اهمیت تمیز نگه داشتن و شست‌وشوی فرش‌ در خانه

خواندن 3 دقیقه
1 اکتبر, 2020
شست‌وشوی فرش

همانطور که می‌دانید، فرش از دوره‌های بسیار قدیم در زندگی ایرانیان جایگاه مهم و خاصی داشته و در زیبایی دکوراسیون خانه از اهمیت زیادی برخوردار بوده است. به همین صورت شست‌وشوی فرش‌ نیز از سختی و اهمیت خاص خودش برخوردار است. در نتیجه باید برای انتخاب و به‌خصوص پاکیزه نگه داشتن فرش‌ها دقت و توجه زیادی کرد.

شاید برای‌تان این سوال پیش آمده که چرا ما باید فرش‌هایمان را هر چند مدت یک‌بار بشوییم؟ تمیز نگه داشتن و شست‌وشوی فرش‌ها و سایر لوازم خانه چه اهمیتی دارد و چرا آنقدر مهم است؟ آیا شستن فرش‌ها و سپردن آن‌ها به قالیشویی یک هزینه اضافه است؟ ( باید بگوییم خیر.) در این مقاله قصد داریم به تمام این سوال‌ها پاسخ دهیم و بدانیم که چرا باید در تمیز نگه داشتن فرش‌ها کوشش کنیم و ساده از کنار آن عبور نکنیم!

قالیشویی

شست‌وشوی فرش‌ چه تاثیری خواهد داشت؟

1- طول عمر فرش را افزایش می‌دهد

ماندگاری فرش، بستگی به چگونگی نگهداری آن دارد.

عوامل دیگری در طول عمر فرش شما تأثیر می‌گذارند؛ مانند میزان تردد پا و کیفیت پشت فرش. با این وجود، شما بدون استفاده از قدرت تمیزکاری منظم فرش، باعث می‌شوید که فرش شما تا آنجا که می‌تواند دوام نداشته باشد.

شست‌وشوی فرش‌ و حفظ اصولی آن، به دوام بیشتر آن منجر می‌شود و شاید تا پانزده سال ماندگاری داشته باشد.

قسمت‌های پر رفت و آمد فرش شما باید روزانه جارو کشیده شود. اما نقاطی که رفت و آمد کمتری دارند فقط نیاز به دو تا سه بار جاروکشی در هفته دارند. با این کار، شما یک برنامه نظافت عمیق منظم را برای فرش خود خواهید داشت.

2- از سلامتی‌تان محافظت می‌کند

فرش‌ها برای پوشاندن کف خانه بسیار مناسب هستند؛ اما اگر تمیز نباشند، می‌توانند منزلگاه تعداد زیادی از ذرات ناخواسته کوچک شوند وآن‌ها را در خود جای دهند.

  • خاک و گرد و غبار می‌توانند در فرش شما به دام بیفتند.
  • کرم‌های ریز میکروسکوپی می‌توانند در فرش‌های کثیف رشد کنند.
  • همچنین یک فرش کثیف، محل تولید مثل پنهانی کپک و قارچ است.

آیا این‌ها همان چیزی است که شما در محل کار یا خانه خود می‌خواهید؟ به احتمال زیاد خیر. تمیز کردن فرش، این مواد حساسیت‌زا را از بین می‌برد و این اطمینان را می‌دهد که به سلامتی شما آسیب نمی‌رساند.

3- شست‌وشوی فرش‌ کیفیت هوا را بهبود می‌بخشد

میکروب‌ها نه تنها در یک فرش کثیف رشد می‌کنند، بلکه بارها به هوای محل کار یا خانه شما آسیب می‌زنند.

یک برنامه منظم برای شست‌وشوی فرش‌ها و کفپوش‌ها تضمین می‌کند که مشتریان و کارمندان شما در انبوهی از مواد آلرژی زا و قارچ و میکروب‌ها نخواهند بود.

یک فرش کثیف پر از انواع ذرات کثیف است مانند مواد حساسیت‌زای سوسک‌ها، سرب و بارمانده‌های گازهای سمی. تمیز نگه داشتن فرش، این اطمینان را می‌دهد که مردم هنگام رفت وآمد در دفتر کار شما در هوای ناسالم نفس نمی‌کشند.

تمیز نگه داشتن فرش

4- احساس و دید شما را نسبت به یک مکان را بهبود می‌بخشد

شما می‌خواهید محل کار و خانه شما همیشه به بهترین شکل به نظر برسد.

مهم نیست که سطوح چقدر بدون گرد و غبار باشد و یا اینکه پنجره‌های شما کاملاً شفاف باشد؛ یک فرش کثیف و خسته کننده باعث می‌شود محیط شما نامرتب به نظر برسد.

فرش شما نه تنها در شکل ظاهری اتاق، بلکه بر احساس شما نسبت به اتاق تأثیر می‌گذارد. اگر نرم و لطیف باشد، مشتریان و کارمندان شما از کیفیت راه رفتن روی فرش‌های نرم به‌جای فرش‌های آلوده و کثیف قدردانی خواهند کرد.

5- با تمیز کردن فرش سرمایه‌تان حفظ می‌شود

اگر بیشتر اوقات مجبورید فرش خود را تعویض کنید، با تمیز نگه داشتن آن، در بودجه‌تان صرفه جویی کنید.

فرش شما کم ارزش نیست. یکی از بهترین راه‌ها برای محافظت از سرمایه، شست‌وشوی فرش‌ به صورت استاندارد است.

6- بوی نامطبوع را از بین می‌برد

آیا تاکنون نام خستگی بویایی را شنیده‌اید؟

این عبارت به پدیده طبیعی عادت کردن به بوها اشاره دارد که پس از مدتی دیگر بوی آن‌ها را متوجه نمی‌شوید.

معنای آن این است که دفتر یا خانه شما ممکن است بوهایی داشته باشد که برای مشتریان یا مهمانان بسیار قابل توجه است اما شما بوی آن‌ها را متوجه نمی‌شوید. کمی ترسناک است؛ نه؟

یک راه آسان برای مبارزه با این مشکل مهم شرم آور، پاکیزه نگه‌داشتن فرش محیط زندگی‌تان است.

7- لکه و چرک‌ها را از بین می‌برد

هیچ چیز باعث نمی‌شود که یک اتاق با یک لکه قهوه بزرگ یا یک لکه چرب، زیبا باشد.

اگر دفتر یا خانه شما رفت‌وآمد زیادی دارد، گاهی این اتفاق رخ می‌دهد. نظافت می‌تواند این اطمینان را حاصل کند که فرش‌های شما حتی بعد از مهمانی، کاملاً جدید به نظر برسند.

8- ظاهر محل کارتان حرفه‌ای و ظاهر خانه‌تان تازه می‌شود

مشتریان شما اولین چیزی که از شما می‌بینند محل کار شماست.

آیا می‌خواهید این تصور از فرش‌های لکه دار و بوی عجیب و غریب باشد؟

احتمالا نه. این تصور می‌تواند حرفه‌ای، با کیفیت بالا و هوای کاملا تمیز باشد.

9- شست‌وشوی فرش‌ حس جدیدی به اتاق می‌بخشد

حتی اگر توانایی انجام بازسازی کامل دفتر یا خانه خود را ندارید، با تمیز کاری حرفه‌ای فرش، فضای هر اتاق کاملاً جدید می‌شود.

اگر احساس می‌کنید که دفتر یا خانه شما خسته و کسل کننده به نظر می‌رسد، یک‌بار شست‌وشوی فرش‌ها را امتحان کنید. صادقانه بگوییم، این کار می‌تواند تفاوت زیادی را در جهان ایجاد کند.

10- تمیز کردن مرتب فرش‌ها به بهبود روحیه و عزت نفس کارکنان کمک می‌کند

یک اتاق تمیز، روحیه را بالا می برد و افراد را بهتر و سخت‌تر مشتاق کار می‌کند. فرش‌های تمیز روحیه و اشتیاق کارکنان را بهبود می‌بخشند. این باعث خوشحالی و رضایت آن‌ها از محیط کار پاکیزه و فضای تازه می‌شود. فرش نقش بزرگی در این موضوع دارد. بنابراین فرش‌های تمیز برای انگیزه دادن به کارکنان برای کار سریع‌تر، بهتر و سخت‌تر ضروری است.

خدمات قالیشویی

اکنون پاسخ تمام سوال‌هایمان را درباره اهمیت شست‌وشوی فرش دریافت کردیم. امیدواریم که اکنون متوجه شده باشید که چرا شستن و تمیز نگه داشتن فرش‌ها حائز اهمیت است و نباید آن را یک هزینه اضافه و غیر ضروری دانست.

اگر خودتان امکانات و وقت لازم برای شست‌وشوی فرش را ندارید می‌توانید این کار را با خیال راحت به قالیشویی‌های معتبر بسپارید. امروزه زندگی آپارتمان‌نشینی این امکان را از خانواده‌ها گرفته است که خودشان این کار را انجام دهند. سامانه کار‌چی‌داری بهترین انتخاب برای این کار است. یکی از خدمات سامانه کارچی‌داری در زمینه خانه و ساختمان، شست‌وشوی فرش‌هاست. فرش‌های خود را با خیال راحت به ما بسپارید. کارچی‌داری، با به‌کارگیری نیروهای متخصص، این کار را در کم‌ترین زمان و با استفاده از دستگاه‌ها و تجهیزات مناسب انجام می‌دهد.

با ما در تماس باشید
call-center vector karchidari
برای سپردن کارهاتون به ما با یک تماس خیالتون رو راحت کنید