دسته بندی خدمات

توصیه‌هایی برای استفاده اصولی از ماشین لباسشویی

خواندن 8 دقیقه
9 دسامبر, 2020
راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی یکی از لوازم خانگی پر کاربرد امروزی است که البسه را با اضافه نمودن مایع شوینده و فشردن دکمه روشن، شستشو می‌دهد. اما این تمام کاری نیست که باید برای شستشوی لباس با ماشین لباسشویی انجام دهید؛ برای اینکه عمر مفید ماشین لباسشویی خود را افزایش دهید و به‌صورت اصولی از آن استفاده کنید، طبیعتاً لازم است نکات مهمی را رعایت کنید بنابراین تا انتهای این مطلب با کارچی‌داری همراه باشید تا با برخی از این نکات آشنا شوید. با به کارگیری این نکات می‌توانید تعمیرات ماشین لباسشویی منزل‌تان را دیربه‌دیر به دست تعمیرکار بسپارید.

نکات مهم استفاده اصولی از ماشین لباسشویی

بررسی دستورالعمل‌های خاص شستشو

در اولین قدم بررسی دستورالعمل‌های خاص شستشو می‌تواند کمک بزرگی در این زمینه محسوب شود؛ بیشتر لباس‌ها در ماشین لباسشویی‌ قابل شستشو هستند، اما همیشه راهنمایی‌های بیشتر می‌تواند کمک‌کننده باشد.

برای مثال ممکن است در صورت استفاده از آب گرم برای شستشو، برخی از لباس‌ها کوچک شوند البته این امر در مورد برخی دیگر صدق نمی‌کند؛ البسه‌ای مانند برخی از لباس های ابریشمی و دارای ظرافت‌های خاص، لباس‌های تزئینی که دارای پولک‌ و یا دیگر تزئینات فلزی هستند و همچنین لباس‌های خیلی گران‌بها و ظریف که باید حتما با دست شسته شوند‌ را نمی‌توان در دستگاه شست.

درواقع بهترین راه شستن این لباس‌ها، استفاده از دست است؛ بنابراین باتوجه به موارد فوق همیشه قبل از استفاده، باید راهنمای این چنین وسایل‌ها را با دقت بررسی نمایید.

همچنین بخوانید: علت لرزش ماشین لباسشویی

اجزای ماشین لباسشویی

خواندن راهنمای لباس‌ها از نظر جنس

همانطور که گفته شد تنظیمات دستگاه‌های امروزی برای جنس‌های مختلف، دارای تنظیمات شستشوی متفاوتی است؛ باتوجه به این نکته دقت به راهنمای لباس‌ها هم می‌تواند به افزایش کیفیت لباس‌ها و هم افزایش عمر مفید ماشین کمک کند. استفاده صحیح از ماشین لباسشویی بدین معناست که تنظیمات شستشوی مناسب را انتخاب نمایید؛ مثلا برای شستن لباس تیره یک تنظیم و شستن لباس رنگی تنظیم دیگری را انتخاب نمایید. ضمن‌اینکه باید اضافه کنیم شستن لباس سفید و مخلوط نیز دارای تنظیمات متفاوتی هستند.

جداسازی لباس‌ها براساس رنگ، وزن و همچنین میزان کثیفی قبل از شستشو با ماشین لباسشویی

در لباسشویی شستشوی لباس‌های خود را از نظر رنگ جدا کنید تا هر دسته لباس را با یک طیف رنگی شستشو دهید؛ این عبارت بدین معناست که دسته‌های رنگی مختلف لباس باید جدا شوند تا در هنگام شستشو رنگ خود را از دست و یا روی لباس‌های دیگر رنگ ندهند یا به آنها آسیب نرسانند. تمایز قراردادن بین شستن لباس تیره، شستن لباس سفید و شستن لباس رنگی با آسیب ندیدن لباس و دستگاه برابر است.

پودر ماشین لباسشویی

زمانی که لباس‌های خود را بر اساس رنگ مرتب می‌کنید، بین شستن لباس تیره، شستن لباس سفید و شستن لباس رنگی تمایز قرار می‌دهید. به بیان ساده در امر شستشوی لباس‌ها توسط ماشین لباسشویی باید شستن لباس تیره که رنگ‌هایی تیره مانند سیاه، خاکستری، آبی تیره، قرمز تیره و بنفش تیره را با شستن لباس‌ رنگی که شامل رنگ‌های روشن و یا پاستلی مانند سفید، صورتی، زرد، آبی روشن و سبز روشن است، در دو گروه متمایز و جداگانه انجام دهید.

علاوه براینکه لباس‌ها را براساس رنگ (تمایز بین شستن لباس تیره، شستن لباس سفید و شستن لباس رنگی) جدا کردید، لباس‌های خود را بر اساس وزن پارچه مرتب کنید.

این بدین معناست که می‌توانید با مرتب‌سازی پارچه های سنگین‌تر و پارچه‌های سبک‌تر در گروه مجزا، هم از لباس‌های خود دربرابر ساییدگی در ماشین لباسشویی محافظت کنید و هم با این کار، مراقبت از ماشین لباسشویی را درنظر داشته باشیم. زیرا بیشتر ماشین‌های لباسشویی در زمان شستشوی لباس‌ها را می‌چرخانند و به اطراف این وسیله پرتاب می‌کنند، بنابراین وزن اضافی پارچه‌های سنگین باعث خراب شدن پارچه‌های سبک و ماشین لباسشویی می‌شوند.

لازم بذکر است که لباسشویی‌های امروزی امکانی را در تنظیمات خود دارند که شستشوی پارچه‌های سنگین مانند ژاکت و یا لباس‌های بافتنی و شستشوی پارچه‌های سبک را جدا می‌کند؛ باتوجه به این نکته باید متذکر شویم که انتخاب چرخه شستشوی صحیح باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی و آب و جلوگیری از فرسودگی غیرضروری لباس می‌شود ضمن‌اینکه عمر مفید مشان لباسشویی را افزایش می‌دهد.

برای دریافت خدمات تعمیر یخچال و فریزر به این لینک رجوع کنید.

شستن لباس رنگی

دقت به صدای ماشین لباسشویی از دیگر نکاتی که باید درنظر بگیرید.

قرار دادن ماشین لباسشویی در یک سطح صاف یکی از مهم‌ترین نکاتی است که باید بدان دقت داشته باشید؛ درصورتی این وسیله را در یک سطح صاف قرار دادید و در هنگام کار کردن ماشین، باز هم لرزش و صدا را شاهد بودید، اصلاً نشانه خوبی نیست و می‌تواند نشانه خراب بودن قطعات داخلی لباسشویی باشد.

عدم رسیدگی به این چنین مشکلات و یا عدم تعمیر ماشین لباسشویی در صورت بروز خرابی، عمر دستگاه را کوتاه و لباسشویی را با مشکلات جدی‌تری مواجه خواهد کرد و در مقابل تعمیر ماشین لباسشویی نمایندگی‌ها و کارشناسان تعمیر، بهترین گزینه برای افزایش طول عمر مفید ماشین لباسشویی می‌شود.

بستن زیپ‌های لباس‌ها

اگر در گروه لباس‌هایی که قرار است شسته شود، لباس‌های زیپ‌دار وجود دارد، باید زیپ لباس‌ها را ببندید تا به ماشین لباسشویی و محفظه شستشوی آن آسیب جدی وارد نکند.

توجه به ولوم تایمر جهت چرخش آن

اولین مورد در خصوص ولوم تایمر این است که زمان کارکردن ماشین لباسشویی ولوم تایم را دست نزنید و تغییر ندهید ضمن‌اینکه دقت داشته باشید که هرگز نباید ولوم تایمر را برخلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید.

از این طریق می‌توانید خدمات تعمیر ماشین لباسشویی را دریافت کنید

ماشین لباسشویی

اطمینان از اتصال به زمین ماشین لباسشویی

از برقراری اتصال دستگاه به زمین اطمینان حاصل کنید.

پرهیز از جمع کردن لباس‌های چرک در ماشین لباسشویی

هرگز لباس‌های چرک را در ماشین‌ لباسشویی در طول مدت زیاد جمع نکنید زیرا این کار علاوه‌براینکه بطور جد اشتباه است، موجب بو گرفتن محفظه دستگاه می‌شود.

دقت به میزان لباس‌ها در ماشین‌ لباسشویی

هرگز بیشتر از ظرفیت ماشین، لباس کثیف در آن قرار ندهید حتی اگر لباس زیادی برای شستن دارید، زیرا با این کار علاوه براینکه به دستگاه و به لباس‌ها آسیب وارد می‌کنید، باعث بالا بردن مصرف برق می‌شوید؛ بهتر است در شرایطی که میزان لباس‌های چرک زیاد است، آن را چند بخش تقسیم کنید و پس از هربار شستشو، حداقل یک ساعت به دستگاه استراحت دهید.

برای آشنایی با مراحل عیب یابی ماشین لباسشویی این لینک را دنبال کنید

مخزن ماشین لباسشویی

توجه به عدم ورود اشیای فلزی به ماشین لباسشویی

فراش نکنید که پیش از شستشو لبا‌س‌ها، آنها را از اشیای تیز و فلزی خالی کنید زیرا وجود این اشیا در هنگام شستشو، ممکن است به محفظه آسیب وارد کند.

خشک کردن ماشین

تمیز و خشک کردن درب و لاستیک دور دهانه ماشین لباسشویی بعد از پایان هربار شستن لباس تیره، شستن لباس سفید و شستن لباس رنگی، می‌تواند به افزایش عمر مفید دستگاه کمک کند.

در صورتی که به خدمات تعمیر و سرویس ماشین لباسشویی نیاز داشتید، با مراجعه به سامانه انجام کار، کارچی‌داری، سفارش خود را ثبت نمایید. کارچی‌های مجرب به وسیله این سامانه به شما متصل خواهند شد تا بهترین خدمات ممکن به شما ارائه شود.

از این طریق برای دریافت خدمات سرویس و تعمیر انواع لوازم خانگی اقدام کنید

با ما در تماس باشید
call-center vector karchidari
برای سپردن کارهاتون به ما با یک تماس خیالتون رو راحت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *