ممکن است برای افراد عادی سخت باشد، توصیه ما استفاده از تجربه یک تعمیرکار ماهر است.

به هم خوردن تنظیمات ارتفاع شعله

یکی دیگر از علل خاموش شدن پکیج ایساتیس، روشن نشدن شعله آن است. اما بد نیست بدانید کاهش یا افزایش ارتفاع شعله هم سبب خاموش شدن پکیج خواهد شد. بنابراین باید ارتفاع شعله تنظیم شود تا دیگر این مشکل به وجود نیاید.

علل خاموش شدن پکیج آریستون

پکیج آریستون فارغ از این که یک برند مطرح است، گاهی مانند هر پکیج دیگری دچار مشکل خاموشی می‌شود. که دلایل این امر می‌تواند به سبب یکی از موارد زیر باشد:

خراب شدن فن پکیج

اگر فن پکیج که وظیفه خارج کردن گازهای خطرناک را بر عهده دارد، خراب شود یا بسوزد، پکیج آریستون نیز روشن نخواهد شد. پس باید در صورت امکان فن توسط تعمیرکار کاربلد، تعویض یا تعمیرگردد.

روشن نشدن شعله

برای این که آب مصرفی توسط پکیج گرم شود و گرمایش ایجاد کند، نیاز به شعله با ارتفاع استاندارد دارد. اما گاهی شعله پکیج به خاطر خراب شدن جرقه‌زن، کاهش فشار گاز، مسدود شدن راه خروج و ورود هوا به پکیج و مشکلات مشابه روشن نشود. در این حالت نیاز است تا قطعاتی مثل جرقه‌زن، الکترود یون و قطعاتی را که یک تعمیرکار حرفه‌ای تشخیص می‌دهد، تعوض یا تعمیر گردد.

داغ کردن پکیج

زیاد کار کردن دمای پکیج و قرار دادن دمای آن درشرایط حداکثر، باعث داغ کردن دستگاه، و درنتیجه خاموشی آن می‌شود. البته خراب بودن حسگر حرارتی می تواند این مشکل را بوجود بیاورد. پس باید سلامت سنسور مخصوص، کلید بای پاس و کلید حد دستگاه مورد بررسی قرار گیرد.

دلیل خاموشی پکیج لورچ

در بسیار از موارد که تعمیر پکیج لورچ بدست تعمیرکار سپرده می‌شود، دلیل آن خاموشی بدون دلیل پکیج است به طوریکه پکیج به خودی خود خاموش شده و باعث سرد شدن آب می‌گردد. برخی از دلایل مسبب خاموشی پکیج لورچ عبارتنداز:

خراب شدن پمپ سیرکولاتور

پمپ سیرکلاتور یک قطعه مهم در ساختار پکیج است که خرابی آن در اثر استهلاک و به مرور زمان اتفاق می‌افتد. خاموش و روشن شدن پکیج لورچ می‌تواند ناشی از ضعیف شدن عملکرد پمپ سیرکلاتور و یا سوختگی آن باشد، لذا ضرورت دارد هر از چند گاهی سلامت این قطعه نیز مورد بررسی قرار گیرد.

بخش تماس با ما
با ما در تماس باشید

خراب شدن منبع انبساط

منبع انبساط وظیفه تامین آب مورد نیاز پکیج را بر عهده دارد. اگر منبع انبساط خراب شود و آب مخزن پکیج به حد نصاب نرسد، پکیج روشن نخواهد شد. پس با رفع ایراد این منبع، آب به درون مخزن راه پیدا می‌کند.

کاهش فشار گاز

زمانی که فشار گاز درون لوله‌های پکیج به حد نصاب نرسد، جرقه‌زن به تنهایی قادر به روشن کردن شعله نخواهد بود. پس لازم است میزان فشار گاز شهری بررسی شود.

علل خاموش شدن پکیج بوش

بوش بدون شک نام بزرگی در زمینه تولید پکیج است. اما باید بدانید پکیج این برند هم گاهی با مشکل خاموش شدن ناگهانی مواجه می‌شود که در ادامه به برخی از علل آن خواهیم پرداخت:

هوا گرفتن پکیج

زمانی که لوله‌های آبرسانی دچار هواگرفتگی شوند، آب کمتری به پکیج خواهد رسید و این امر باعث خاموشی سیستم پکیج می‌شود. پس این مشکل ابتدا باید توسط عیب یاب پکیج مورد ارزیابی قرار گرفته، سپس تعمیر گردد.

خارج نشدن دود از پکیج بوش

وقتی نصب دودکش پکیج بوش به صورت استاندارد انجام نشده باشد، دود ناشی از سوختن گاز از آن خارج نخواهد شد. سنسور دود در این مرحله دستور خاموش شدن پکیج را به برد ارسال خواهد کرد. پس یکی دیگر از مراحل بررسی علل خاموش شدن پکیج بوش، بررسی سلامت و استاندارد بودن دودکش آن است.

خراب شدن شمعک

شمعک شامل یک لوله نازک است که گاز مورد نیاز برای روشن شدن را تامین می‌کند. اگر این لوله گرفتگی داشته باشد، شمعک روشن نمی‌شود و در نتیجه پکیج هم روشن نخواهد شد. بنابراین باید گرفتگی لوله مورد نظر توسط مواد تمیزکننده برطرف شود یا شمعک را عوض کنید.

علت خاموش شدن پکیج تاچی

پکیج تاچی هم در شرایطی همانند سایر پکیج ها دچار خاموشی می‌شود، که این شرایط می‌تواند ناشی از عوامی مانند زیر باشد:

تنظیم نبودن شیر گاز

شیر گاز که وظیفه گازرسانی به پکیج را دارد، ممکن است دچار خرابی شود. بنابراین خرابی شیرگاز می‌تواند دلیل خاموشی پکیج تاچی تلقی شود؛ پس بهتر است در پروسه عیب یابی و تعمیر پکیج ، سلامت شیر گاز نیز مورد بررسی قرار گیرد.

عدم فعال شدن حسگر دود

زمانی که دود ناشی از احتراق از پکیج خارج نشود، حسگر دود فعال شده و فرمان خاموش شدن پکیج را به بخش برد دستگاه ارسال می‌کند. خراب شدن حسگر منجر می‌شود که پیامی برای خاموشی به پکیج ارسال نشود و این امر باعث تجمع گاز در دستگاه می‌گردد.

با ما در تماس باشید
call-center vector karchidari
برای سپردن کارهاتون به ما با یک تماس خیالتون رو راحت کنید