دسته بندی خدمات

بهترین راهکارهای جمع کردن مو از روی فرش و موکت؛ موی سر و موی حیوانات خانگی

خواندن 3 دقیقه
15 اکتبر, 2020
پشم سگ

موی حیوانات خانگی درست مانند انسان‌ها ریزش دارد و این اتفاق یک فرآیند طبیعی است که طی آن موهای زائد و مرده می‌ریزند و جای خود را به موهای تازه روییده شده می‌دهند؛ این واقعیت زندگی حیوانات خانگی که عضوی از خانواده شما هستند، یکی از مشکلات کوچک نگهداری از آنهاست اما این عبارت بدین معنا نیست که ریزش موی آنها مانع از نگهداری این موجودات دوست‌داشتنی شود زیرا خوشبختانه، تعدادی از روش‌های آزمایش شده وجود دارند که می‌توانید برای جمع کردن موی حیوان خانگی یا پت خویش مورد استفاده قرار دهید و با چنین روش‌های ارزان و مؤثری که برای از بین بردن موی حیوان خانگی تعبیه شده‌اند، بر کنترل ریزش موی پت خود مدیریت داشته باشید؛ پس بدون اینکه نگرانی به دل خود راه دهید با سامانه انجام کار «کار چی داری» همراه شوید، زیرا این سامانه قصد دارد در این مقاله، به افرادی که به موضوع فوق علاقه‌مندند یا حیوان خانگی را به سرپرستی دارند، بهترین و راحت‌ترین روش‌های کنترل و جمع‌آوری موی حیوانات خانگی را از روی فرش و موکت که یکی از تکنیک‌های خانه‌داری و نظافت منزل است، ‌ارائه دهد.

موی حیوانات خانگی

روش‌های جمع کردن مو از روی فرش و موکت

نوار چسب غلتکی

به نظر می‌رسد استفاده از نوار چسب غلتکی یا مو جمع کن رولی، برای نظافت خانه بخصوص جمع‌آوری موی حیوانات خانگی روشی منطقی به شمار می‌آید؛ اگر از جمع‌آوری موی حیوان خانگی خود خسته شده‌اید، ابزارهای ساده‌ای مانند نوار چسب غلتکی که بسیار هم ارزان قیمت هستند، یکی از گزینه‌های محبوب برای تمیزکردن و از بین بردن موی حیوان خانگی یا پت محسوب می‌شوند، فقط کافی است این ابزار را روی سطوح بچرخانید اما این نکته را بخاطر داشته باشید که این ابزارها برای سطوح کوچکی چون لباس، مبلمان و فرش‌های کم وزن و کوچک مؤثرترند و بهتر است برای سطوح بزرگ مانند فرش یا مبلمان عمیق‌تر، از روش‌ها و یا وسایل کارآمدتر استفاده کنید.

دستکش

دستکش لاتکس یا پلاستیکی (دستکش چسب‌دار و یا پرزدار) از جمله ابزارهای نظافت خانه است که همیشه شما را از شر موی حیوانات خانگیتان نجات می‌دهد و جزو تکنیک‌هایی به شمار می‌آید که می‌توان برای جمع‌آوری موی حیوانات خانگی پیشنهاد داد؛ اگرچه ممکن است استفاده از این محصول شگفت انگیز، کار خسته‌کننده‌ای به نظر برسد اما مطمئناً یکی از ارزان‌ترین ابزارهای نظافت و پاک‌کننده سطوح به شمار می‌آید که برای جمع‌آوری موی حیوانات خانگی طراحی شده است؛ این وسیله با تقلید از حرکات دست شما، یک انتخاب عالی محسوب می‌شود که توسط آن می‌توانید با کمترین تلاش، موی حیوانات خانگی خود را از روی مبلمان و سطح بدن آنها جمع کنید؛ حتی به جرات می‌توان گفت برای حیواناتی چون سگ‌ها و گربه‌ها، هدف ماساژ دادن را دنبال می‌کند.

برای سفارش خود همین حالا تماس بگیرید

جالب است بدانید این اتفاق می‌تواند با انواع دستکش‌های پارچه‌ای نیز رخ دهد پس برای جمع کردن مو از دستکش‌های پارچه‌ای هم می‌توانید کمک بگیرید.

جاروبرقی

استفاده از جاروبرقی می‌توان برای جمع‌آوری موی حیوانات خانگی که در اعماق الیاف فرش گرفتار شده‌اند، کمک گرفت بخصوص اگر سری پرزگیر آنها استفاده کنید؛ در واقع استفاده از جاروبرقی یکی از اصلی‌ترین روش‌های نظافت خانه به جهت مقابله با ریزش و جمع‌آوری مو بخصوص موی حیوانات خانگی است.

نکته‌ای که نباید فراموش کنید، این است که جاروبرقی شما باید از یک فیلتر خوب و با کیفیت برخوردار باشد تا نه به جاروبرقی آسیب برسد نه تخلیه آن را برای شما دشوار گرداند.

جارو کردن موی گربه

همیشه مشکلاتی در زمان تمیز کردن فرش‌ها و موکت‌ها وجود دارند ک یکی از آنها موها و کرک‌های درهم تنیده شده است؛ اگر موهای ریخته ‌شده درهم تنیده نباشند و گره نداشته باشند، راحت‌تر از روی سطح زمین جمع می‌شوند پس بهتر است به روش‌هایی که برای سست کردن موی حیوان خانگی یا پت از الیاف فرش وجود دارند و استفاده از جاروبرقی را برای ما آسان‌تر می‌سازند، بپردازیم؛ در ادامه به دو مورد مهم از آنها اشاره خواهیم کرد:

 • اگر در میان قسمت‌های خلاء فرش خانه‌تان، موی حیوانات خانگی و موی خودتان گرفتار شده‌ است و از بین نمی‌رود، بهتر است در دو مرحله، ترکیبی از نرم‌کننده پارچه و آب را به فرش اسپری کنید تا نرم‌کننده باعث سستی موها از روی فرش شده و راحت‌تر از بین بروند اما فراموش نکنید نباید میزان نرم‌کننده نسبت به مقدار زیاد باشد.
 • استفاده از یک اسفنج مرطوب آغشته به ترکیب جوش‌شیرین رقیق شده توسط آب نیز قبل از استفاده از جاروبرقی، روند نظافت خانه را آسان‌تر می‌کند.

مراحل استفاده از مواد فوق

 1. استفاده از یک بطری اسپری خالی
 2. پر کردن بطری با ترکیبات مذکور
 3. مرطوب شدن فرش
 4. برس کشیدن فرش
 5. صبوری به هدف خشک شدن فرش
 6. جارو کشیدن فرش

جاروهای پلاستیکی

جاروهای پلاستیکی جایگزین خوبی برای جاروهای برقی هستند؛ این جاروها با توانایی قوی که در جمع‌آوری موی حیوانات خانگی از روی هر نوع کفپوش عاری از فرش مانند سرامیک و پارکت دارند، به بهترین نحو عمل می‌کنند. می‌توانند برای موهای چسبیده به سطوحی چون فرش کارآمد باشند.

برس‌های پلاستیکی

استفاده از برس‌های پلاستیکی ویژه جمع‌آوری‌کننده موی حیوانات خانگی با انعطاف پذیری بالایی که دارد می‌تواند تمام موهای درهم تنیده شده آنها را از روی مبلمان و لابه‌لای تارهای فرش جمع‌ کند؛ این وسیله برای زمان‌هایی که دسترسی به جاروبرقی برای شما دشوار است، بسیار مناسب می‌باشد که البته به دو گروه برقی و دستی تقسیم می‌گردد.

موی حیوان

سایر روش‌های جمع کردن مو بخصوص موی حیوانات خانگی

 • بادکنک‌ها به سبب اینکه الکتریسیته ساکن ایجاد می‌کنند، می‌توانند با جذب موی حیوان خانگی به خود باعث نظافت خانه شوند و شما را از شر موهای زائد او خلاص کنند، فقط کافی است آن را بر روی سطوحی چون فرش و مبلمان بغلتانید تا شاهد جذب موها باشید؛ این موضوع را به خاطر بسپارید که ممکن است در برخی مواقع کاربردی نباشد!
 • اسپری های آنتی استاتیک یا ضد الکتریسیته روش ساده اما در عین حال کاربردی و شگفت‌انگیز برای جذب و جمع  کردن مو و همینطور نظافت خانه است.
  برای سفارش خود همین حالا تماس بگیرید
 • کنترل دمای داخل خانه و رسیدن به دمای مناسب می‌تواند به کنترل ریزش موی حیوانات خانگی و نظافت منزل کمک کند.
 • ویتامین کردن حیوان خانگی یا پت می‌تواند باعث افزایش کیفیت سلامتی گردد و از ریزش موی حیوان خانگی یا پت جلوگیری کند.
 • برای جمع کردن مو بخصوص موی حیوانات خانگی می‌توانید از یک تکه ابر یا اسفنج و یا حتی حوله مرطوب نیز استفاده کنید.
 • تی‌ کشیدن روش کاربردی برای جمع کردن مو و نظافت خانه از موی حیوانات خانگی است.
 • استفاده از رو فرشی‌های مناسب نیز می‌تواند در زمینه نظافت خانه کمک‌کننده باشد.
 • در خانه خود از فیلتر هوا استفاده و هر چند وقت یک بار فیلتر هوای منزل خود را تعویض کنید.
 • در بازار موگیرهای آماده‌ای وجود دارند که استفاده از آنها به جهت جمع‌آوری مو از روی فرش به‌هیچ‌وجه دشوار نیست اما با یک فشار مناسب بر روی سطوحی چون فرش غلتانده شوند.
 • انواع خشکشویی‌ها و قالیشوی‌ها، گذشته از هزینه‌شان، نقش بسزایی در زمینه شستشو و جمع کردن مو از مبلمان و فرش دارند که در نهایت به نظافت خانه ما کمک می‌کنند البته بهتر است قبل از اینکه فرش خود را به قالیشویی تحویل دهید، آن را موگیری کرده و جاروبرقی بکشید.
جمع آوری موی حیوان خانگی
 • از نظر بسیاری از افراد، استفاده از بخارشور و جاروشارژی یکی از روش‌های پرزگیری فرش وجمع کردن مو از روی فرش به شمار می‌آید، حتی برخی اعتقاد دارند کوتاه کردن مو، حال چه موی حیوان خانگیتان باشد، چه موی خودتان، می‌تواند مفید و موثر واقع شود.
 • استفاده از دستکش ظرفشویی نیز برای جمع‌آوری موی حیوان خانگی و نهایتاً نظافت خانه نیز می‌تواند مفید باشد زیرا روی قالی الکتریسته ایجاد می‌کند و این امر موجب راحت‌تر جمع‌آوری موهای توده شده از روی فرش و مبلمان می‌گردد.
 • استفاده از کفی‌های پلاستیکی و نصب آنها زیر کفش‌ها می‌تواند برای نظافت خانه مفید واقع شود؛ بدین صورت که با پوشیدن کفش‌‌های دارای کفی‌های پلاستیکی و راه رفتن روی فرش قادر خواهید بود تمام موی خود و حیوان خانگیتان را جمع‌آوری کنید.
با ما در تماس باشید
call-center vector karchidari
برای سپردن کارهاتون به ما با یک تماس خیالتون رو راحت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *