خدمات تعمیر و سرویس کولر آبی

 1. مشاوره و بازدید رایگان هر نوع کولر آبی
 2. خدمات تعمیر و سرویس انواع برندهای کولر آبی
 3. تعمیر و سرویس انواع کولر آبی پرتابل و ثابت
 4. بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت
circle-group Shapes Karchidari سرویس کولر آبی Rectangle Shapes Karchidari
دلایل کاربرد کولر آبی در کشور

دلایل کاربرد کولر آبی در کشورمان

کولرآبی یکی از پرکاربردترین سیستمهای تهویه هوا در کشورمان است که دلیل آن بخاطر قیمت نسبتا پایین، مصرف برق کمتر و مهمتر از همه اینها آسان بودن روش کار با این سیستم است. همچنین یکی از مهمترین دلایل استقبال از کولر آبی بخاطر کاربرد صنعتی آن است. در بسیاری از صنایع مانند مرغداری‌ها و نانوایی‌ها کولر آبی کاربرد فراوانی دارد. تعمیر و سرویس کولر آبی کار خیلی پیچیده‌ای نیست همین عامل موجب شده که کولر آبی به دورترین نقاط کشور هم برود. از طرفی در بسیاری از مناطق کشور، شرایط آب و هوایی به گونه‌ای است که کولر آبی توانسته نیاز اهالی آن مناطق را به‌طور کامل برطرف نماید به‌طوریکه هنوز نیازی به استفاده از سایر سیستم‌های سرمایشی مانند کولرهای گازی، در آن مناطق احساس نمی‌شود. همه این دلایل اهمیت توجه به مسئله سرویس و تعمیر کولر آبی را بیش از پیش به ما گوشزد می‌کند، البته این بدان معنی نیست که همه باید تعمیر کولر آبی را یاد بگیرند اما با توجه به اهمیت تعمیر کولر آبی حداقل انتظار می‌رود که همواره یک یا دو تعمیر کار خوب و مطمئن را در دفترچه تلفن داشته باشید تا در صورت نیاز مشکل شما را در سریعترین زمان ممکن برطرف کنند.

 

 

 

اهمیت سرویس کولر آبی

سرویس کولر آبی از تعمیر آن هم مهمتر است چراکه کولر آبی از آن دست تجهیزاتی است که در ارتباط مستقیم و دائم با آب قرار دارد؛ در واقع سیستم خنک کردن هوا، به کمک آب و مرطوب کردن محیط انجام می‌شود بدین منظور حجم زیادی هوا برای انتقال رطوبت به فضای داخلی نیاز است به‌همین‌منظور پوشال را در مسیر هوا قرارمی‌دهند تا با خیس شدن آنها هم هوای مرطوب وارد محیط شود هم از ورود ذرات معلق در هوا جلوگیری شود؛ بنابراین ملاحظه می‌شود که برخی تجهیزات کولر آبی به طور مداوم در مدار هستند و بدیهی است که این تجهیزات نیاز به نگهداری و مراقبت دائم و مستمر دارند. تجهیزاتی مانند پمپ آب، تسمه پروانه، بلبرینگ پروانه و موتور از جمله تجهیزاتی هستند که نیاز به مراقبت مستمر از لحاظ سرویس و روغن‌کاری دارند. عدم توجه به نگهداری این تجهیزات هزینه چندین برابری را به طور ناگهانی به شما تحمیل خواهد کرد. شایان ذکر است که پوشال‌های کولر آبی هرساله باید تعویض شوند زیرا پوشال محل خوبی برای رشد انواع باکتری‌ها و ویروس‌ها و آلوژن‌ها می‌باشد و عدم تعویض به موقع پوشال‌ها می‌تواند بیماری‌های ریوی و تنفسی را بهمراه داشته باشد.

 

 

 

 

circle-group Shapes Karchidari اهمیت سرویس کولر آبی Rectangle Shapes Karchidari
like iconpack Karchidari مزایای به‌کارگیری کولرهای آبی
 • نگهداری و تعمیر کولر آبی نسبتا آسان است.
 • سیستم کارکرد ساده و بدون نیاز به دانش پیچیده.
 • مهمترین مزیت کولر آبی مصرف مصرف برق کم آن است.
 • کولر آبی نصب بسیار آسانی دارد و براحتی راه‌اندازی می‌شود.
 • قیمت تهیه کولرهای آبی در مقایسه با کولر گازی بسیار پایین است.
 • قطعات کولر آبی در داخل کشور تولید می شود و با قیمت مناسب در دسترس است.
 • در بسیاری از فضاها مانند نانوایی‌ها هوای کولرآبی شرایط مناسب‌تری برای کار و فعالیت ایجاد می‌کند.
unlike iconpack Karchidari معایب کولرهای آبی

کولر آبی مصرف آب زیادی دارد.

سرویس کولر آبی باید مرتب انجام شود و پوشال‌ها هرسال باید تعویض شوند.

همواره همراه با سیستم تهویه هوا ذرات گردوغبار و دوده هم وارد فضای خانه می‌شود.

صدای کولر آبی هم تا حدودی در داخل خانه شنیده می‌شود. و موجب سلب آسایش است.

پوشال محل تشکیل قارچ‌ها و باکتری‌هاست و می‌تواند منبع ایجاد بیماری‌های تنفسی و آلرژی شود.

وجود آب گل‌آلود و یا کمبود آب در برخی مناطق کشور محدویت‌هایی برای استفاده از کولر آبی ایجاد می‌کند.

روش کار کولر آبی به گونه‌ایست که هوای بیرون و داخل منزل باید در تبادل باشد و این عامل منجر می‌شود که هوای آلوده در برخی شهرها مانند تهران وارد خانه شود.

like iconpack Karchidari

استفاده از خدمات کارچی‌داری به منزله پذیرش کامل قوانین و مقررات این سامانه است.

با ما در تماس باشید
call-center vector karchidari
برای سپردن کارهاتون به ما با یک تماس خیالتون رو راحت کنید

سوالات متداول

چه ضرورتی دارد که پوشال‌ها هر ساله عوض شوند؟

در طول سال و خصوصا در فصل زمستان که از کولر آبی استفاده نمی‌شود، پوشال‌ها محل مناسبی برای رشد انواع قارچ‌ها و باکتری‌ها هستند و همزمان با روشن کردن کولر آبی این قارچ‌ها و باکتری‌ها وارد هوا شده و بیماری‌های تنفسی و آلرژی را بهمراه خواهند داشت. از طرفی بعد از گذشت یک سال پوشال‌ها کاملا خشک شده و خاصیت جلوگیری از گردوغبار را از دست می‌دهند.

دلیل اصلی سوختن پمپ کولر آبی چه می تواند باشد؟

دلیل اصلی سوختن پمپ آب کولر آبی، نرسیدن آب به اندازه کافی به پمپ است. که دلیل این کار می‌تواند ناشی از کمبود فشار شبکه آب یا گرفتگی لوله آب کولر باشد. با انجام سرویس به موقع و رفع مشکلات موجود کولر آبی می‌توان از سوختن پمپ تا حدود زیادی جلوگیری کرد. نوسانات برق هم می تواند عامل سوختن پمپ شود.

دلیل صدای زیاد کولر آبی چیست؟

یکی از عمده‌ترین دلایل صدای زیاد کولرآبی، خشک شدن یاتاقان‌ها و بلبرینگ‌ها است. خشک شدن یا شل شدن تسمه هم می تواند باعث ایجاد صدای زیاد در کولر آبی شود. این مشکل به سادگی با تعویض به موقع تسمه و روغن‌کاری قطعات مکانیکی کولر آبی مرتفع می شود.

پاره شدن تسمه کولر آبی چه مشکلی ایجاد می‌کند؟

وقتی کولر آبی در حال کار باشد و تسمه‌ آن پاره شود بعلت قطع ناگهانی ارتباط بین موتور و پروانه اصلی احتمال تاب برداشتن محور پروانه کولر وجود دارد.

چرا دمای هوا با کولر آبی قابل تنظیم نیست؟

زیرا کولر آبی با سیستم مرطوب کردن هوا آن را خنک می‌کند، و هرچه میزان پرتاب هوا بیشتر شود، طبیعتا رطوبت بیشتری هم به محیط منتقل می‌شود؛ لذا کولر آبی در دور موتورهای متفاوت طراحی می‌شود، تا در مواقع لزوم از سرعت پرتاب متفاوتی بمنظور ایجاد رطوبت بیشتر یا کمتر استفاده شود.

چرا گفته میشه کولر آبی برای مناطق مرطوب مناسب نیست؟

کولر آبی باعث افزایش رطوبت هوا می‌شود لذا در مناطقی که مرطوب هستند در صورت استفاده از کولر آبی رطوبت هوا ممکن است به حد اشباع برسد و در این صورت کولر دیگر قادر به خنک کردن هوا نخواهد بود از طرفی نفس کشیدن در هوای با رطوبت زیاد بسیار مشکل است.

خدمات دیگر

کارهای انجام شده
جدیدترین مقالات