سرویس ماشین لباسشویی

خواندن 6 دقیقه
26 می, 2021
اهمیت مراقبت و نگهداری از دستگاه لباسشویی

در عصر حاضر این لوازم خانگی هستند که بار زیادی از امور روزمره انسان‌ها را به دوش می‌کشند. سالهاست شستشوی لباس‌های افراد، به عهده ماشین لباسشویی واگذار شده است. سلامت این وسیله هم اهمیت زیادی دارد. در هر دوره به تناسب میزان کارکرد، باید سرویس ماشین لباسشویی در اولویت قرار گیرد، زیرا با انجام سرویس به موقع، تعمیرات ماشین لباسشویی به تاخیر می‌افتد.

اهمیت و مزیت ماشین لباسشویی بر کسی پوشیده نیست. قیمت بالای لوازم خانگی می‌طلبد با نگاه جدی‌تری برای ماندگاری و دوام ماشین تلاش کنید. چگونه باید به نگهداری و حفظ این وسیله مهم توجه شود؟ یکی از راه‌های حفاظت از لوازم برقی و پرکاربرد خانه، سرویس، عیب یابی و تعمیر آنها است.

در این مقاله قصد داریم درباره اهمیت نگهداری از ماشین لباسشویی و مزایای سرویس به موقع آن صحبت کنیم. آشنایی با این موارد کمک زیادی به طول عمر دستگاه می‌کند. با ما همراه باشید.

اهمیت سرویس ماشین لباسشویی

مزایای سرویس ماشین لباسشویی

تنوع لباس‌ها و متدهای پیچیده شستشو، فشار زیادی به لباسشویی وارد می‌کند. لباس‌های ورزشی، تجهیزات اسکی، البسه رنگی، پوشش‌های مختلف زمستانی، لکه‌بری انواع پارچه، شستن انواع کفش، لباس نوزاد و پرده همگی توسط لباسشویی پاکیزه و تمیز می‌شوند. در عین حال همه دوست دارند خدشه‌ای به کیفیت و مرغوبیت لباس‌ها وارد نشود.

استفاده از پودرها و تنوع مایع لباسشویی نیز تا حدودی ساختار درونی دستگاه را فرسوده می‌کند. همه این موارد می‌طلبد که نگهداری و مراقبتی ویژه از این وسیله پرکاربرد صورت گیرد. یکی از مزایای سرویس دستگاه لباسشویی این است که کلیه قطعات و نحوه عملکرد آنها، در موعد مناسب رفع عیب شوند تا سایر قطعات مهم و کلیدی دچار آسیب نشوند. اما این تنها مزیت نیست و دلایل بیشتری برای انجام سرویس و عیب یابی به موقع ماشین لباسشویی وجود دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌کنیم.

برخی از مهم‌ترین مزیت‌های سرویس

در این بخش مزیت‌های منحصربه‌فرد سرویس و نگهداری از ماشین لباسشویی را ذکر می‌کنیم.  

 • طول عمر مفید ماشین لباسشویی افزایش می‌یابد.
 • سروصدای اضافه دستگاه در حین کار کاهش پیدا می‌کند.
 • در صورت رفع نقص، لرزش‌های بی‌دلیل لباسشویی، سبب آسیب به بخش‌های دیگر نمی‌شود.
 • سرویس در بازه زمانی منظم از صرف هزینه زیاد در آینده جلوگیری می‌کند.
 • با رسیدگی به موقع، تمامی قطعات، عملکرد درستی دارند و کیفیت شستشو نیز افزایش می‌یابد. 

سرویس مرتب دستگاه این امکان را فراهم می‌کند که از وسیله خود، استفاده بهینه داشته باشید. گاهی عیوب ریز و کوچکی در ماشین لباسشویی پدید می‌آید که در صورت عدم توجه و سرویس، سبب خسارات بالایی می‌شود. با اطلاع از این مزیت‌ها روشن است که بازدید دوره‌ای و رفع نقص اولیه از نظر مالی به نفع شما خواهد بود.

همچنین بخوانید: علت لرزش ماشین لباسشویی

مزایای سرویس ماشین لباسشویی

چه مواردی در ماشین لباسشویی نیاز به سرویس دارد؟

سرویس ماشین لباسشویی نیاز به متخصصانی دارد که با عملکرد کلیه قطعات دستگاه آشنایی داشته باشند و همچنین تمایز برندها و مدل‌های گوناگون را بدانند. سرویس‌کاران مجاز، در بازدید اولیه، مواردی که نیاز به سرویس و رفع عیب دارد را وارسی می‌کنند. اغلب اوقات، موارد زیر نیاز به سرویس دارند.

 • اولین مورد که سرویس‌کار حرفه‌ای به آن توجه می‌کند، محل قرارگیری دستگاه، و تنظیم تعادل دیگ است. توجه به این نکته سبب می‌شود در حین کار، سرو‌صدا و تکان‌های کمتری احساس شود.
 • رسوب‌زدایی و جرم‌گیری دوره‌ای سبب می‌شود باکتری‌ها و قارچ‌های احتمالی پاکسازی شوند.
 • چکاب کامل برد و پنل جلوی دستگاه و تنظیم دور موتور، سلامت دستگاه را تضمین می‌کند.
 • شستشو و تعویض به موقع فیلترهای آب اهمیت بسیاری دارد.
 • در صورت ایجاد سروصدای زیاد در حین کار، باید پمپ و درام چک شود که شیئی در آن گیر نکرده باشد.
 • خطاهای احتمالی در روند شستشو بازبینی و رفع عیب می‌شود.  
 • در صورت نشت آب از ماشین لباسشویی، کند بودن یا قطع جریان آبگیری همچنین نحوه تخلیه آب بررسی و چک می‌شود.
 • بررسی لاستیک دور درب لباسشویی و تعویض آن در صورت خرابی.
 • سرویس‌کار برخی اختلالات رایج را با ریست کردن دستگاه به سادگی حل می‌کند.  

لباسشویی از جمله تجهیزات کاربردی و پرمصرف در منازل است. نگهداری اصولی و سرویس منظم آن، لازمه بازدهی و عمکرد بهتر دستگاه است. در ادامه به بررسی موارد اهمیت سرویس و نگهداری می‌پردازیم.

مواردی که ماشین لباسشویی به سرویس نیاز دارد

اهمیت مراقبت از ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی با ظرفیت‌های مختلفی برای مصارف خانگی طراحی و تولید شده‌ است. در سال‌های اخیر قیمت لوازم خانگی به شدت گران شده است. با این تفاسیر نگهداری و حفظ اقلام مصرفی برای خانواده‌ها اهمیت بسیاری پیدا کرده است.

به این‌صورت که اگر ماشین لباسشویی به هر دلیلی با مشکل مواجه شود، هزینه‌های تعمیر و تعویض قطعات آن به مراتب کمتر از خریداری مجدد دستگاه است. بنابراین لزوم انجام سرویس هر نوع وسیله خانگی از جمله ماشین لباسشویی اهمیت زیادی پیدا می‌کند.

به طور معمول کارشناسان معتقد هستند، ماشین‌های پرکار باید سالی دو بار سرویس شوند. بنابراین با برنامه‌ریزی مدون هر 6 ماه یک بار از یک کارشناس حرفه‌ای و فنی درخواست کنید رسیدگی به این وسیله را عهده‌دار شود.

سرویس‌کار ماهر با بررسی ماشین متوجه نقص احتمالی در سیستم و خرابی قطعات می شود. تشخیص درست متخصص و حضور دوره‌ای وی در محل، این امکان را فراهم می‌کند که از نحوه مراقبت اصولی آگاهی پیدا کنید. همچنین از کارهایی که به دستگاه آسیب وارد می‌کند مطلع می‌شوید.

اگر اطمینان حاصل کنید کارشناسی که انتخاب کرده‌اید توانمندی و تخصص کافی در سرویس ماشین لباسشویی دارد، فرآیند تعویض قطعه و رفع کلیه اختلالات به  دقت انجام می‌شود. این  افراد موظف هستند کاربر را از خطرات احتمالی که ممکن است برای دستگاه به وجود آید آگاه کرده و اقدامات مقتضی را انجام دهند. همه این موارد از جمله نکات مثبت اهمیت سرویس و حضور کارشناس متبحر در منزل است.

اهمیت مراقبت از ماشین لباسشویی

بهترین راهکار برای سرویس کردن لباسشویی

عملکرد ماشین‌های لباسشویی پیچیده و در برخی موارد با هم متفاوت است. اما نقطه مشترک این است که همه ماشین‌های لباسشویی پس از مدتی، دچار اختلالات و مشکلاتی می‌شوند که با آگاهی از نحوه عملکرد آنها می‌توان تا حدودی اقدام به رفع عیب کرد.

ضدعفونی کردن از طریق زدودن جرم و رسوب از ماشین لباسشویی نیز از جمله دستورالعمل‌های اولیه سرویس این دستگاه محسوب می‌شود که می‌توان به سادگی آن را انجام داد. این اقدام کیفیت شستشو را افزایش می‌دهد و راندمان دستگاه را بالا می‌برد. بهتر است تنها به این مورد بسنده نکنید و سطح کیفی سرویس را نیز افزایش دهید. با انجام سرویس تکمیلی، بازدهی بیشتری را شاهد خواهید بود. برای امور تخصصی‌تر نیاز به حضور فردی کاربلد دارید.

انواع لباسشویی اتومات و نیمه‌اتومات همچنین انواع بدون تسمه و قدیمی این مهم را می‌طلبد که به دنبال مراکزی باشید که به کلیه نمونه‌های موجود مسلط بوده و استاندارهای کیفی لوازم و قطعات داخلی دستگاه را می‌شناسند. 

راهکار هوشمندانه برای اینکه دستگاه، همچون روز اول پرقدرت و پرانرژی کار کند، مراجعه به متخصصینی است که با تجربه کافی در محل حاضر می‌شوند و به صورت حرفه‌ای به کارکرد دستگاه می‌پردازند. عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی، مساله بسیار مهمی است و نباید به هر فردی اعتماد کرد.

کارشناسان با مسئولیت و کاردان برای مشتریان خود وقت می‌گذارند و مالک را از وضعیت کلی دستگاه آگاه می کنند. قطعات مصرفی که نیاز به تعمیر یا تعویض دارد، در کمترین زمان ممکن با کمترین هزینه رفع عیب می‌شود.

در نتیجه وسیله گران‌قیمت و ارزشمندی که قرار است به طور متوسط 10 الی 12 سال کار کند، به راحتی بالای 20 سال بازدهی و کارایی مفید خواهد داشت؛ که در این بین سرویس دستگاه نقش اول را در این افزایش عمر مفید ایفا می‌کند.

راهکارهای اصولی سرویس کردن لباسشویی

کلام آخر

سامانه هوشمند انجام کارکارچی‌داری با بهره‌گیری از متخصصین قابل‌ اعتماد و کارشناسان آموزش‌دیده در امر عیب یابی، سرویس و تعمیر هر نوع ماشین لباسشویی، خیال افراد را برای انجام به موقع خدمات آسوده می‌کند.

پیشنهاد می‌کنیم کار را به کاردان واگذار کنید. با خاطری آسوده روال کار نگهداری و مراقبت دوره‌ای لباسشویی را به آنها بسپارید. خدمات آنلاین 24 ساعته و پیگیری دائمی، از جمله مواردی است که نیاز عصر تکنولوژی و سرعت است.

وب‌سایت کار چی داری با اعلان قیمت شفاف و مقرون‌به‌صرفه، اعتماد مشتریان را جلب کرده است. ضمانت سلامت دستگاه را از تخصص و مسئولیت‌پذیری بالای این مرکز بخواهید. پیگیری سفارشات و پشتیبانی قوی از خدمات، رضایت خاطر مشتریان را به‌همراه دارد.

با ما در تماس باشید
call-center vector karchidari
برای سپردن کارهاتون به ما با یک تماس خیالتون رو راحت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *