علت بالا رفتن فشار پکیج

خواندن 4 دقیقه
24 فوریه, 2021
علت بالا رفتن فشار پکیج دیواری

به‌طور کل علت بالا رفتن فشار پکیج یکی از دغدغه‌های متخصصین حوزه سرویس و تعمیر پکیج است. در واقع شناسایی مشکلات پکیج و هر دستگاه دیگری از مهمترین مراحل کار تعمیر همان دستگاه است. مرحله عیب یابی پکیج و هر تجهیزات دیگری همانند تشخیص یک پزشک می‌مانند. وقتی پزشکی علت یک بیماری را تشخیص دهد در واقع عمده کار انجام شده، و برای ادامه کاردرمان آن بیمار، پزشکان بسیاری هستند که می‌توانند با دارو یا انجام عمل جراحی آن بیمار معلوم الحال را درمان کنند. در حوزه مکانیک قطعات هم همین گونه است؛ یعنی وقتی مشکل یک دستگاه شناسایی شد در واقع عمده کار انجام شده است، زیرا برای رفع مشکل مشخص شده یک دستگاه، ده‌ها نفر هستند که می‌توانند آن مشکل را تعمیر و یا اصلاح کنند. از آنجائیکه بالا رفتن فشار در انواع پکیج ها بسیار رایج بوده و یکی از دلایل عدم کارکرد پکیج ها به شمار می‌آید، لذا در مقاله قصد داریم این موضوع را با جزئیات بیشتری مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

فشار کارکرد پکیج چقدر باید باشد؟

برای این که علت بالا رفتن فشار پکیج را بدانید ابتدا لازم است تا با فشار معمولی پکیج‌های دیواری آشنا شوید. فشار طبیعی در پکیج‌ها عددی متغیر بین 0.7 تا 1.5 باراست. در صورتی که فشار پکیج از این بازه بیشتر شود، پکیج دچار مشکل خواهد شد و اگر از این میزان کمتر شود، آب گرم مورد نیاز تامین نمی‌شود. اگر فشار پکیج بالا رود و کارکرد سیستم در همان فشار بالا برای مدت طولانی ادامه یابد، مشکلاتی برای سیستم بوجود خواهد آمد؛ که از آن جمله: می‌توان به ایجاد نشتی از محل اتصالات، پوسیدگی بیشتر لوله ها و قطعات پکیج بعلت کارکرد در شرایط دمای بالاتر از حد نرمال و غیره اشاره کرد؛ که همه این عوامل منجر به خرابی زود به زود سیستم و در نهایت کاهش طول عمر مفید پکیج می‌شود.

علت بالا رفتن فشار پکیج

بالا رفتن فشار پکیج ایران رادیاتور

یکی از دلایلی که باعث می‌شود فشار پکیج ایران رادیاتور بالا رود، خراب شدن شیر پرکن پکیج است. در صورتی که این قطعه نتواند کار خود را به درستی انجام دهد، شیر اطمینان چکه کرده و در نتیجه فشار پکیج بالا می‌رود. از دیگر علل افزایش فشار پکیج ایران رادیاتور، خراب شدن مبدل آن است. بسیاری از افراد از پکیج‌هایی استفاده می‌کنند که یک مبدل دارد. در صورتی که این مبدل خراب شود فشار پکیج نیز افزایش پیدا می‌کند.
البته در پکیج‌های دو مبدله نیز هنگامی که مبدل دوم آن‌ها سوراخ و خراب شود چنین مشکلی به وجود می‌آید. شایان ذکر است بالا رفتن فشاردر پکیج ایران رادیاتور به‌هر علتی که باشد، تعمیر پکیج ایران رادیاتور را بهمراه خواهد داشت.

بالا رفتن فشار پکیج بوتان

یکی از اصلی‌ترین دلایل تعمیر پکیج بوتان بالا رفتن فشار در این نوع پکیج است. علت بالا رفتن فشار پکیج بوتان هم می‌تواند به دلیل خرابی شیر اطمینان یا شیرتخلیه آب مازاد باشد. هنگامی که فشار پکیج از عدد 3 بالاتر رود، این شیر به صورت خودکار باز شده و با خارج کردن آب مازاد سیستم، فشار پکیج را تعدیل یا بالانس می‌کند. در صورتی که این قطعه خراب شود، پکیج دیگر نمی‌تواند در این حالت فشار خود را کاهش دهد و در نتیجه مشکلات ناشی از بالا بودن فشار هم برای پکیج بوتان و هم کل سیستم به وجود می‌آید. برای حل این مشکل ابتدا باید پکیج را خاموش کرده و با بازکردن شیر، مشکل آن را بررسی کرد؛ اگر خراب باشد باید تعویض گردد در غیر اینصورت لازم است سرویس شود. لازم بذکر است چنانچه فشار کارکرد پکیج زیر 3 باشد، ولی بازهم شیر اطمینان چکه می‌کند در اینصورت هم باید برای رفع مشکل سریعا اقدام شود.

علت بالا رفتن فشار پکیج ایساتیس

همواره دلایل زیادی برای تعمیر پکیج ایساتیس عنوان می‌شود که بارزترین آنها افزایش فشار ناشی از خراب شدن منبع انبساط پکیج است. وقتی مدار گرمایش سیستم پکیج پر از آب باشد، باید شیر هواگیری مخزن انبساط مورد بررسی قرار گیرد. اگر در چنین شرایطی از شیرهواگیری آب به بیرون خارج شود، این یعنی منبع انبساط سوراخ شده و باید تعویض گردد. فشار معمولی برای منبع انبساط عددی بین 0.6 تا 2.2 باراست. برای این که بتوان فشار منبع انبساط را کنترل کرده و از سالم بودن آن مطمئن باشیم، لازم است فشارسنج برروی سیستم نصب باشد.

بالا رفتن فشار پکیج آریستون

خراب شدن برد اصلی یا پمپ یکی از دلایل اصلی تعمیر پکیج آریستون می‌باشد؛ زیرا خراب بودن برد و پمپ پکیج باعث بالا رفتن فشار در سیستم شده و مشکلاتی را برای پکیج آریستون بهمراه خواهد داشت. در صورتی که پکیج تک مبدله باشد و آب بیش از حد داغ باشد این می‌تواند نشانه بالا بودن فشار باشد. چنین پکیجی وقتی در حالت گرمایش باشد شعله پکیج باید پس از گذشت مدت زمانی خاموش می‌شود. از دیگر دلایل بالا رفتن فشار در پکیج آریستون می‌توان خراب شدن شیر پرکن اشاره کرد. وقتی این قطعه خراب شود، فشار پکیج در مدار گرمایش بالا رفته و شیر اطمینان شروع به چکه کردن خواهد کرد. یک مورد مشترکی که در انواع پکیج ها مشاهده می‌شود، عدم کارکرد صیحیح شیر پرکن بعلت ایجاد رسوب در آن است؛ که در این صورت هم شیر به درستی بسته نخواهد شد. در این شرایط اگر شیر ورودی آب سرد باز باشد، پکیج به طور دائم عمل آب‌گیری را انجام داده و در نتیجه آن فشار دستگاه بالا خواهد رفت.

 بالا رفتن فشار پکیج لورچ

از جمله مواردی که باعث می‌شود فشار پکیج لورچ بالا رود، خرابی شیر سه بار یا همان شیر اطمینان است. شیر سه بار برای کنترل فشار پکیج مورد استفاده قرارمی‌گیرد. وقتی که فشار پکیج بیش از حد بالا رود، این شیر به صورت اتوماتیک باز شده و آب مازاد را از قسمت خروجی تخلیه می‌کند. بدیهی است که وقتی شیر اطمینان خراب شود، پکیج نمی‌تواند فشار بوجود آمده در سیستم را کاهش دهد. در این مواقع ابتدا باید پکیج را خاموش کنید، سپس شیر تخلیه یا سه بار را به آرامی باز کرده تا هوای آن خارج شود. در هر شرایطی اگر شیر اطمینان نشتی دهد باید بلافاصله با یک سرویس کار پکیج ماهر تماس گرفته و از او بخواهید مشکل را برطرف کند. در صورت تعلل در کار و عدم اهمیت دادن به نشتی شیر اطمینان، باید منتظر تعمیر پکیج لورچ منزلتان در اسرع وقت باشید.

بالا رفتن فشار پکیج بوش

بالا رفتن فشار در پکیج بوش دلایل مختلفی دارد. ازجمله این دلایل می‌توان به معیوب شدن منبع انبساط اشاره کرد. منبع انبساط یکی از قطعات داخلی پکیج است. این قطعه شکل مکعب مستطیل یا استوانه‌ای دارد.نقش منبع انبساط این است که فشار آب را در داخل سیستم گرمایش ثابت نگه دارد. هنگامی که دمای آب بالا می‌رود و بیش از حد گرم می‌شود، حجم آب افزایش پیدا می‌کند. از طرفی ظرفیت سیستم پکیج ثابت است، بنابراین فشار مازاد باید سریعا تخلیه گردد و اگر نتواند از مسیر تعیین شده که همان شیر تخلیه است، خارج شود بناچار از طریق محل اتصالات خارج خواهد شد و حتی ممکن است منجر به ترکیدگی لوله های پکیج نیز گردد. در مواردی که شیر اطمینان پکیج رسوب بگیرد و باز نشود، بازهم شاهد افزایش فشار در سیستم خواهیم بود، که عدم توجه به این مسئله تعمیر پکیج بوش شما را بهمراه خواهد داشت.

دلیل بالا رفتن فشار پکیج تاچی

چند عامل وجود دارد که باعث افزایش فشار پکیج تاچی می‌شود. از جمله این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خراب شدن پمپ پکیج.
  • خراب شدن برد پکیج.
  • خراب شدن منبع انبساط.
  • خراب شدن مبدل‌های پکیج.
  • خراب شدن شیر اطمینان یا شیرتخلیه آب.

در نتیجه تمام عوامل فوق پکیج شما نیاز به بررسی و سرویس خواهد داشت و اگر به این مسئله به موقع توجه نکنید، نه تنها بعدا ناچار خواهید شد تعمیر پکیج تاچی تان را انجام دهید، بلکه متحمل هزینه های بیشتری نیز بعلت خراب شدن تعداد قطعات بیشتر نیز خواهید شد.

در صورت بالارفتن فشار پکیج چه کاری باید انجام دهیم

در مواردی که فشار پکیچ بالا می‌رود بهتر است این راهکارهای ساده را انجام دهید تا فشار آن کاهش یابد. ابتدا شیر ورودی پکیج را ببندید. سپس شیر آب گرم را باز کنید تا به این صورت فشار درون سیستم کاهش یابد. بعد از انجام این مراحل شیر آب گرم و شیر پرکن را بسته و ورودی آب سرد را باز کنید. تا سیستم مجددا آماده راه اندازی شود.همچنین می‌توانید با استفاده از شیر هواگیر فشار پکیج را کمی پایین بیاورید. تمهیدات ذکر شده در فوق برطرف کننده مشکل نبوده و تنها برای استفاده موقت از پکیج تان پیشنهاد شده است؛ بنابراین شما باید تا شناسایی کامل مشکل تلاش خودتان را انجام داده و بدنبال سرویس کار یا تعمیرکار پکیج ماهر باشید.

چرا کارچی‌داری را باید برای سرویس پکیج خود انتخاب کنیم؟

کار چی داری یک سامانه هوشمند کار است که در کنار تمام خدمات خود، خدمات تخصصی پکیج را نیز ارائه می‌دهد. شما می‌توانید اپلیکیشن کار چی داری را روی گوشی یا موبایل خود نصب کنید و از خدمات مربوط به تعمیر پکیج آن استفاده کنید. افرادی که در شرکت کار چی داری مشغول به کار می‌شوند افرادی با تجربه، متخصص و حرفه‌ای هستند که با دقت و رعایت نکات لازم، پکیج شما را به بهترین نحو ممکن تعمیر می‌کنند. همچنین متخصصین این مجموعه در تمامی زمینه‌های مربوط به تعمیر ، سرویس و عیب یابی پکیج، آماده ارائه خدمات مشاوره رایگان هستند.

با ما در تماس باشید
برای سپردن کارهاتون به ما با یک تماس خیالتون رو راحت کنید
با ما در تماس باشید
call-center vector karchidari
برای سپردن کارهاتون به ما با یک تماس خیالتون رو راحت کنید