تزئین پنجره های دوجداره

خواندن 7 دقیقه
9 می, 2021
پنجره دوجداره طرح دار

شیشه‌های تزئینی شیشه‌هایی هستند که جایگزین انواع ساده و قدیمی شده‌اند. این شیشه‌های دکوراتیو باعث زیبا به نظر رسیدن دکوراسیون داخلی منزل و محیط کار می‌شوند. تزئین پنجره های دوجداره یکی دیگر از مزایای پنجره های دوجداره است، چراکه پنجره های قدیمی با وجود نرده های حفاظ قابلیت زیادی برای تزیین نداشتند.

امروزه نصب پنجره های دوجداره بسیار رواج پیدا کرده است و بیشتر افراد ترجیح می‌دهند به جای استفاده از شیشه‌های معمولی از شیشه‌های دکوراتیو برای تزئین پنجره‌های خود استفاده کنند.

به‌طور کل پنجره‌های دوجداره علاوه‌بر استحکام بالا و زیبایی آنها، به گونه‌ای ساخته می‌شوند تا از ورود گرد و غبار جلوگیری کنند؛همچنین با نصب توری مخصوص پنجره می‌توان از ورود حشرات از طریق آنها نیز جلوگیری کرد. با استفاده از شیشه‌های تزئینی می‌توان فضای خانه را بزرگ‌تر نشان داد، نور خانه را بیشتر کرد یا شدت انعکاس نور را افزایش داد.

شیشه‌های تزئینی و طرح‌دار علاوه‌بر کاربردشان در پنجره‌های دوجداره، در فضاهای دیگر، از جمله: کابینت‌های آشپزخانه، روی میز، دستشویی و محیط‌های مشابه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین برای فضاهای بیرونی مانند درب ورودی نیز می‌توان از این شیشه‌ها استفاده کرد.

پنجره دوجداره شیشه طرح دار مات

شیشه‌های دکوراتیو یا تزئینی علاوه‌بر این که تلفیقی از طراحی و هنر هستند، فضای خانه را بسیار زیبا جلوه می‌دهند و مانند شیشه‌های دوجداره و سه جداره نیز عمل می‌کنند. در این مطلب از کارچی داری قصد داریم تا شما را با انواع مختلف تزئین پنجره های دوجداره آشنا کنیم. بنابراین تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

پنجره‌هایی با شیشه‌های دکوراتیو مات

طراحی این شیشه‌ها خاص و منحصر به‌فرد است. برای ساخت این نوع از شیشه‌های دکوراتیو ابتدا طرحی را برای شیشه و پنجره انتخاب می‌کنند. بعد از انتخاب، طرح را روی شابلونی می‌زنند که از جنس لاستیک است. سپس شابلون را روی شیشه گذاشته و برای ایجاد ظاهری مات روی شیشه آلومینیوم اکسید را با فشار زیاد و به کمک اسپرهای مخصوصی می‌پاشند. با استفاده از این روش می‌توان هر طرح دلخواهی را روی شیشه‌های دوجداره و سایر شیشه‌ها اجرا کرد.

تزئین پنجره های دوجداره

از شیشه‌های مات می‌توان برای پنجره‌های اتاق، پذیرایی و هر نقطه‌ دلخواه از خانه یا محل کار استفاده کنید. این شیشه‌ها احساسی لطیف به فضای خانه شما می‌بخشند. به همین دلیل امروزه استفاده از شیشه‌های دکوراتیو مات طرفداران خاص خود را پیدا کرده است.

تزئین پنجره های دوجداره با استین گلس

این نوع از پنجره‌ها بیشتر در قدیم و برای تزئین کلیساها مورد استفاده قرار می‌گرفتند. با این حال امروزه بسیاری از افراد برای تزئین فضای داخلی خود از شیشه‌های استین گلس (استیند گلس) استفاده می‌کنند. این شیشه‌ها که به نام شیشه‌های هنری نیز معروف هستند از آهک، سیلس و مقدار کمی خاکستر سودا تولید می‌شوند.

این شیشه‌های دکوراتیو در طرح‌ها و رنگ‌های بسیار زیادی تولید می‌شوند. شیشه‌های استین گلس با توجه به نوع ساختمان و طراحی آن، شامل طرح‌هایی از جمله مدرن، کلاسیک، پست مدرن و سنتی هستند. تولید این شیشه‌ها به نحوی است که می‌توان آن‌ها را با هر سبک دکوراسیون، سلیقه‌های متفاوت و فضاهای درونی منزل از جمله اتاق‌ها وفق داد.

البته افرادی که تمایل دارند طرح و رنگ خاصی از این شیشه‌های دکوراتیو را داشته باشند، می‌توانند آن را سفارش دهند تا سازندگان این شیشه‌ها، طرح مورد نظر را بسازند. تزئین پنجره های دوجداره با استین گلس علاوه بر زیباتر کردن فضای داخلی خانه و رنگی کردن آن می‌تواند فضای معنوی را به خانه شما هدیه دهد که نتیجه آن افزایش آرامش داخلی آن است.

در مورد مزایای پنجره دوجداره یا UPVC بیشتر بدانید

تزئین شیشه پنجره های دوجداره

تزئین با پوسته‌های دکوراتیو

بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند تا شیشه پنجره‌های دوجداره خود را با پوسته‌های دکوراتیو تزئین کنند. این پوسته‌ها مانند کاغذهای دیواری هستند. با استفاده از پوسته‌های تزئینی می‌توانید پنجره‌های خود را با هر طرح و رنگی تزئین کنید. این نوع پوسته‌ها به‌صورت دائمی نیستند و بعد از گذشت مدت زمانی باید آن‌ها را تعویض کرد. با این حال عملکردی مانند شیشه‌های دکوراتیو دارند و در طرح‌ها و رنگ‌های گوناگون فروخته می‌شوند.

به عنوان مثال می‌توانید برای تزئین شیشه‌های پنجره‌های دوجداره یا سایر شیشه‌های معمولی از پوسته‌هایی با طرح‌های مات یا استیند گلس استفاده کنید. استفاده از چنین پوسته‌ای برای تزئین پنجره های دوجداره چند مزیت دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

  • اولین مزیت این است که این پوسته‌ها نسبت به شیشه‌های دکوراتیو قیمتی ارزان‌تر دارند.
  • پوسته‌های تزئینی قابل تعویض هستند و می‌توانید هر چند وقت یک بار طراحی شیشه‌های منزل خود را تعویض کنید تا خانه شما زیباتر جلوه کند.
  • این پوسته‌ها از هدر رفتن انرژی نیز جلوگیری می‌کنند.

برای محافظت ساختمان خود در مقابل سرقت از طریق پنجره‌ها حتما مقاله انواع توری ها را ببینید.

تزئین پنجره با پوسته‌های دکوراتیو

تزئین با شیشه‌های تیفانی

شیشه‌های تیفانی نوعی از شیشه‌های دکوراتیو هستند که برای تزئین پنجره‌های دوجداره و سایر پنجره‌ها استفاده می‌شوند. این شیشه‌های رنگی مانند شیشه‌های استین گلس هستند با این تفاوت که مانند سایر شیشه‌ها فقظ ظاهری رنگی ندارند، بلکه ساختار آن‌ها نیز رنگی است.

طرح‌هایی که روی شیشه‌های تیفانی زده می‌شوند به‌طور معمول نقاشی‌هایی هستند که افراد با نگاه به آن‌ها احساس می‌کنند به تماشای یک طرح زیبای سه بعدی نشسته‌اند.

شیشه‌های تیفانی علاوه بر تزئین پنجره های دوجداره در تزئین دیگر پنجره‌ها، تزئین شیشه درب ورودی و غیره نیز مورد استفاده قرارمی‌گیرند. با این حال نوع مخصوص شیشه تیفانی که فاوریل نام دارد، مخصوص تزئین پنجره‌های دوجداره و دیگر پنجره‌ها‌ است.

تزئین پنجره های دوجداره با شیشه‌های ویترای

ویترای روشی برای دکوراتیو کردن شیشه‌های پنجره‌های دوجداره است که دکوراسیون داخلی را بسیار تحت تاثیر خود قرار می‌دهد و باعث زیبا به نظر رسیدن فضای داخلی خانه می‌شود.

در واقع هنر کشیدن نقاشی روی شیشه را ویترای می‌گویند. برای کشیدن نقاشی در چنین سبکی ابتدا طرح مورد نظر را با خمیرهای مخصوصی روی شیشه می‌کشند و سپس به رنگ‌آمیزی آن می‌پردازند.

سبک ویترای فقط برای تزئین پنجره‌های دوجداره نیست و می‌توان از این سبک برای پارتیشن‌بندی، تزئین سقف، راهرو و نورگیر، درهای لابی و محیط‌های مشابه بهره برد. همچنین می‌توان از شیشه‌های آراسته شده به روش ویترای برای ساخت تابلوهای دکوراتیو شیشه‌ای نیز استفاده کرد.

برای محافظت ساختمان خود در مقابل ورود حشرات موذی حتما مقاله انواع توری‌های محافظ پنجره را ببینید.

تزئین پنجره های دوجداره با شیشه‌های ویترای

تزئین پنجره های دوجداره با شیشه‌های لاکوبل

شیشه‌های لاکوبل در واقع شیشه‌هایی با پشت رنگی هستند. این شیشه‌ها فرقی با انواع معمولی ندارند و فقط یک طرف آن‌ها طی مراحل مخصوصی رنگی می‌شود تا ظاهری شبیه به شیشه رنگی پوششی را به خود بگیرد.

وقتی مراحل رنگ زدن به شیشه تمام شد، یک لایه پی وی سی روی سطح رنگی شیشه زده می‌شود تا از رنگ محافظت کند و ایمنی شیشه را نیز افزایش دهد.

برای تزئین پنجره‌های دو و سه جداره و سایر پنجره‌ها می‌توان از شیشه‌های دکوراتیوی استفاده کرد که طی فرآیند لاکوبل تهیه شده‌اند. شیشه‌های لاکوبل به‌صورت مات و شفاف در بازار موجود هستند و افراد با توجه به سلیقه خود می‌توانند از آن‌ها برای تزئین پنجره‌های دوجداره خود استفاده کنند.

علاوه بر تزئین پنجره های دوجداره می‌توان از شیشه‌های لاکوبل در آینه‌های رنگی، چیدمان اتاق خواب، پوشش دیوار ساختمان، آشپزخانه و پارتیشن‌ها استفاده کرد.

در ساخت شیشه لاکوبل از هیچ نوع مواد شیمیایی استفاده نمی‌شود که با محیط زیست ناسازگار باشد. به همین دلیل صنعت ساخت شیشه لاکوبل نوعی صنعت سبز به شمار می‌آید.

تزئین پنجره با شیشه‌های طرح سنگ

شیشه‌های دکوراتیو با طرح سنگ برای افرادی مناسب هستند که علاقه خاصی به طبیعت دارند و می‌خواهند در طراحی دکوراسیون منزل خود از المان‌های طبیعی استفاده کنند.

در ساخت و طرح این شیشه‌های تزئینی از بافت سنگ‌های طبیعی استفاده شده است. سازندگان این نوع از شیشه‌ها توانسته‌اند با استفاده از فناوری روز دنیا و بافت سنگ‌های طبیعی به ساخت این شیشه‌های دکوراتیو بپردازند.

این نوع از شیشه‌های دکوراتیو علاوه بر پنجره‌های دوجداره در آشپزخانه، کف، راه پله، دیوار و سایر نقاط خانه کاربرد دارند و باعث زیبا به نظر رسیدن منزل شما می‌شوند.

تزئین پنجره با شیشه‌های طرح سنگ

تزئین به کمک شیشه‌های طرح شکسته

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که شیشه‌هایی که طرح شکسته دارند مقاومتشان کم است، اما این شیشه‌ها برخلاف ظاهر خود در برابر ضربات و سایر نیروها مقاومت بالایی نشان می‌دهند.

استحکام این شیشه‌ها به نحوی است که علاوه‌بر تزئین پنجره های دوجداره، اجازه می‌دهد از آن‌ها در ساخت کف‌های شیشه‌ای و راه پله‌ها نیز استفاده کنید. استفاده از طرح شکسته در این شیشه‌ها به منظور تزئین کردن آن و زیباتر به نظر رسیدن این شیشه‌ها است.

تزئین پنجره های دوجداره با شیشه‌های سند بلاست

سند بلاست فرآیندی است که با استفاده از فرآیند پاشیدن ماسه‌های مخصوص، روی شیشه طرح‌هایی به وجود می‌آورند. شیشه‌های دکوراتیو تولید شده با استفاده از این روش مات هستند.

این شیشه‌ها طرح‌پذیری بالایی دارند. به همین دلیل در صورتی که طرح خاصی مد نظر داشته باشید می‌توانید با سفارش آن، طرح مورد نظر خود را روی شیشه‌های دکوراتیو سند بلاست پیاده کنید. شیشه‌های تزئینی سند بلاست علاوه بر پنجره‌های دوجداره در حمام، دیوارهای خانه و سایر نقاط منزل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

تزئین پنجره ها با شیشه‌های چاپی

شیشه‌های چاپی یا اسپندرال نوعی از شیشه‌های دکوراتیو مات و غیر شفاف هستند. این شیشه‌ها در طرح‌ها و رنگ‌های بسیار متنوعی تولید می‌شوند. برای تزئین شیشه‌های چاپی از پخت مرکب سرامیکی استفاده می‌شود. این شیشه‌های چاپی معمولا در تزئین پنجره‌های دو و سه جداره، همچنین شیشه‌های کابینت، ویترین، فضای خالی اتاق و سایر نقاط خانه کاربرد دارند.

برای چاپ کردن طرح‌های مختلف روی شیشه و چاپ‌دار کردن آن‌ها نیز از اشعه UV استفاده می‌شود. به همین دلیل افراد با سلیقه‌های متفاوت می‌توانند هر طرح دلخواهی را روی این شیشه‌ها چاپ کنند.

از شیشه‌های چاپی می‌توان در پنجره‌های دو و سه جداره یا به عنوان تابلو در نقاط مختلف خانه استفاده کرد. این شیشه‌ها بسیار مستحکم هستند و مقاومت بالایی نیز نسبت به ضربه و حرارت دارند.

تزئین پنجره ها با شیشه‌های چاپی

تزئین پنجره های دوجداره با شیشه‌های لمینت

شیشه‌های لمینیت شیشه‌های تزئینی رنگی هستند که در برابر ضربه و اشعه UV نیز مقاومت بالایی دارند. شیشه‌های لمینت از تعدادی لایه شیشه تولید می‌شوند که این لایه‌ها نیز توسط یک لایه پی وی سی به یکدیگر متصل خواهند شد.

شیشه‌های دکوراتیو لمینت نسبت به حرارت و صوت نیز عایق هستند. این شیشه‌ها در تمام فضای خانه و بیرون آن کاربرد دارند و باعث زیباتر به نظر رسیدن منزل می‌شوند.

با ما در تماس باشید
call-center vector karchidari
برای سپردن کارهاتون به ما با یک تماس خیالتون رو راحت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *