راهنمای جامع انتخاب و خرید ردیاب خودرو

خواندن 5 دقیقه
12 دسامبر, 2020
نصب ردیاب خودرو

شاید اکثر صاحبان وسیله نقلیه فکر می‌کنند که با نصب دزدگیر می‌توانند از ماشین خود در برابر سارقین محافظت کنند، اما این تدبیر به تنهایی کافی نیست.

برای تکمیل امنیت خودرو می‌توان از ردیاب استفاده کرد، ردیاب خودرو یک دستگاه به ابعاد کوچک و کاربرد فراوان است که در وسیله نقلیه نصب می‌‌شود و این امکان را برای مالک به همراه می‌آورد که در هر زمان از موقعیت ماشین خود آگاهی داشته باشد.

اگر می‌خواهید سیستم حفاظتی خودرو خود را تکمیل کنید و دیگر نگران به سرقت رفتن آن نباشید، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

ردیاب خودرو در گذر زمان

استفاده از GPS برای اولین توسط نظامی‌های آمریکایی انجام شد و احتمالا این افراد هیچ وقت فکر نمی‌کردند که روزی کاربرد ردیاب به طور چشمگیری افزایش یابد.

پس از این که ردیاب توانست در شرایط مختلف به خوبی عمل کند به صنایع متنوع راه پیدا کرد، به عنوان مثال امروزه ملوانان از ردیاب برای پیدا کردن مسیر خود استفاده می‌کنند.

شرکت‌های حمل و نقل می‌توانند وضعیت رانندگان خود را با این ردیاب بررسی کنند و رانندگان نیز در هر لحظه از موقعیت خودرو خود مطلع باشند.

نحوه عملکرد ردیاب خودرو

ردیاب خودرو چطور عمل می‌کند؟

GPS به طور مداوم در حال فرستادن و دریافت سیگنال از ماهواره‌های متعدد است و با تحلیل اطلاعات دریافتی از ایستگاه‌های زمینی، هر وسیله مجهز به ردیاب را شناسایی و مسیر آن را پیدا می‌کند.

بعضی از ردیاب‌ها ارسال و دریافت سیگنال را به کمک سیم کارت انجام می‌دهند، در حقیقت با نصب سیم کارت روی ردیاب، ارتباط بین مسیریاب و ماهواره آسان می‌شود.

بررسی انواع ردیاب خودرو

هر مسیریابی نمی‌تواند مناسب همه اتومبیل‌ها باشد. باید طبق نیازها و انتظارهای هر شخص و همچنین مقدار بودجه او گزینه مناسب را انتخاب کرد.

مسیریاب‌ها را بر اساس نحوه نصب و مصرف انرژی به دو طریق دسته‌بندی می‌کنند، بعضی از ردیاب‌ها نیاز به شارژ دارند و تعدادی شارژ خود را به صورت مستقیم از برق خودرو تامین می‌کنند، در نتیجه بی‌نیاز به شارژ هستند.

ردیاب خودرو
ردیاب GPS خودرو

ردیاب آهنربایی

همان‌طور که از نام این مسیریاب مشخص است، این مدل می‌تواند به آسانی به کمک آهنربای قوی خود نصب شود.

البته شاید برخی افراد نگران کیفیت خاصیت آهنربایی ردیاب باشند و تصور کنند که در تصادف‌های سنگین GPS از جای خود تکان می‌خورد و دیگر نمی‌توان از آن استفاده کرد.

اما این تصور اشتباه است، چون کیفیت آهنربایی آن خیلی بالا است و در هیچ شرایطی از جای خود کنده نمی‌شود.

ردیاب خودرو مدل آهنربایی می‌تواند در هرجایی از خودرو نصب شود و از آن جایی که از باتری استفاده می‌کند، قبل از تمام شدن شارژ با یک پیام تمام شدن نیروی خود را به شما هشدار می‌دهد.

این مدل از ردیاب ضد سرقت و ضد آب است و با برنامه‌ای که روی گوشی مالک نصب می‌شود، می توان به آسانی از وضعیت خودرو مطلع شد.

قابلیت شنود بعضی از مسیریاب‌ها به مالک خودرو اجازه می‌دهند تا از امنیت کامل وسیله نقلیه خود مطمئن باشد.

ردیاب سیمی

ردیاب سیمی برخلاف مدل بالا نیازی به شارژ ندارد و بر اساس نحوه نصب این مسیریاب دو نوع دارد و می‌تواند یک انتخاب مناسب برای حفظ امنیت خودروتان باشد.

اگر بخواهید از این ردیاب استفاده کنید باید ابتدا یک سیم‌کشی در داخل اتومبیل خود انجام دهید، چون این نوع ردیاب از برق ماشین استفاده می‌کند و نیاز به شارژ مجدد ندارد.

سیم‌کشی داخلی را باید با کمک یک کارشناس انجام داد و یک فرد بدون دانش کافی قادر به انجام این کار نیست.

بعضی از ردیاب‌های سیمی از یک درگاه دیاگ استفاده می‌کنند و نصب‌شان به آسانی انجام می‌شود، پورت دیاگ همان درگاهی است که در زیر فرمان دیده می‌شود و می‌توانید نصب آن را به تنهایی انجام دهید.

این مدل از ردیاب خودرو تمام انتظاراتی را که از یک مسیریاب دارید، برطرف می‌کند. به عنوان مثال کنترل سرعت، پیدا کردن موقعیت و سیستم هشدار از ویژگی‌های این GPS است.

ردیاب خودرو

بهترین محل برای نصب ردیاب خودرو

انتخاب محل نصب ارتباط مستقیمی با نوع ردیاب دارد، اما به طور کلی بعضی از نقاط اتومبیل به دلیل آنتن‌دهی بهتر و نصب ساده‌تر، مکان‌های مناسبی برای نصب مسیریاب در خودرو هستند.

داشبورد، سپر اتومبیل، در و صندوق عقب می‌توانند بهترین مکان برای نصب ردیاب باشند که در ادامه دلیل هر کدام را بیان می‌کنیم.

به دلیل سیم‌کشی آسان‌تر ردیاب‌های سیمی در داشبورد، اکثر برق‌کاران این مکان را برای نصب ردیاب انتخاب می‌کنند، همچنین اگر بتوانید مسیریاب را در زیر یا درون داشبورد نصب کنید، می‌توانید امنیت آن را بالاتر ببرید.

سپر خودرو دومین گزینه برای نصب GPS است و اگر بتوان داخل کاپوت ماشین ردیاب را نصب کرد، از دید دیگران مخفی می‌ماند و امن‌تر است.

بعضی از ردیاب‌ها در درها یا صندوق عقب قابلیت جاسازی دارند که باعث بالابردن قدرت آنتن‌دهی و افزایش امنیت مسیریاب می‌شوند.

علاوه بر مکان‌هایی که در بالا اشاره شد، بعضی از ردیاب‌ها قابلیت نصب روی گلگیر را نیز دارند. به شما توصیه می‌کنیم در زمان خرید ردیاب در مورد مکان مناسب برای نصب آن از کارشناسان این حوزه اطلاعات لازم را کسب کنید.

کارکرد ردیاب GPS خودرو

کاربرد ردیاب خودرو

ردیاب کاربردهای متنوعی دارد و یک کاربرد اصلی آن کنترل کردن وسایل نقلیه به صورت هوشمند است، یک کاربرد اصلی دیگر این دستگاه کاهش هزینه‌ها است.

از انواع هزینه‌هایی که با استفاده از مسیریاب کاهش می‌یابند می‌توان به کاهش سوخت، زمان، بیمه و حقوق، استهلاک و تماس‌ها اشاره کرد.

اگر از GPS استفاده کنید، مدیریت خودرو مورد نظر برایتان ساده‌تر می‌شود و در وقت خود صرفه‌جویی خواهید کرد.

با مسیریاب می‌توانید نحوه رانندگی و مسیر مناسب برای کاهش مصرف سوخت را انتخاب کنید و روی هزینه سوخت خود نیز کنترل داشته باشید.

اگر از ردیاب برای پیدا کردن و بررسی کردن وضعیت خودرو استفاده نکنید، ممکن است نیاز باشد تماس‌های تلفنی زیادی را با راننده برقرار کنید. با ردیاب خودرو می‌توانید به صورت لحظه‌ای از موقعیت اتومبیل اطلاع پیدا کنید.

برخی از افراد خودروی خود را اجاره می‌دهند که برای آن‌ها تعیین مسافت خیلی اهمیت دارد، چون باید مطابق با همین میزان حقوق پرداخت کنند.

از آن جایی که ردیاب به راننده در تعیین مسیر کمک می‌کند یک روش برای کاهش استهلاک وسیله نقلیه محسوب می‌شود.

با این وسیله می‌توانید فعالیت‌های اتومبیل را بررسی کنید و اشتباهاتی مانند سرعت زیاد و نحوه رانندگی را به راننده گوشزد کنید.

با استفاده از مسیریاب می‌توانید مسیرهایی با ترافیک کمتر را انتخاب کنید و علاوه بر صرفه‌جویی در مصرف سوخت، مسیرها را مدیریت کنید و در کمترین زمان ممکن به مقصد برسید.

خرید GPS مناسب

علاوه بر انتخاب ردیاب خودرو مناسب با نوع فعالیت‌تان، برخورداری از لوویژگی‌هایی مانند خدمات پس از فروش و گارانتی نیز در انتخاب مسیریاب اهمیت دارد.

با انتخاب یک GPS می‌‌توانید برای همیشه از وقایع ناگوار مانند سرقت اتومبیل جلوگیری کنید و سیستم امنیتی و سیستم حفاظتی خودرو خود را در بالاترین رده قرار دهید.

کار‌چی‌داری؛ سامانه هوشمند انجام کار

بدون شک اگر انتخاب مسیریاب استاندارد و مناسب را به افراد با‌تجربه که در این زمینه تخصص کافی دارند بسپاریم، خیلی بهتر است.

یکی از شاخه‌های اصلی خدمات هوشمند سفارش خدمات کار‌چی‌داری، سامانه انجام کار، خدمات نصب، نگهداری و تعمیر انواع سیستم‌های حفاظتی و امنیتی از جمله دوربین‌های مداربسته و ردیاب خودرو است.

این سامانه با استخدام کارچی‌های کاملا متخصص و کارآزموده با توانایی ارائه خدمات لازم در محل، به بهترین شکل ممکن به کارفرمایان برای رفع مشکلشان کمک می‌کند.

در استخدام این کارچی‌ها از افراد باتوانایی بالا و دانش کافی در حوزه مخصوص به خودشان استفاده شده است تا کارفرمایان از دریافت بهترین خدمات مطمئن باشند.

بنابراین رانندگان با اطمینان از افراد فعال در این سامانه می‌توانند امنیت خودرو خود را به آن بسپارند.

سخن نهایی

امروزه به دلیل بالا رفتن هزینه‌ها، حفظ ایمنی خودروها در برابر سرقت و نصب لوازم مختلف از جمله ردیاب خودرو که با فناوری GPS کار کند بسیار حائز اهمیت شده است.

اما نکته‌ای که نباید فراموش کردن مناسب نبودن این ردیاب برای هر نوع خودرویی است و مواردی مانند نیاز شخص و انتظاراتی که از این وسیله دارد و همچنین مقدار بودجه او روی انتخاب یک ردیاب تاثیر می‌گذارند.

همچنین بهتر است کار انتخاب و نصب ردیاب خودرو از سوی کارشناسان این حوزه انجام شود که در این زمینه، کارچی‌داری با استخدام کارچی‌های متخصص به کمک رانندگان می‌آید.

با ما در تماس باشید
call-center vector karchidari
برای سپردن کارهاتون به ما با یک تماس خیالتون رو راحت کنید