با انواع نژاد گربه ها آشنا شویم

خواندن 5 دقیقه
17 آگوست, 2020
انواع نژادهای گربه

انواع نژاد گربه جزو دسته محبوب‌ترین حیوانات خانگی در دنیا به‌شمار می‌آیند؛ چرا که حتی به نسبت سگ‌ها نیز در شرایط زندگی آپارتمانی، هماهنگی و سازگاری بیشتری از خود نشان می‌دهند؛ در سطح جهان بیش از هفتاد نژاد وجود دارد که در این میان حدود چهل نژاد در گروه گربه خانگی و یا حیوان خانگی قرار می‌گیرد؛ جالب است بدانید درمیان این نژادهای گربه علاوه بر تفاوت‌های ظاهری، از ویژگی‌های اخلاقی و خصوصیات رفتاری متفاوتی نیز برخوردار هستند.

گربه‌ها به سبب اینکه موجب سرگرمی و کاهش افسردگی انسان‌ها می‌شوند، در میان آن‌ها حیوانات خانگی بسیار محبوبی بشمار می‌آیند؛ آن‌ها دارای ذات کنجکاو، شخصیت بازیگوش و بامزه و ظاهری زیبا و جذاب هستند اما در عین حال به خصوصیات غیرمنصفانه‌‌ای چون مستقل، سرد و بی‌روح بودن، شهرت دارند اما حقیقت این است که آن‌ها به‌هیچ‌وجه سرد و بی‌احساس نیستند.

آشنایی با برخی از انواع نژاد گربه

اگر به دنبال گربه‌ای هستید که با سبک و روش زندگی شما هماهنگی و سازگاری مناسبی داشته باشد، بهتر است برای یافتن گربه مورد پسند خود تا انتهای این مطلب با سامانه هوشمند سفارش خدمات «کارچی‌داری» همراه باشید.

گربه نژاد مو کوتاه آمریکایی

یکی از محبوب‌ترین نژاد در انواع نژاد گربه در سطح جهان، رایج‌ترین انواع نژاد گربه در ایالات متحده، از نسل گربه‌های اروپایی و از نوادگان گربه‌های موکوتاه بریتانیایی بشمار می‌آید که بسیار آرام، باهوش، ورزیده‌، خونگرم، دوست‌داشتنی، شیرین و نیازمند توجه زیادی است؛ این گربه از شخصیت جالبی برخوردار است که باعث می‌شود با صاحب خود مهربان و با غریبه‌ها اجتماعی برخورد کند.

برای سفارش خود همین حالا تماس بگیرید

نژاد مو کوتاه آمریکایی از بیش از هشتاد رنگ و طرح متعدد برخوردار است که بیشتر در رنگ‌های دودی، سیاه، قهوه‌ای، نقره‌ای و ترکیب این رنگ‌ها دیده می‌شود.

طول عمر این نژاد گربه پانزده تا بیست سال و از وزنی بین ۳.۵ تا ۶.۵ کیلوگرم برخوردار است؛ این گربه دارای چشمان و صورتی گرد، گوش‌هایی تقریبا کوتاه، بدنی عضلانی، پاهایی قوی است.

گربه مو کوتاه آمریکایی


گربه مو کوتاه بریتانیایی

گربه مو کوتاه بریتانیایی یکی از انواع نژاد گربه و حیوانات خانگی است که ظاهر زیبایی دارد و یکی از بهترین نژاد‌های گربه در دنیا و همین‌طور کشور ایران به‌شمار می‌آید. گربه مو کوتاه بریتانیایی همدم خوبی برای انسان‌ها بشمار می‌آید و بسیار بازیگوش است.

گربه بریتانیایی


گربه نژاد بیرمن

زادگاه این گربه یا حیوان خانگی جذاب، با نمک و زیبارو برمه بوده و از قامتی بلند و قوی، موهای مخملی نیمه بلند همچون ابریشم، گوش‌های نسبتاً کوچک، بینی عقابی، چشمان آبی پررنگ، جثه‌ای بزرگ و بدنی نسبتاً گرد و کم ‌رنگ با لکه‌هایی تیره به ‌رنگ‌های شکلاتی، آبی، قرمز، یاسی یا کرم برخوردار است؛ شایان ذکر است که رنگ آبی چشمان این نژاد در طول عمرش همواره آبی خواهد ماند و به نقاط تیره روی گوش، صورت، پاها و دم، شهرت دارد.

این گربه که یکی از انواع نژاد گربه و بهترین حیوانات خانگی است، پرسر و صدا، بامحبت و مستقل بوده و حیوان خانگی نیست که برای تنها ماندن طولانی مدت ساخته شده‌ باشد.

جالب است بدانید پوشش اطراف پنجه‌های هر چهار دست و پای گربه نژاد بیرمن، چنان زیباست که گویی دستکش‌ها و چکمه‌های سفید برفی پوشیده است.

گربه بیرمن


گربه‌های سیامی

گربه‌ سیامی یکی از انواع نژاد گربه محسوب می‌شود که زیبا، پرسروصدا، پر‌انرژی، اجتماعی، بدنبال جلب توجه، دوست‌داشتنی، بازیگوش و مهربان اما درعین‌حال حساس و عصبی است؛ این نژاد با کودکان و حیوانات خانگی دیگر ارتباط خوبی برقرار می‌کند؛ زیاد اهل مسافرت نیست و به زندگی رزمره و روتین علاقه دارد بنابراین اگر فردی هستید که بسیار به سفر می‌روید، این نژاد، حیوان خانگی مناسب برای شما نیست.

تمام گربه‌های سیامی با قسمت‌های تیره روی صورت، گوش‌ها، پنجه‌ها و دم شناخته می‌شوند و این ویژگی مختص آن‌هاست.

گربه‌های سیامی


گربه اگزاتیک

نژاد گربه اگزاتیک به واقع یکی از حیوانات خانگی است که از ترکیب نژاد گربه پرشین و گربه مو کوتاه آمریکایی به وجود آمده‌است و شباهت‌ ظاهری زیاد این حیوان خانگی به این دو نژاد، این موضوع را اثبات می‌کند.

برای سفارش خود همین حالا تماس بگیرید

او از ویژگی‌های ظاهری چون موهای کوتاه و نرم، چشمان گرد بزرگ، بینی کوتاه سر بالا، چهره‌ جذاب و گوش‌های کوچک برخوردار است.

گربه اگزاتیک یکی از انواع نژاد گربه بشمار می‌آید که برای آپارتمان نشین‌های شهری ایده‌آل است.

جالب است بدانید این نژاد علاوه بر خصوصیات ظاهری، از نظر خلق و خو نیز مانند گربه پرشین است و همانند نژاد مذکور شیرین، کنجکاو، بازیگوش و دارای ماهیت با ثباتی است.

گربه اگزاتیک


نژاد اسکاتیش فولد

نژاد اسکاتیش فولد یکی از بهترین و محبوب‌ترین انواع نژاد گربه و حیوانات خانگی در ایران و جهان محسوب می‌شود که صورتی بامزه و گوش‌های خوابیده‌ای دارد. این گربه شیرین، بازیگوش، بامحبت، آراسته، باهوش، وفادار، کم سروصدا و اجتماعی است و خلق‌وخوی آرام و سازگاری دارد.

این گربه یا حیوان خانگی علاوه بر صورت نسبتاً تخت و گرد، ظاهر بامزه و گوش‌های خمیده به سمت پایین و جلو، به صدای ملایم و لطیف نیز مشهور و از طول عمری بین یازده تا پانزده سال است.

نژاد اسکاتیش فولد


گربه هیمالین

نژاد گربه هیمالین یکی دیگر از انواع نژاد گربه و حیوانات خانگی در ایران و جهان بوده که از ترکیب نژادی گربه پرشین با گربه سیامی به وجود آمده است؛ شباهت ظاهری زیادی به گربه پرشین دارد و به علت ژنی که از نژاد سیامی‌ به ارث برده‌، از نژاد پرشین فعال‌تر است. موهای بلند خود را از پرشین و چشمان آبی و براق خویش را از سیامی به ارث برده است.

 او در گروه حیوانات خانگی قرار می‌گیرد که از بدنی گرد و پاهایی کوتاه و ویژگی‌هایی چون ‌اخلاق خوب، هوش زیاد، اجتماعی بودن، آرامش و موقر بودن برخوردار است.

گربه هیمالین


گربه آبیسینیان یا حبشی

نژاد آبیسینیان یا حبشی یکی از محبوب‌ترین و باهوش‌ترین انواع نژاد گربه است که زادگاه او حول کشور اتیوپی یا همان حبشه می‌باشد و در ایالات متحده طرفداران خود را دارد؛ این نژاد بازیگوش، کنجکاو، پرجنب‌وجوش و دوست‌داشتنی است که با حیوانات خانگی و اهلی دیگر سازش دارد و با همنوع و هم نژاد خود ارتباط خوبی برقرار می‌کند؛ فراموش نکنید نژاد آبیسینیان به توجه زیادی احتیاج دارد. این گربه با صفت بارز رفتن به ارتفاع شناخته می‌شود.

نژاد آبیسینیان یا گربه حبشی


گربه اصیل ایرانی موجود در ایران

گربه پرشین یکی از انواع نژاد گربه است که به گربه مشهور و افسانه‌ای نیز شهرت دارد. این نژاد محبوب در دنیا اما با  اصالتی ایرانی و البته بسیار زیبا از پوششی پشمالو مانند و موهای بلندی ساخته شده است. هر جا صحبت از گربه می‌شود سخنی از گربه‌ پرشین، لاکچری‌ترین حیوان خانگی، به میان می‌آید.

گربه‌ صورت عروسکی ایرانی از شخصیتی آروم، باوقار و مهربان برخوردار است و صورتی گرد و تخت بامزه‌، بینی کوتاه و چشمانی گرد و بانمک اما در عین حال بسیار حساس دارد که می‌تواند به آبی یا نارنجی یا دو رنگ باشد. فراموش نکنید او برای نگهداری به یک محیط امن و آرام نیاز دارد.

گربه ایرانی

رنگ چشم متفاوت گربه پرشین

تفاوت در رنگ دو چشم یا همان ناهنجاری ژنتیکی هتروکرومی، یک نوع عارضه است که در بیشتر گربه‌های سفید مانند نژاد پرشین دیده می‌شود.

رنگ چشم متفاوت گربه پرشین


سایر نژادهایی که ممکن است به هتروکرومی دچار شوند

  • سفید روسی
  • رگدال
  • گربه ترکیش ون
  • اورینتال مو کوتاه
  • پرشین
  • ترکیش آنگورا
  • گربه هیمالین
  • کورنیش رکس
  • بابتیل ژاپنی

گربه‌های اصیل ایرانی امروزی دستخوش تغییراتی هستند که آن‌ها را از نظر اندازه موها، رنگ و آناتومی بدن، شباهت زیادی به همنوعان نخستین خود ندارند.

جالب است بدانید این نژاد در فهرست محبوب‌ترین نژادهای گربه در آمریکا، بعد از گربه اگزاتیک، در جایگاه دوم قرار می‌گیرد.

طول عمر گربه پرشین

طول عمر گربه پرشین، این حیوان خانگی زیبا به مدت ده سال است اما در شرایط نگهداری خوب و مناسب امکان رسیدن به نوزده سال را نیز دارد.

نگهداری از حیوان خانگی

اگر می‌خواهید به مسافرت بروید یا به هر دلیل دیگری برای نگهداری از گربه‌تان نیاز به کمک شخصی دیگر دارید. در اپلیکیشن کارچی‌داری سفارش ثبت کنید. سفارش شما برای افرادی که از قبل اعلام آمادگی کرده‌اند ارسال می‌شود. شما می‌توانید پروفایل و پیشنهاد آن‌ها را بررسی کنید و بهترین فرد را برای سپردن حیوان خانگی‌تان انتخاب کنید.

با ما در تماس باشید
call-center vector karchidari
برای سپردن کارهاتون به ما با یک تماس خیالتون رو راحت کنید