خدمات تخصصی تعمیر پکیج کارچی‌داری

 1. مشاوره و بازدید رایگان
 2. خدمات عیب یابی، سرویس و تعمیر پکیج
 3. تعمیر انواع پکیج‌های دیواری و زمینی
 4. خدمات تعمیر انواع برندهای موجود در کشور
 5. انجام سفارشات در 24 ساعت شبانه روز
 6. بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت را در سریعترین زمان ممکن از ما بخواهید
circle-group Shapes Karchidari خدمات تخصصی تعمیر پکیج کارچی داری Rectangle Shapes Karchidari

قطعات اصلی پکیج گرمایشی کدامند؟

هر پکیج گرمایشی (دیواری یا زمینی) از  سه مجموعه سیستم تشکیل می‌شود که شامل: سیستم گازرسانی، سیستم هیدرولیکی و سیستم کنترلی.

سیستم گازرسانی خود شامل: شیر کنترل گاز، مشعل، جرقه زن، سیستم یونیزاسیون و فن یا کلاهک تعدیل است. سیستم هیدرولیکی پکیج نیز شامل پمپ، مبدل اصلی و ثانویه و کنترلرهایی که بر روی سیستم هیدرولیکی نصب میشود، مانند: پرشر سویچ آب و فلومتر یا فلوسویچ و در نهایت سیستم کنترلی پکیج که شامل: برد کنترل، کنترلرهای فشار و جریان آب، سنسورهای دما یا NTC و ترموستات حد است.

مجموعه این سیستم‌ها با هم پکیج را تشکیل می‌دهند. سیستم پکیج به‌گونه‌ای است که اگر یکی از این قطعات مشکل پیدا کند کارکرد آن هم دچار اختلال می‌گردد؛ مختل شدن پکیج هم بدین معنی است که پکیج آب را گرم نمی‌کند.

تعمیرکار ماهر و ارزان را چطور میتوانیم پیدا کنیم؟

پیدا کردن تعمیرکار پکیج ارزان کار سختی نیست چراکه اکثر سرویس‌کاران یا تعمیرکاران در ابتدا قیمت‌های ارزانی می‌دهند و وانمود می‌کنند که قیمت‌شان مناسب‌ترین است، اما در زمان تعمیر یا سرویس به طرق مختلف هزینه‌های اضافه‌ای به مشتریان تحمیل می‌کنند؛ از اینرو پیدا کردن تعمیرکار ارزان قیمت واقعی که کار با کیفیت هم ارائه کند، بسیار سخت و دشوار است. یک نکته را خوب توجه کنید که در شرایط فعلی سیاست خیلی از تعمیرکاران دادن قیمت‌های بسیار پایین است. تنها چیزی که برای این دسته افراد مهم است فقط گرفتن کار است و بس. ما سیستمی پیاده کرده‌ایم که تا حدودی مشکلات شما را در پیدا کردن تعمیرکار مناسب برطرف می‌کند. در این سیستم اولا فقط افراد با تجربه و ماهر و با اخلاق و متعهد می‌توانند نمره قبولی بگیرند و استخدام شوند؛ در ثانی برای هر درخواستی سه متخصص به‌طور همزمان پیشنهاد می‌دهیم تا این متخصصان با توجه به موقعیت مشتری و شرایط کارشان قیمت‌شان را پیشنهاد بدهند، هر یک از این متخصصان می‌دانند که مشتری هم اکنون در حال مذاکره با دو متخصص دیگر نیز می‌باشد، لذا نمی‌تواند قیمت غیر معقول بدهد. از طرفی در این سیستم رضایت‌مندی یا عدم رضایت مشتری درنظر گرفته شده است و هر متخصص می‌داند که درصورت دریافت نظرات منفی از ادامه همکاری با سایت کارچی داری محروم می‌شود.

 

 

کدام کارهای پکیج نیاز به تعمیرکار ندارند؟

شایع‌ترین مشکل در پکیج‌ها مسئله سرد و گرم کردن آب است، که این مشکل در بیشتر مواقع بعلت پایین آمدن فشار پکیج رخ می‌دهد. پایین آمدن فشار پکیج یک امر کاملا طبیعی است و براحتی خودتان می‌توانید بدون نیاز به تعمیر خاصی و یا هیچ هزینه اضافه‌ای برطرف کنید؛ بدین منظور هر وقت پکیج‌تان آب را گرم نکرد، ابتدا فشار سنج پکیج را ببینید اگر درجه آن از عدد 2 که نشان دهنده فشار برحسب بار است، پایین‌تر بود، این بدین معنی است که فشار پکیج پایین آمده است و باید فشار آن افزایش داده شود. برای افزایش فشار کافی است شیر مخزن تعدیل فشار را باز کنید و کمی صبر کنید تا فشار در سیستم افزایش پیدا کند در این شرایط شما ملاحظه خواهید کرد که درجه فشارسنج کم‌کم افزایش می‌یابد؛ هر وقت درجه فشار روی عدد 3 بار قرار گرفت شیر را ببندید. این شد مراحل افزایش فشار پکیج بدون نیاز با استفاده از تعمیرکار. کافی است فقط شیر فشار را پیدا کنید که عمدتا در اکثر برندها در پایین پکیج قرار دارد. برای فهمیدن آنکه چه مشکلات دیگری را می‌توان بدون تعمیرکار برطرف کرد، به بخش سئوالات متداول در انتهای این صفحه رجوع کنید.

 

 

circle-group Shapes Karchidari شیر تخلیه فشار پکیج Rectangle Shapes Karchidari

چرا باید پکیج ها را سرویس کنیم؟

ممکن است پکیج شما پس از چند وقت کار کردن دچار نقص شده و نیاز به تعمیر یا سرویس داشته باشد. نقص در عملکرد پکیج می‌تواند به دلایل مختلفی باشد و یکی از مشخص‌ترین علائم آن، گرم نشدن آب یا ایجاد صدا در حین کار می‌باشد. با مشاهده چنین علائمی باید بلافاصله برای رفع آنها اقدام نمود. شما می‌‌توانید در صورت مشاهده هر گونه مشکل در پکیج تان از طریق سایت یا اپلیکیشن کارچی داری، نسبت به تعمیرات یا سرویس آن اقدام نمایید.

 

تعمیر انواع پکیج کارچی داری

پکیج چیست و چگونه کار میکند؟

پکیج وسیله یا ابزاری است برای گرم کردن آب برای هر نوع مصارف خانگی و تجاری؛ که با توجه به کوچک بودن آن رفته رفته جای موتورخانه های بزرگ را به خود اختصاص داده است. سیستم پکیج ها در مقایسه با موتورخانه‌ها فضای کمتری اشغال می کند و به راحتی در خانه و یا جاهای کوچک قرار می گیرد. از پکیج ها در تابستان تنها برای گرم کردن آب، جهت مصارفی مانند استحمام و شتشو استفاده می‌شود، ولی در زمستان علاوه بر مصارف همیشگی، جهت گرم کردن آب برای شوفاژ و گرم کردن خانه‌ها نیز استفاده می شود.

پکیج ها از دو بخش تشکیل می شوند. بخش اول سیستم مرکزی یا همان دستگاه اصلی است، که وظیفه آن گرم کردن آب است. بخش دوم؛ شوفاژ یا همان رادیاتور است، که در فضای اتاق، پذیرایی، حمام و یا هر مکان دیگری که قصد گرم کردن آن را داریم قرار می‌گیرد. دستگاه اصلی آب گرم را با استفاده از فشار پمپ و از طریق سیستم لوله کشی به رادیاتور پمپاژ می کند. آب گرم وقتی وارد شوفاژ می‌شود، باعث گرم شدن بدنه شوفاژ شده و به کمک گردش هوا، محیط پیرامون خود را گرم می کند. با توجه به شناختی که از پکیج و روش کار کردن آن پیدا کردیم، همواره باید یک نکته را مدنظر قرار داد و آن مسئله سرویس کردن و تعمیر کردن دوره‌ای پکیج است، زیرا ما یکبار دستگاه را تهیه می‌کنیم اما سالیان سال با عیب یابی و تعمیرات آن سروکار داریم.

سیستم پکیج و مدار شوفاژ

مزیت استفاده از پکیج ها

اولین مزیت پکیج ها، حجم کم آنها و عدم نیاز به فضای زیاد برای نصب می‌باشد. همین مزیت است که باعث شده خدمات تعمیر و نگهداری انواع پکیج ها بسهولت انجام شود. سایر مزایا به شرح زیر است:

 • امکان نصب؛ امکان نصب پکیج بر روی دیوار یا روی زمین وجود دارد.
 • استفاده اختصاصی؛ بدین منظور هر کسی می‌تواند یک پکیج دیواری را در خانه خود داشته باشد، بدون اینکه متکی به سیستم دیگری مانند: موتورخانه مجتمع‌های آپارتمانی باشد و حتی بسیاری از کارهای تعمیر یا سرویس را خود انجام دهد. در این صورت پکیج هر زمان که لازم باشد می‌تواند در مدار قرار گیرد و متناسب با نیازتان آن را خاموش و روشن کنید.
 • خطرپذیری؛ خطرپذیری پکیج‌ها بسیار کم بوده و از نظر ایمنی در حد بالایی قرار دارند. در مواقع سفر و یا ترک خانه براحتی میتوان پکیج دیواری منزلتان را خاموش کرده و خطر ناشی از این دستگاه را به حداقل ممکن رسانید. اکثرا پکیج‌های دیواری را در فضاهای باز مانند: تراس به گونه ای نصب می کنند که کمترین فضا را اشغال کنند.
 • امکان سرویس و تعمیر آسان در محل؛ مزیت دیگر پکیج، امکان تعمیر آن یا بخش‌هایی از آن در خانه است؛ که این کار را خودتان با کمی مطالعه می توانید انجام دهید.

انواع پکیج ها

معمولا پکیج‌های زمینی و دیواری از نظر نحوه نصب، مصرف انرژی، روش راه اندازی و سیستم عملکرد، به دسته‌ها و مدل‌های مختلفی بشرح زیر تقسیم‌بندی می شوند: هر زمان تصمیم گرفتید که یکی از انواع پکیج ها را انتخاب کنید، باید به این نکته توجه کنید که امکان تعمیر آن مدل یا برند در شهر یا محل سکونت شما فراهم باشد.

تقسیم‌بندی پکیج ها از نظر نحوه نصب

از نظر نحوه نصب یا استقرار، پکیج‌ها یا دیواری هستند یا زمینی؛ که نوع دیواری بیشتر در منازل و اداره‌ها و مراکز تجاری شهری به کار می رود؛ و نوع زمینی آنها بیشتر در ویلاها، موتوخانه‌ها، خانه‌های روستایی و ساختمان‌های با متراژ بالا استفاده می شود. پکیج های دیواری در مقایسه با نوع زمینی کاربرد بیشتری دارند و استفاده از آنها متداول تر بوده و تعمیر آنها راحتر است. اندازه نوع دیواری برای خانه‌های آپارتمانی و ویلائی کوچک، معمولا به اندازه یک دهانه کابینت آشپزخانه می‌باشد. ابعاد مدل‌های زمینی بیشتر از انواع دیواری آنها است و معمولا از یک مخزن آب گرم جداگانه یا مخزن کوئل‌دار برخوردارند. تعمیرات پکیج زمینی به مراتب سخت‌تر و مشکل‌تر از انواع دیواری است.

بررسی سیستم لوله کشی پکیج ها جزئی از خدمات عیب یابی و تعمیر

تقسیم بندی پکیج‌ها بر اساس نوع سوخت مصرفی

کلیه پکیج های صنعتی و خانگی بر اساس نوع سوخت مصرفی به 4 دسته کلی زیر تقسیم می شوند:

پکیج گازی: اکثرا پکیج های خانگی از این دسته هستند، چراکه این نوع پکیج ها با گاز کار می کنند و در کشور ما اکثر نقاط از سیستم گازکشی بهره‌مند هستند و استفاده از مدل‌های گازی بسیار به صرفه‌تر می باشد. البته از برق هم برای راه اندازی و کنترل سیستم استفاده می‌شود. پکیج های گازی باید با رعایت کامل مسائل ایمنی تعمیرات آنها انجام شود.

پکیج برقی: این نوع دستگاه‌ها بر پایه مصرف برق بوده و دارای مخزنی هستند که با سیستم برق گرم می‌شود. استفاده از دستگاه‌های برقی، خصوصا در مصارف بالا معمولا توصیه نمی‌شود؛ چراکه هزینه‌های برق گزافی را بهمراه خواهند داشت.

پکیج گازوئیلی: پایه سوخت پکیج های گازوئیلی همانطور که از اسم آنها مشخص است، گازوئیل می باشد. هر چند که هزینه مصرف سوخت این نوع از وسایل گرمایشی نسبت به برق کمتر است، ولی کاربرد آنها همراه با بوی آزار دهنده بوده و استفاده از آنها در خانه‌های شهری توصیه نمی‌شود. اما در مناطقی که گاز وجود ندارد و گازوئیل براحتی در دسترس باشد، این نوع سیستم‌ها می‌توانند گزینه خوبی به شمار بیایند. مدل زمینی پکیج‌هایی گازوئیلی بیشتر از دیواری آن معمول است. پکیج‌های گازی معمولا کار تعمیر آنها به سادگی سایر مدل‌ها نیست. کلا افراد متخصص در حوزه تعمیرات سیستم‌های گرمایشی گازوئیلی زیاد نیستند.

پکیج های دوگانه سوز: این مدل سیستم‌های گرمایشی بر پایه مصرف دو نوع سوخت طراحی می‌شوند تا امکان نگهداری مستمر آنها در مدار همواره فراهم باشد. بیمارستان‌ها نمونه خوبی از کاربرد پکیج‌های دوگانه سوز هستند.

پکیج های خورشیدی: این نوع سیستم‌ ها بر مبنای انرژی خورشیدی طراحی شده‌اند، البته از گازوئیل هم بعنوان سوخت کمکی در آنها استفاده می‌شود. در حال حاضر در کشورمان کاربرد این پکیج‌ها بیشتر در مناطق دور افتاده که از سیستم برق و گاز محروم هستند، معمول است. صفحات سیستم‌های خورشیدی بیشتر برروی پشت بام قرار داده می‌شوند. این نوع سیستم‌ها در حال حاضر براحتی قابل تعمیر و یا سرویس نیستند.

 

تقسیم بندی بر اساس نوع سیستم عملکرد

براساس سیستم عملکرد پکیج‌ها به 4 دسته زیر تقسیم می شوند:

1)پکیج های مبدل حرارتی:

این دسته خود به دو نوع دیگر تقسیم می‌شوند. پکیج‌های تک مبدله و دو مبدله؛

پکیج‌های تک مبدل:

نحوه‌ی عملکرد پکیج‌های تک مبدله به این ترتیب است که به محض ورود آب به دبی سنج یا همان فلومتر، دستگاه شروع به کار کرده و در اولین مرحله، درجه حرارت آب را با دمای تعیین شده برای مشعل مقایسه می‌کند و چنانچه دمای آب ورودی از دمای تعیین شده کمتر باشد، مشعل بلافاصله روشن شده و دمای آب را افزایش می‌دهد. اگر این اتفاق یعنی مشعل روشن نشد، سیستم شما احتمالا خراب شده و نیاز به تعمیر دارد. در سیستم تک مبدل، معمولا زمان نسبتا بیشتری صرف گرم شدن آب می‌شود.

پکیج های دو مبدله:

در پکیج‌های دو مبدله از دو مبدل برای راه اندازی استفاده می شود. معمولا در پکیج‌های حرارتی دو مبدله یکی از مبدل‌ها بعنوان مبدل اولیه، کارش راه اندازی مشعل برای گرم کردن آب ورودی است. و کار مبدل ثانویه گرم کردن آب مصرفی است. از مزایای دستگاه‌های دو مبدله، تحویل آب مصرفی بطور یکنواخت می‌باشد. همچنین در سیستم‌های دو مبدله رسوب و جرم کمتری در لوله‌ها تشکیل می‌شود. این در حالی است که در سیستم‌های تک مبدله رسوب بیشتری تشکیل می‌شود. پکیج های دو مبدله هم عمر مفید بیشتری دارند، هم تعمیر آنها دیرتر انجام می‌شود.

2)پکیج های دارای محفظه احتراق:

محفظه احتراق در سیستم‌های دیواری به دو صورت تولید می‌شود. محفظه احتراق بسته و محفظه احتراق باز. در محفظه احتراق بسته عمل تخلیه دود و مکش هوا از طریق یک دودکش دوجــداره مخصــوص صــورت می‌پذیرد. پکیج‌های محفظه احتراق بسته در واحد‌هایی که زیر بنای کمی دارند و یا فاقد دودکش هستند، استفاده می‌شوند. نوع محفظه احتراق باز بیشتر برای مکانهایی که از نظر تامین اکسیژن مشکلی ندارند و یا در مجاورت باد نیستند، به کار می روند.

3)پکیج های مخزن‌دار:

این نوع دارای حجم مشخصی برای نگهداری آب می‌باشند. در واقع آب درون یک مخزن بصورت همیشه گرم و آماده مصرف، نگهداری می‌شود. مزیت بارز این نوع پکیج‌ها ارسال آب گرم یکنواخت به نقاط مصرف است. سیستم‌های مخزن‌دار معمولا پروسه خاصی برای سرویس و تعمیر دارند و کار نگهداری از آنها کمی پیچیده‌تر از سایر سیستم‌ها است.

4)پکیج چگالشی:

دستگاه‌های چگالشی یکی از جدیدترین سیستم‌های گرمایشی هستند، که با سیستم بویلر کار می‌کنند و راندمان بسیار بالایی دارند. در سیستم بویلر چگالشی از انرژی دود حاصل از احتراق، برای پیش گرمایش آب سرد ورودی به پکیج استفاده می شود.

 

علائم خرابی پکیج خانگی

برخی از علائم هستند که می توانند نشانه‌ای برای خرابی پکیج به شمار بیایند و به نوعی زمان سرویس و یا تعمیر آن را به ما گوشزد می‌کنند. هر زمان چنین علائمی را در پکیج خود مشاهده کردید می‌بایست موضوع را با کارشناسان و متخصصین مربوطه مطرح کنید. تعدادی از این نشانه را در ادامه ارائه کرده‌ایم:

 • فشار خروجی کم شود.
 • شعله اصلی کم سو شود.
 • ایجاد سر و صدای بیش از اندازه.
 • آب خروجی گرم و سرد می شود.
 • آب خروجی بسیار دیر گرم می شود.
 • با افزایش دمای پکیج، فشار آن هم زیاد ‌شود.
 • رخ دادن افت فشار مکرر در مدار گرمایش.
 • پکیج هر چند وقت یکبار بصورت انفجاری روشن شود.
 • در واقع همه موارد فوق از جمله علائم خرابی پکیج هستند و زمان درست کردن آن را به ما یادآوری می‌کنند.

بررسی خرابی پکیج خانگی و اینکه نیاز به تعمیر دارد یا نه

علل برخی از خرابی‌های پکیج

 1. دلایل نشتی آب از پکیج: نشتی آب از پکیج دلایل گوناگونی دارد. شکستگی لوله‌ها و اتصالات، آب‌بندی ناقص اتصالات پکیج، سوراخ شدن مبدل، خراب شدن شیر تخلیه پکیج، برای رفع این مشکل باید کلیه اتصالات پکیج بررسی شده، و قطعه معیوب را پیدا کرد و آنرا تعمیر یا سرویس نمود.
 2. دلایل روشن شدن انفجاری پکیج: تنظیم نبودن فشار گاز، خراب شدن یا بسته شدن دودکش، ضعیف شدن جرقه‌زن، وجود اتصال در برق، اکسید شدن الکترود جرقه‌زن، جرم گرفتن جرقه‌زن، کافی نبودن اکسیژن جهت احتراق. وقتی با چنین مشکلی روبرو شدید دو تا کار را قبل از اقدام برای تعمیر یا سرویس انجام دهید. اول: سر الکترود جرقه‌زن را تمیز کنید، دوم: فاصله الکترود تا سر مشعل را بررسی نمایید، اگر این فاصله کمتر از 3 میلیمتر یا بیشتر 5 میلیمتر بود، به کمک انبردست این فاصله را تنظیم کنید.
 3. دلایل سر و صدای زیادی پکیج: این مشکل غالبا به دلیل تشکیل هوا در لوله‌ها و پمپ پکیج رخ می‌دهد. بعنوان اولین اقدام برای رفع این مشکل پکیج را هواگیری نمایید.
 4. علل گرم نکردن پکیج: افت فشار و نوسان فشار گاز، رسوب گرفتن مبدل، ایجاد هوا در سیستم پکیج، پایین بودن فشار آب ورودی به پکیج، خراب شدن شیر سه طرفه و سوختن برد پکیج، اینها مهمترین علل رایج ترین گرم نکردن آب پکیج هستند.
 5. پکیج خود به خود خاموش می‌شود: دلایل این مشکل می‌تواند بعلت خراب شدن ترموستات پکیج، مسدود شدن شیر آب ورودی ، رسوب گرفتن پکیج، خراب شدن پمپ آب، هوا داشتن پکیج باشد.
 6. پکیج اصلا روشن نمی‌شود: در چنین مواردی پایین بودن فشار آب، مسدود شدن مسیر دودکش، رسوب گرفتن پکیج، مسدود شدن مسیر جریان آب، خراب شدن شمعک و جرقه‌زن، می‌توانند باعث بروز چنین مشکلی شوند.
 7. دلایل روش نشدن مشعل پکیج: روشن نشدن مشعل پکیج می‌تواند به دلیل خراب شدن برد پکیج، خراب شدن جرقه‌زن، خراب شدن میله یون پکیج، گرفتگی در شیر کنترل گاز و نبودن برق در سیستم باشد.

سرویس پکیج شامل چه مراحلی است؟

مراحلی که برای سرویس پکیج‌های دیواری و زمینی انجام می‌شود، معمولا شامل مراحل زیر است:

 • هواگیری سیستم.
 • تنظیم شیر گاز.
 • کنترل گردش هوا.
 • کنترل سالم بودن دودکش ها.
 • بررسی دما و درجه حرارت پکیج.
 • کنترل فشار آب ورودی و خروجی.
 • بررسی عملکرد محور پمپ سیرکولاتور.
 • رسوب زدایی و جرم گیری لوله‌های سیستم.

لازم به یادآوری است که سرویس پکیج همواره به معنای تعمیر آن نیست و چه بسا با یک سرویس مختصر یا جرم‌گیری بتوان پکیج را راه‌اندازی کرده و در مدار قرار داد. در واقع عیب یابی پکیج لازمه انجام هر سرویس و تعمیرات است.

سرویس سیستم پکیج دیواری

بهترین زمان تعمیر پکیج

پکیج یک وسیله دائم المصرف است؛ یعنی همیشه باید کار کند و در مدار باشد. از طرفی وجود رسوبات معلق و مواد معدنی محلول در آب باعث ایجاد گرفتگی در لوله‌ها و اتصالات می‌شود، به‌گونه‌ای که هر از چند گاهی، دستگاه دچار مشکل شده و آب را به خوبی گرم نمی‌کند. نکته بسیار مهم در ارتباط با سرویس انواع پکیج، توجه به این نکته است که نباید بگذاریم پکیج کاملا از کار بیفتد، بعد برای سرویس یا تعمیر آن اقدام کنیم. در واقع باید قبل از وقوع مشکل برای عملکرد سیستم آنرا سرویس کرد. سرویس به موقع از خراب شدن زود به زود قطعات جلوگیری کرده و عمر مفید دستگاه را افزایش می‌دهد. در صورت سرویس دوره‌ای، اولا پکیج همیشه در مدار خواهد بود؛ در ثانی هزینه‌های نگهداری و تعویض قطعات نیز بطور قابل چشم‌گیری کاهش خواهد یافت. برای افزایش عمر مفید پکیج باید به صورت دوره‌ای آنرا سرویس کنید. مدت زمان لازم برای سرویس یا تعمیر معمولا هر 6 ماه یکبار می‌باشد. یعنی در زمان شروع فصل تابستان و زمستان. بهرحال مدت زمان سرویس نباید از یک سال و یا حداکثر 2 سال تجاوز کند؛ در غیر اینصورت باید هزینه‌های بیشتری بابت نگهداری پکیج خود هزینه کنید.

رسوب‌زدایی پکیج ها

به طور کل رسوب‌زدایی پکیج به دو شکل انجام می‌شود، روش دستی و روش مکانیکی. باید به این نکته توجه شود که رسوب‌زدایی با مقوله تعمیر کردن پکیج متفاوت است. این مسئله را هنگام تماس با تعمیرکار همواره مد نظر داشته باشید.

رسوب‌زدایی دستی: در این روش ابتدا پکیج را از مدار خارج کرده و آب آن را به طور کامل تخلیه می‌کنند. در گام بعد، اسید درون پکیج ریخته می‌شود و همزمان ضربات متناوبی به دستگاه وارد می‌شود تا جرم ها و رسوبات به طور کامل از جداره لوله‌ها کنده شده و از داخل دستگاه خارج شوند. اسیدشویی حتما می‌بایست توسط سرویس کار ماهر انجام شود.

رسوب‌زدایی مکانیکی: در روش مکانیکی رسوب‌گیری پکیج‌ها با کمک پمپ اسیدشویی انجام می‌شود. به این ترتیب که بوسیله پمپ مخصوصی، اسید با فشار داخل لوله‌ها تزریق می‌شود. در این روش به تعداد دفعات زیاد اسید درون لوله‌ها جریان یافته و در مدت زمان کمتری کلیه رسوبات از درون سیستم تخلیه می‌شود.

منظور از سرویس و بررسی پکیج چیست؟

سرویس و یا بررسی دوره‌ای پکیج، یعنی؛ بررسی و عیب‌یابی کامل. در این روش تمامی قطعات و اتصالات، کنترل شده و در صورت گرفتگی لوله‌ها با استفاده از اسید، رسوب‌زدایی آنها انجام می‌گردد و لوله‌ها کاملا باز می‌شوند. چنانچه قطعه‌ای در پکیج معیوب باشد، تعمیر یا تعویض می‌گردد. تمامی این مراحل از جمله وظایف یک سرویس‌کار پکیج است. همواره باید به این نکته توجه داشته باشید که شما زمانی می‌توانید یک تعمیرکار درخواست کنید، که یا یک سرویس‌کار مشکل پکیج را شناسایی کرده، یا اینکه شما بنوعی ایراد کار را متوجه شده باشید؛ در اینصورت است که شما می‌توانید درخواست تعمیر برای پکیج‌تان داشته باشید.

مراحل سرویس گام به گام پکیج

رعایت نکات ایمنی و نگهداری از پکیج

 • در صورتیکه شیر کنترل گاز پکیج به درستی کار نکند، احتمال انفجار گاز بوجود می آید، که دلیل این امر عدم کارکرد صحیح برخی از قطعات بعلت فرسودگی یا اصل نبودن آنها می‌باشد؛ بهمین دلیل است که توصیه می‌شود در صورت مشاهده هرگونه اشکال و ایراد در عملکرد پکیج ها با متخصصین و سرویس‌کاران مجرب تماس بگیرید. با انجام سرویس‌های دوره‌ای می‌توان از وقوع حوادث ناشی از انفجار در پکیج جلوگیری کرد، و طول دوره تعمیر را افزایش داد.
 • فاصله انشعاب گاز از محل استقرار پکیج نباید زیاد باشد. در فاصله‌های زیاد احتمال آسیب دیدن شیلنگ گاز و نشتی وجود دارد.
 • محل اتصال شیلنگ گاز باید هر چند وقت یکبار مورد بررسی استفاده کنندگان آن قرار گیرد. بدین منظور با قرار دادن کف صابون برروی محل اتصال شیلنگ از عدم وجود نشتی اطمینان حاصل کنید.
 • پکیج های ساختمانی از اکسیژن موجود در هوا جهت احتراق بهره می‌برند، لذا در صورتیکه از آنها در فضای بسته استفاده شود، خطر گاز گرفتگی ناشی از کمبود اکسیژن بوجود خواهد آمد، لذا حتما مسیری را برای تهویه هوا در نظر بگیرید. عدم رعایت این نکته ممکن است سلامت شما را به خطر بیاندازد.
 • لوله دودکش پکیج نیاز به مراقبت خاصی دارد. باید مراقب باشید که لوله دودکش بسته نشده باشد. گاها مشاهده شده که اشیائی مانند: پارچه یا نایلون باعث بسته شدن مسیر دودکش شده‌اند.
 • درصورتی که تصمیم دارید پکیج دیواری دودکش‌دار را درون کابینت قرار دهید، حتما درب کابینت را در حالت باز قرار دهید، تا اکسیژن کافی برای احتراق در دسترس قرار گیرد.

شرایط محل نصب پکیج

 • هیچگاه پکیج را بالای اجاق گاز و سایر تجهیزات گرمازا قرار ندهید.
 • یک حداقل فاصله‌ ای در حدود یک متر، جلوی دستگاه بمنظور دسترسی به پکیج دیواری و امکان تعمیر آن قرار دهید.
 • حداقل فاصله ای در حدود 15 سانتی متر از دو طرف پکیج خالی گذاشته شود.
 • ارتفاع نصب پکیج از کف ساختمان نباید کمتر از 2/1 متر باشد.

نکاتی برای افزایش عمرمفید پکیج های دیواری و زمینی

 • استفاده از صافی برنجی را حتما جدی بگیرید.
 • ترجیحا از فیلتر پلی مگنت برای جلوگیری ازتشکیل رسوبات استفاده شود. استفاده همزمان فیلتر پلی فسفات و رسوب‌زدای مغناطیسی هم می‌تواند انتخاب دوم باشد.
 • اجازه ندهید دمای پکیج از 60 درجه سانتیگراد تجاوز کند. استفاده از دمای بالاتر از 60 درجه منجر به تشکیل رسوب بیشتری در لوله‌ها می‌شود.
 • اگر می‌خواهید پکیج خانه شما دیر به دیر خراب شود. باید در ابتدای راه اندازی سیستم، لوله‌های شوفاژ را یکبار بطور کامل شستشو دهید.

برندهای صاحب نام پکیج موجود در کشور

برندهای زیر از جمله دستگاه‌هایی هستند که در کشور موجود بوده و قطعات آنها در دسترس می‌باشد، از جمله مزایای همه این پکیج‌ها، فراهم بودن امکان تعمیر آنها در سراسر کشور است.

 • برند بوش
 • برند بوتان
 • برند تاچی
 • برند لورچ
 • برند ال جی
 • برند آریستون
 • برند ایساتیس
 • برند ایران رادیاتور

کد خطا یا ارورهای پکیج چیست؟

پکیج های جدید همه مجهز به برد دیجیتال هستند. کار این برد نمایش عملکرد پکیج بر روی نمایشگر است. برد پکیج از طریق سنسورهایی که در قطعات مختلف سیستم تعبیه شده‌اند، متوجه عملکرد یا بروز هرگونه مشکلی در پکیج می‌شود. درحال حاضر برد پکیج ابزار کار اکثر سرویس‌کاران و تعمیرکاران است، به گونه‌ای که به کمک دستوراتی که برد صادر می‌کند متوجه می‌شوند که پکیج در چه وضعیتی قرار دارد؛ آیا دارد درست کار می‌کند یا مشکل دارد؟ بنابراین به کمک برد پکیج بسیاری از خدمات سرویس و تعمیر انجام می‌شود. ناگفته نماند که این وسیله یک ابزار کار برای شناسایی عملکرد است، ولی در اصل این تعمیرکار یا سرویس‌کار است که تشخیص نهایی را متوجه می‌شود. خطاها در قالب حروف و اعداد لاتین بر روی صفحه نمایش برد ظاهر می‌شوند.

برد پکیج ابزای برای تعمیر بهتر سیستم

like iconpack Karchidari قوانین و مقررات کارچی‌داری

استفاده از خدمات کارچی‌داری به منزله پذیرش کامل قوانین و مقررات این سامانه است.

سوالات متداول

خدمات پکیج کارچی‌داری در چه شهرهایی قابل انجام است؟

در حال حاضر خدمات تعمیر تمام انواع پکیج‌ها در مجموعه کارچی‌داری فقط در شهر تهران و در شهرهای حوزه شهرستان تهران انجام می‌شود. ولی در آینده نه چندان دور حوزه فعالیت این مجموعه به سراسر کشور گسترش خواهد یافت.

آیا برای تعمیر پکیج دیواری نیاز است که دستگاه را از روی دیوار جدا کنیم؟

جدا کردن و پایین آوردن پکیج برمی‌گردد به میزان کاری است که قرار است برای تعمیر آن انجام شود؛ اما در ابتدا تعمیرکار با حضور در محل و بررسی میزان مشکل حتی الامکان سعی می‌کند که خدمات خود را بدون پایین آوردن دستگاه، انجام دهد.

علت اینکه پکیچ دیواری به صورت انفجاری روشن می‌شود، چی‌میتونه باشه؟

این اتفاق ممکنه بعلت ایجاد فاصله بیشتر از حد معمول جرقه و شعله رخ دهد؛ در اینصورت گاز خارج شده از شعله در محفظه پکیج تجمع پیدا کرده و همزمان با یکی از جرقه‌ها منفجر می‌شود؛ البته انفجار ناشی از این مشکل خطرناک نمی‌باشد وبیشتر یک اصطلاح مصطلح در فرآیند تعمیر است.

آب پکیج خونه ما به خودی خود گرم و سرد می‌شود، علت آن چی میتونه باشه؟

یکی از دلایل رخ دادن چنین شرایطی، گرفتگی لوله‌ها و عدم گردش مناسب آب در آن‌هاست. در واقع گرفتکی لوله‌ها مصداق کاهش قطر لوله‌ها و افزایش سرعت آب در آن‌ها است، لذا عبور آب با سرعت بیشتر از معمول در لوله‌ها، دلیل عدم گرم شدن آب به طور مستمر و پیوسته است و به همین دلیل گاهی آب گرم و گاهی آب سرد می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله علت گرم نکردن آب پکیج را ببینید.

آیا نحوه کارکرد پکیج در تابستان و زمستان متفاوت است؟

وظیفه پکیج در زمستان علاوه بر گرم کردن آب مصرفی شستشو و استحمام، تامین آب گرم برای رادیاتورها یا همان سیستم شوفاژ نیز می‌باشد. در واقع در زمستان سیستم بطور مستمر در مدار است. اما در تابستان سیستم شوفاز از مدار خارج شده و کار پکیج تنها گرم کردن آب برای مصارف شستشو و استحمام می‌باشد.

آب خروجی از پکیج ما به شدت داغ شده، چه دلیلی می‌تواند داشته باشد؟

پکیج‌ها همانند خودروها دارای ترموستات به منظور تنظیم آب هستند. در واقع کار اصلی ترموستات اعلام دمای آب به برد الکتریکی است. برد الکتریکی با توجه به دمای تعیین شده، درجه دمای مشعل را برای رسیدن به حرارت تعیین شده، تنظیم می‌کند. هر زمان ترموستات خراب شود، دمای آب یا بیش از حد سرد، یا بیش از حد گرم خواهد شد.

دلایل صدا دادن پکیج چه می‌تواند باشد؟

همه پکیج ‌ها وقتی در مدار باشند صدای کمی دارند اما وقتی صدا زیاد شود و از حالت معمول بیشتر شود، این می‌تواند نشانه‌ای برای وجود مشکل در سیستم باشد. در بیشتر موارد صدای غیر عادی در پکیج ها می‌تواند ناشی از ایجاد هوا یا حباب در مخزن و همچنین گرفتگی لوله‌ها باشد. برای این کار می‌توانید سیستم را هواگیری کنید. در صورت عدم هواگیری خطراتی برای سیستم از جمله ترکیدگی لوله‌ها قابل تصور است که می‌تواند هزینه‌های تعمیر زیادی را تحمیل کند.

چه فشاری برای ورود آب به پکیج مناسب است؟

فشار مناسب معمولا بین یک تا یک و نیم بار، بهترین فشار برای عملکرد پکیج به شمار می‌آید. این فشار معادل 10 تا 15 متر فشار آب است.

چه اتفاقی می‌افتد اگر بار پکیج زیاد شود آیا خطر انفجار وجود دارد؟

شیر اطمینان از بروز هر گونه انفجار به دلیل افزایش فشار ورودی آب جلوگیری می‌کند. در واقع شیر اطمینان با خالی کردن آب اضافی فشار مناسب را تعدیل می‌کند.

چطور ممکنه پکیج کار کنه ولی آب گرم نشه؟

چند عامل می‌تواند باعث بروز چنین مشکلی شود. اول اینکه ترموستات خراب شده باشد و دمای آب را به درستی نشان ندهد. دوم اینکه ورودی پکیج رسوب گرفته باشد. دلیل سوم هم می‌تواند به علت خرابی شیر سه طرفه باشد که در این صورت باید برای تعمیر آن اقدام کرد.

چرا پکیج دیواری خونه من خود به خود خاموش می‌شود؟

پکیج دارای سیستم ایمنی اتوماتیک است، به این معنی که هر زمان مشکلی در سیستم عملکرد بوجود بیاید، این سیستم ایمنی به صورت خودکار عمل کرده و پکیج را خاموش می‌کند. این ایرادات می‌تواند ناشی از فشار کم آب، کم شدن فشارگاز یا قطعی کامل گاز، وقوع نشتی در قطعات، عدم کارایی درست ترموستات و ایجاد اختلال در برد الکتریکی باشد.

با ما در تماس باشید
call-center vector karchidari

سفارش‌تان را ثبت کنید و در عرض نیم ساعت از چندین متخصص مشاوره رایگان بگیرید.

خدمات دیگر

جدیدترین مقالات