بهترین روش‌ آموزش زبان در منزل کدام است؟

خواندن 4 دقیقه
11 اکتبر, 2020
آموزش زبان در منزل

آیا می‌خواهید زبان انگلیسی خود را در خانه تقویت کنید اما نمی‌دانید از کجا می‌توانید شروع کنید؟ آیا می‌دانستید که به کمک روش‌های ساده‌ای می‌توانید فرآیند یادگیری زبان در خانه را موثرتر و جذاب‌تر کنید؟ ما در این مطلب کارچی‌داری تعدادی از بهترین روش‌های آموزش زبان در منزل را برای شما گردآوری کرده‌ایم.

برای اطلاع از این روش‌های آموزش زبان انگلیسی با ما همراه باشید.

آموزش زبان در منزل چه مزایایی دارد؟

پیش از بررسی روش‌های مختلف آموزش زبان در منزل بد نیست کمی در مورد مزایای این روش‌ها صحبت کنیم. اگر قصد دارید زبان انگلیسی خود را تقویت کنید باید برای مطالعه منظم زبان به اندازه کافی وقت صرف کنید. برای بیشتر زبان‌آموزان به دلیل تعهدات مختلف شغلی و خانوادگی، حضور در کلاس زبان در ساعاتی مشخص یک مشکل اساسی به حساب می‌آید.

یادگیری زبان انگلیسی در خانه

همچنین در روزهای اخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا امکان حضور در کلاس‌های آموزش زبان بسیار سخت شده‌است و به همین دلیل آموزش زبان در منزل یک راه منطقی و عاقلانه به حساب می‌آید.

به طور خلاصه می‌توان سه دلیل مهم برای آموزش زبان در منزل را صرفه‌جویی در زمان، دسترسی بهتر و راحتی بیشتر عنوان کرد.

زمان: به کمک روش‌های آموزش زبان در منزل می‌توانید در وقت خود صرفه‌جویی کنید زیرا دیگر نیازی نیست زمانی را در مسیر رفتن به کلاس و سپس بازگشتن از آن صرف کنید. شما می‌توانید از همین زمان برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده نمایید.

دسترسی بهتر: شما در مدتی که مشغول به یادگیری زبان در منزل خود هستید به راحتی به هر آنچه مورد نیازتان باشد دسترسی دارید. این به شما کمک می‌کند تا از وقت خود بهترین استفاده را ببرید و کاملا بر یادگیری متمرکز شوید.

راحتی بیشتر: با روش‌های آموزش زبان در منزل می‌توانید در راحتی و آسایش خانه خود زبان بخوانید. به این ترتیب حواس‌پرتی شما کاهش یافته و تسلط شما بر زبان افزایش می‌یابد.

حالا که با برخی از مزایای یادگیری زبان در منزل آشنا شدیم در ادامه این مطلب نگاهی به تعدادی از بهترین و موثرترین روش‌های آموزش زبان در منزل می‌اندازیم. 

یک برنامه مطالعاتی هدفمند برای خود بنویسید

یکی از مهم‌ترین مزایای خودآموزی در خانه این است که می‌توانید بر چگونگی آموزش زبان انگلیسی خود تسلط کامل داشته باشید. شما نیازی به کنار آمدن با مسائل همکلاسی‌ها و یا در نظر گرفتن نیازهای سایر زبان‌آموزان ندارید. این آزادی در برنامه‌ریزی و زمان‌بندی این فرصت را به شما می‌دهد تا با استفاده از روش‌هایی که با آن‌ها راحت‌تر هستید کار کنید و بر نقاط ضعف خود بیشتر متمرکز شوید.

برای این کار باید یک برنامه ساده و جدول زمانی مطالعه درست کنید، برای اطمینان از اینکه پیشرفت خوبی داشته‌ باشید و هر هفته به صورت منظم، زمانی را به مطالعه زبان انگلیسی خود اختصاص دهید، مهم است که اهداف مشخص و برنامه‌های زمانی دقیقی را برای خود تعیین کنید. در هنگام نوشتن برنامه آموزش زبان خود به سوالات زیر فکر کنید و آن‌ها را در برنامه خود لحاظ نمایید:

چه روزهایی زمان بیشتری برای مطالعه دارید؟

کدام روزها اصلا وقت ندارید و بهتر است آن‌ها را به کلی کنار بگذارید؟

در کدام مهارت‌های زبان ضعیف‌تر از بقیه هستید؟

اهداف مطالعاتی شما برای چند هفته و چند ماه آینده چه هستند؟

چگونه می‌توانید سرگرمی‌ها و علایق خود را با یادگیری زبان انگلیسی تلفیق کنید؟

با پاسخ دادن به این سوال‌ها می‌توانید برنامه بهتری برای آموزش زبان در منزل تنظیم کنید.

آموزش مجازی زبان انگلیسی

زبان انگلیسی را با دیدن فیلم و سریال یاد بگیرید

همه ما هر هفته چندین ساعت از زمان خود را به تماشای تلویزیون می‌گذرانیم. اگر بخشی از همین زمان را به تماشای برنامه‌ها، فیلم‌ها یا سریال‌هایی به زبان انگلیسی اختصاص دهید می‌توانید در زمان کوتاه‌تری زبان خود را به سطح مورد انتظارتان برسانید.

این روش همچنین می‌تواند به شما در درک بهتر فرهنگ کشورهای انگلیسی زبان کمک کند.

نکته‌ای که در این روش آموزش زبان در منزل باید مورد توجه قرار دهید این است که بهتر است فیلم‌ها را با زیرنویس انگلیسی تماشا کنید.

این به شما کمک می‌کند که ذهن خود را از زبان فارسی دور کرده و بر انگلیسی متمرکز شوید.

در ابتدای کار بهتر است با برخی از فیلم‌هایی که قبلاً به صورت دوبله شده یا با زیرنویس فارسی دیده‌اید شروع کنید. اگر با خط داستانی فیلم آشنا باشید، می توانید تمام تمرکز خود را روی درک زبان انگلیسی بگذارید.

یادگیری زبان در منزل

اخبار را به زبان انگلیسی ببینید و بشنوید

تماشای اخبار تلویزیون به زبان انگلیسی در ابتدا می‌تواند دشوار باشد زیرا گویندگان خبر بسیار سریع صحبت می‌کنند.

با این حال اگر هر روز زمانی را به تماشای اخبار انگلیسی اختصاص دهید به مرور زمان دایره واژگان انگلیسی و مهارت‌ شنیداری شما تقویت خواهند شد.

خوانندگان خبر اغلب کلمات و عبارات مشابهی را تکرار می‌کنند همین موضوع به شما کمک می‌کند که واژگان جدید را زودتر به خاطر بسپارید و همچنین اخبار را بهتر متوجه شوید.

مهارت‌های شنیداری خود را با گوش کردن به موسیقی و پادکست تقویت کنید

تسلط به زبان انگلیسی اغلب از طریق خوب گوش کردن اتفاق می‌افتد. تقویت مهارت شنیداری زبان انگلیسی به شما کمک می‌کند تا مطالب را بهتر درک کنید، ساختارهای دستوری را بیاموزید و راحت‌تر با دیگران مکالمه کنید. در بسیاری موارد با خوب گوش دادن بیشتر از مطالعه دستور زبان و قواعد می‌توانید انگلیسی یاد بگیرید. در اینجا به چند نکته برای تقویت مهارت شنیداری زبان انگلیسی اشاره می‌کنیم:

با موسیقی مورد علاقه خود انگلیسی یاد بگیرید

اگر عاشق موسیقی هستید احتمالا چندین آلبوم موسیقی انگلیسی در آرشیو خود دارید. آهنگ‌های مورد علاقه خود را لیست کنید سپس آن‌ها را ترجمه کنید و واژه‌ها و اصطلاحات جدید آن را با دقت بخوانید. خواندن همراه آهنگ‌های انگلیسی یکی از روش‌های جذاب یادگیری زبان انگلیسی در خانه است.

گوش کردن به کتاب‌های صوتی و پادکست‌ها نیز روش فوق‌العاده‌ای برای تقویت مهارت شنیداری هستند

اگر خواندن کامل کتاب‌ها به زبان انگلیسی برایتان دشوار است، یک کتاب صوتی یا پادکست می‌تواند انتخاب فوق‌العاده‌ای برای شما باشد. با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید تعداد زیادی کتاب صوتی و پادکست انگلیسی بیابید و به کمک آن‌ها مهارت شنیداری خود را تقویت کنید.

آموزش زبان انگلیسی آنلاین

از کتاب‌های انگلیسی غافل نشوید

داشتن یک کتابخانه شخصی از کتاب‌های انگلیسی در خانه یک مزیت بزرگ برای آموزش زبان در منزل است. به کمک کتاب‌ها، مهارت خواندن به زبان انگلیسی تقویت شده و همچنین با قواعد دستور زبان و واژه‌های جدید نیز آشنا خواهید شد.

کتاب‌های انگلیسی را با توجه به علاقه و سلیقه خود انتخاب نمایید، به این ترتیب آن‌ها به اندازه کافی برایتان جذاب خواهند بود و مطالعه برایتان خسته‌کننده نخواهد شد. به عنوان مثال اگر به طور کلی به خواندن رمان علاقه دارید بهتر است رمان‌های انگلیسی بخرید یا اگر از خواندن مجلات لذت می‌برید، چند مجله انگلیسی به کتابخانه خود اضافه کنید.

مهارت گفتاری انگلیسی خود را در خانه بهبود ببخشید.

مشکلی که در مورد آموزش زبان در منزل وجود دارد این است که امکان گفتگو و مکالمه با دیگران در کلاس زبان وجود ندارد، اما نگران نباشید! چرا که برای این مسئله هم راه‌حل‌هایی وجود دارد.

اگر می‌خواهید مهارت گفتاری خود را تقویت کنید باید تا حد ممکن به زبان انگلیسی مکالمه و تعامل داشته باشید. در ادامه به دو روش اشاره می‌کنیم که به کمک آن‌ها می‌توانید تمرینات گفتاری داشته باشید و این مهارت را در خود تقویت نمایید بدون اینکه از خانه خارج شوید.

در کلاس‌های آنلاین آموزش زبان انگلیسی شرکت کنید

این روزها بسیاری از آموزشگاه‌ها و موسسات آموزش زبان امکان شرکت در کلاس‌های آنلاین را برای زبان‌آموزان فراهم کرده‌اند. این کلاس‌ها معمولا به صورت ویدیو کنفرانس برگزار می‌شوند.

اما همانطور که در مورد کلاس‌های حضوری هم گفته شد، بسیاری از این آموزشگاه‌های آنلاین مطالب و برنامه‌های مشخصی را ارایه می‌دهند که ممکن است همه نیازهای شما را پوشش ندهند و باز هم به دلیل انعطاف‌پذیر نبودن زمان کلاس ممکن است به لحاظ زمانی به مشکل بخورید.

به همین دلیل روش بعدی ممکن است انتخاب مناسب‌تری برای شما باشد.

معلم خصوصی زبان انگلیسی

تدریس خصوصی زبان را امتحان کنید

اگر ترجیح می‌دهید که در یک کلاس، زبان را یاد بگیرید و از کمک یک معلم زبان استفاده کنید می‌توانید روش تدریس خصوصی زبان را امتحان کنید.

با این روش شما یک معلم خصوصی خواهید داشت که می‌تواند به صورت حضوری و یا به صورت آنلاین به شما زبان بیاموزد و به سوالات و مشکلات احتمالیتان پاسخ دهد. همچنین معلم خصوصی شما بر تقویت نقاط ضعف شما متمرکز خواهد بود و برنامه‌ای مختص شما تنظیم خواهد کرد.

به کمک یک معلم زبان که به تدریس خصوصی می‌پردازد می‌توانید از همه مزایای مکالمه و یادگیری در کلاس بهره‌مند شوید بدون اینکه واقعاً مجبور شوید که به کلاس بروید!

سامانه هوشمند سفارش خدمات کارچی‌داری در تمامی شاخه‌های خدمات آموزشی فعالیت می‌کند. از جمله تدریس خصوصی زبان که هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری انجام می‌شود.

آموزش زبان در منزل خدمتی است که کارچی‌های متخصص و کارآزموده ما به بهترین صورت برای کارفرمایان انجام می‌دهند.

بیشتر از این وقت را تلف نکنید و به کمک سامانه هوشمند سفارش خدمات کارچی‌داری یک معلم زبان حرفه‌ای برای خود انتخاب کنید و یادگیری زبان انگلیسی را از همین امروز آغاز نمایید.

با ما در تماس باشید
call-center vector karchidari
برای سپردن کارهاتون به ما با یک تماس خیالتون رو راحت کنید