آرایش عروس در منزل ؛ به سرعت یک کلیک

خواندن 6 دقیقه
16 اکتبر, 2020
ابزار آرایش

آرایش عروس در خانه باعث کنترل و صرفه‌جویی در هزینه‌های عروسی می‌شود؛ درست به همین علت است که برخی از عروس‌ها برای عکس و فیلم‌های فرمالیته و اسپرت، مراسم‌های جانبی عروسی و گاهی حتی مراسم عروسی خود، تمایل دارند در منزل آرایش کنند.

اگر شما نیز از آن دسته عروس خانم‌هایی هستید که می‌خواهید گوشه‌ای از مخارج عروسی خود را کاهش دهید، راه‌حل‌های مختلفی که یکی از آنها آرایش عروس در خانه است، در پیش‌روی خود دارد؛ افزایش مهارت آرایشگری و شناخت استفاده از مواد آرایشی گوناگون می‌تواند در این مسیر کمک بسزایی برای شما به شمار بیاید.

آرایش صورت حال چه به دست خود چه توسط آرایشگر زنانه باشد، علاوه براینکه موجب کنترل و حتی کاهش مخارج عروسی می‌شود، می‌تواند اعتماد به نفس بیشتری را برای خانم‌ها به ارمغان بیاورد پس چه بهتر که این یک هنر ساده اما در عین حال زیبا را به زیبایی هر چه تمام‌تر فرا بگیرید.

ما در این مطلب قصد داریم درباره نحوه آرایش عروس در خانه و همینطور آرایش به دست آرایشگر زنانه صحبت کنیم پس اگر به این مطلب علاقه‌مندید به جمع مخاطبان سامانه انجام کار «کارچی‌داری» بپیوندید تا بر مهارت آرایشگری خویش بیفزایید؛ این مطلب نه تنها تحت عنوان یک راهنمایی مفید برای عروس خانم‌هایی که می‌خواهند گریم عروس را در منزل امتحان کنند، عمل خواهد کرد بلکه نقش بسزایی را در عملکرد علاقه‌مندان مبتدی به آرایش خواهد داشت.

آرایش مو

دو شکل آرایش عروس در خانه

همانطور که مشخص است به سبب اینکه روز عروسی برای عروس خانم‌ها روز ویژه‌ای به شمار می‌آید، کارهای بسیاری برای انجام دادن دارند که یکی از آنها انتخاب یک آرایش مناسب برای آن روز است که در کنار کسانی که خود را به دست آرایشگر زنانه می‌سپارند، هستند خانم‌هایی که ترجیح می‌دهند آن را در منزل انجام دهند.

جالب است بدانید آرایش عروس در خانه به دو صورت امکان‌پذیر است که ما قرار است در ادامه شما را با نکاتی آشنا سازیم که تحت عنوان پیشنهاداتی برای بهتر شدن آرایش عروس در خانه، عمل می‌کند:

 1. میکاپ خود را می‌توانید با لوازم آرایشی شخصی خویش انجام دهید؛ پس اگر از لوازم آرایش خوب و با کیفیتی برخوردارید که با پوست صورتتان هماهنگی دارد، دیگر نیازی نیست لوازم آرایش جدیدی را تهیه و خریداری کنید زیرا می‌توانید برای مراسم عروسی خود، همان لوازم آرایشی قبلی را مورد استفاده قرار دهید.
 2. می‌توانید به جهت آراستن و آماده کردن خود برای یکی از خاطره‌انگیز روزهای زندگیتان، از تجربه یک آرایشگر زنانه مجرب و مستقل کمک بگیرید تا برای آماده‌سازی مراسم عروسیتان، به شما کمک کند.

مراحل مهم در آرایش عروس در خانه

اگر آستین‌ها را بالا زدید و قصد رفتن به آرایشگاه و سپردن خود به دست آرایشگر زنانه را ندارید، در عین حال در مهارت آرایشگری نیز مانند آرایشگر زنانه خوب نیستید، نکات زیر را به یاد بسپارید تا در چند مرحله ساده در خانه خود از یک آرایش زیبا و بی‌نقص لذت ببرید و در به‌یادماندنی‌ترین روز زندگیتان، به چهره‌ای درخشان برسید اما اگر می‌خواهید به آرایشگاه بروید و خود را به دست آرایشگر زنانه بسپارید، اولین قدم در روند آرایش عروس، این است که از عکس‌هایی تحت عنوان مدل‌های مختلف آرایش عروس استفاده کنید؛ گرچه این امر در مراحل آرایش عروس در منزل نیز می‌تواند به شما کمک کند.

پس از اینکه از الگوهای مختلف آرایش کمک گرفتید، باید در مرحله شناخت پوست خود قدم بگذارید.

شناخت نوع پوست در آرایش عروس در خانه

در این مرحله مانند یک آرایشگر زنانه، باید شناخت دقیقی از پوست خود داشته باشید و بدانید در میان گروه‌های پوستی نرمال، چرب، خشک و یا مختلط، پوست شما در کدام گروه قرار می‌گیرد.

این امر در زمانی که قصد دارید لوازم آرایشی بخرید نیز مهم تلقی شده و از خرید لوازم آرایشی نامناسب برای پوستتان جلوگیری خواهد کرد.

تست میکاپ قبل از مراسم عروسی

قبل از شروع فرایند آرایش عروس در خانه و همینطور قبل از مراسم عروسی سعی کنید مانند یک آرایشگر زنانه، چند روز قبل، میکاپ خود را تست کنید؛ این امر در  بهتر شدن گریم عروس کمک بزرگی به شمار می‌آید.

آماده‌سازی پوست برای گریم عروس

آماده‌سازی پوست برای گریم عروس، خود به تنهایی شامل مراحلی است که در ذیل آمده‌اند و یک آرایشگر زنانه نیز بدان اهمیت می‌دهد پس مانند او رفتار کنید:

پاکسازی صورت

برای شروع گریم عروس و خودآرایی نیازمند یک پوست تمیز هستید که با یک شوینده مناسب نوع پوست صورتتان مانند با یک محلول تمیزکننده یا صابون لطیف و ملایم، می‌توانید به هدف خود برسید.

نکات قابل توجه

 • اگر احیاناً روی صورت خود جوش دارید، مقدار اندکی وایزین روی آن بزنید تا سرعت بهبود آن را افزایش دهید ضمن اینکه مانند یک آرایشگر زنانه که اینگونه رفتار می‌کند، نباید آن را تحریک کنید.
 • صبح‌ها زمانی است که از خواب برمی‌خزید، از یک پوست حساس اما تمیز برخوردارید بنابراین از یک شوینده پوست صورت ملایم استفاده کنید اما در مقابل شب‌ها که پس از چند ساعت تلاش، می‌خواهید بخوابید، پوستی ناپاک و کثیف دارید بنابراین باید از یک شوینده پوست قوی اما در عین حال مناسب نوع پوستتان استفاده نمایید.

استفاده از مرطوب کننده

همانطور که در ابتدای این مطلب ذکر شد مانند رفتار یک آرایشگر زنانه، شناخت نوع پوست، می‌تواند در انتخاب لوازم آرایشی مناسب کمک بزرگی ب شمار بیاید بنابراین با توجه به این مطلب می‌توانید یک مرطوب‌کننده مناسب پوست خود را استفاده یا خریداری کنید که نه زیاد از حد چرب باشد، نه پوست را خشن و زبر کند تا در نهایت، نتیجه خوبی را برای مراحل ابتدایی آرایشتان به ارمغان بیاورد.

درست است در طی فرایند گریم عروس، برنامه روزانه‌ شما تغییر خواهد کرد اما این بدین معناست نیست که از لایه‌بردار قوی و سنگین استفاده کنید پس به یاد داشته باشید که استفاده از لایه‌بردار و مرطوب‌کننده ملایم در مراحل ابتدایی آرایش عروس در خانه ضرورری است.

نکته‌ای که باید بدان توجه کنید این است که هرگز پشت پلک چشم را با مرطوب‌کننده چرب نکنید زیرا در این صورت، آرایش روی پلک به خوبی نمی‌نشیند.

آرایش عروس در منزل

آغاز آرایش عروس در خانه

اصل کار آرایش عروس در منزل با انتخاب بین سبک‌ها آغاز می‌شود و با تلاش در جهت انتخاب درست بین رنگ و تناژ آرایش بر اساس رنگ شش نوع پوست از نظر پزشکی، ادامه می‌یابد.

با توجه به مطالب فوق، روش درست این است که در ابتدا لوازم آرایشی خود را بدون درنظرگرفتن نام‌ برندهای آنها، براساس رنگ پوستتان، انتخاب کنید.

ترفند تشخیص رنگ پوست

قطعه‌ای از نقره و تکه‌ای از طلا را بر پشت دست‌ خود قرار دهید تا ببینید کدام یک از آنها یک پس‌زمینه محو را به شما نشان می‌دهند؛ بدین صورت می‌توانید انتهای ‌رنگ پوست گرم یا سرد خود را تشخیص دهید؛ در صورتی‌که نقره پس‌زمینه محو را به شما نشان داد، رنگ پوست شما سرد است اما اگر حالت محوشدگی در زمان قرارگیری طلا بر روی پوستتان ایجاد شد، پوست شما گرم می‌باشد.

استفاده از پرایمر یا کرم پایه آرایش

استفاده از پرایمر یا کرم پایه آرایش در گریم عروس نقش مهمی را ایفا می‌کند؛ همانطور که برای نقاشی کردن به یک سطح صاف نیاز دارید، با پرایمر صورت نیز به این هدف می‌رسید؛ استفاده از پرایمر نه تنها با از بین بردن چین و چروک‌ها و پوشاندن منافذ باز پوست، پوستی صاف را برای ادامه آرایش به شما هدیه می‌دهد بلکه در زمینه خوابیدن هر چه بهتر آرایش روی پوست صورت و افزایش ماندگاری طولانی مدت آن، کمک بسزایی محسوب می‌شود.

نکات مهم در استفاده از پرایمر

 • زمان استفاده از پرایمر پس از کرم مرطوب‌کننده و پیش از کرم‌پودر است.
 • پس از اینکه از پرایمر استفاده کردید باید به آن فرصت دهید تا خشک شود.
 • باید با پرایمر بصورت یکنواخت، تمام قسمت‌های صورت را بپوشانید.

اکنون زمان خرید یا استفاده از یک کرم‌پودر با کیفیت است

مرحله بعدی آرایش پس از پرایمر، باید با یک کرم‌پودر با کیفیت آغاز ‌گردد زیرا این مرحله یکی از پایه‌ای‌ترین مراحل آرایش صورت چه در خانه، چه در آرایشگاه به دست یک آرایشگر زنانه، به شمار می‌آید؛ ممکن است تصور کنید این مرحله از گریم عروس، ساده است اما در آرایش صورت نقش مهمی را ایفا می‌کند و بعد از پرایمر یکی از مهم‌ترین نیازهای اولیه آن به شمار می‌آید؛ به همین جهت بهتر است کرم‌پودر باکیفیتی را انتخاب کنید که یک درجه از پوستتان روشن‌تر است.

همانطور که ذکر شد در این مرحله انتخاب باشماست پس هم می‌توانید از یک کرم‌پودر روزانه و سبک که با پوستتان هماهنگی زیادی دارد و از پوشش متوسطی برخوردار است، استفاده کنید یا یک کرم‌پودر سنگین و با کیفیت، از یک برند تجاری معروف که پوشش‌دهی بالایی دارد را مورد استفاده قرار دهید اما نکته‌ای که در این مرحله حائز اهمیت است این است که استفاده مدام و همیشگی از کرم‌پودر سنگین مخصوص مهمانی می‌تواند به پوستتان آسیب برساند.

اگر از رنگ پوست سرد برخوردارید می‌توانید از کرم‌پودرهایی با پایه رنگ آبی، استفاده کنید اما در صورتی رنگ پوست شما گرم است از کرم‌پودرهایی با پایه رنگ زرد یا طلایی بهره بگیرید.

روش استفاده صحیح از کرم‌پودر
 • برداشتن یک لایه نازک از کرم‌پودر و مالیدن آن به صورت به وسیله برس مخصوص

نکته قابل توجه در استفاده صحیح از کرم‌پودر این است که اگر در استفاده از آن زیادی‌روی کنید، این ماده پس از مدتی روی صورت شما، رگه‌ رگه‌ شده و تصویر بدی از پوست شما را به نمایش می‌گذارد.

 • آغاز پوشش کرم‌پودر از مرکز صورت و رفتن به بخش‌های بیرونی آن
 • استفاده از پد یا اسفنج مرطوب
 • عدم فراموشی قسمت‌هایی چون آرواره‌ها و گردن

حال نوبت به کانسیلر رسید

کانسیلر قلم جادویی است که برای پوشاندن نواقص صورت مانند سیاهی دور چشم، آثار جوش و هرگونه عیب و نقص روی صورت بکار می‌رود؛ در صورتی‌که از آن دسته افرادی هستید که زیر چشم بسیار سیاهی دارند، می‌توانید برای پوشش‌دهی سیاهی زیر حلقه چشم خود از کاورهای مخصوص که می‌توانید آنها را از انواع داروخانه‌ها یا لوازم آرایشی‌ها تهیه کنید، بهره بگیرید.

روش استفاده صحیح از کانسیلر

روش درست استفاده از کانسیلر این است که به وسیله برس مخصوص، یک لایه از آن را بردارید و کانسیلر را با حرکات ضربه‌ای، بصورت یکنواخت، از ناحیه زیر چشم تا روی استخوان بینی برروی پوستتان پخش کنید؛ بهتر است برای این کار از نوک اسفنج آرایشی خیس استفاده کنید.

استفاده از پنکک

اگر می‌خواهید پایه آرایش خانگی خود را مات کنید و در آرایش عروس در خانه به نتیجه‌ای حرفه‌ای برسید، از یک پنکک خوب و باکیفیت استفاده کنید زیرا پنکک برای ست کردن کرم پودر و در کل آرایش مورد استفاده قرار می‌گیرد و از عرق کردن پوست صورت جلوگیری می‌کند.

آرایش گونه‌ها با رژگونه

رنگ دادن به اندازه، به گونه‌ها به وسیله رژگونه پودری بر زیبایی گریم عروس می‌افزاید اما در صورتی‌که در رنگ انتخابی خود دقت کنید.

روش‌های تطبیق رنگ رژگونه‌ها با پوست صورت
 • اگر عروس خانمی با رنگ پوست سرد هستید، بهتر است از رژگونه صورتی رنگ ملایم همراه با رگه‌های بژ استفاده کنید.
 • اگر عروس خانمی با رنگ پوست گرم هستید، رژگونه هلویی رنگ لایت یا طلایی همراه اندکی رنگ صورتی، می‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد.
روش صحیح رژگونه زدن

برای زدن رژگونه پودری، با در نظر گرفتن خطی فرضی از لاله گوش تا گوشه لب، کار خود را آسان‌تر و به شکل یک تیک، پایان استخوان گونه‌ها را به رژگونه آغشته کنید.

زیادروی در استفاده از هایلایتر و زدن آن در نواحی از صورت که به خودی‌خود براق هستند، بسیار امر اشتباهی است.

رژگونه یا هایلایتر را پس از کرم‌پودر و به جهت برجسته‌کردن برخی قسمت‌های چهره مانند گونه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این ماده آرایشی را با برس مخصوص بر روی سیب گونه بزنید و آن را در مسیر انتهایی گونه‌ها تا ابتدای شقیقه‌ها ادامه دهید.

برجسته کردن گونه‌ها با بلاش شاین

استفاده از بلاش شاین در زمینه آرایش عروس در خانه، باعث می‌شود چهره‌ شخص بشاش‌ و پرانرژی به نظر برسد.

این ماده آرایشی را می‌توانید به دو شکل کرمی و پودری تهیه کنید که باید آن را به‌صورت ضربه‌ای، زیر قوس ابروها، گوشه چشم‌ها، اندکی روی لب‌ها، روی پیشانی، کمی روی نوک و کناره‌های بینی و چانه بزنید.

لوازم آرایش

آغاز آرایش چشم‌ها

چشم‌ها در آرایش بخصوص آرایش عروس در خانه نقش مهمی را ایفا می‌کنند و بر زیبایی آرایش چهره می‌افزایند.

سایه

ترجیحاً برای زیباتر شدن آرایش چشم خود بخصوص در گریم عروس از ترکیب چندین رنگ سایه استفاده کنید؛ گوشه چشم را با روشن‌ترین رنگ، آرایش کنید، برای آرایش قسمت میانه چشم از رنگ ملایم و متوسط بهره‌ بگیرید و چین و چروک‌ها گوشه انتهایی چشم را با رنگ تیره بپوشانید؛ پس از اینکه مرحله زدن سایه به اتمام رسید، با یک قلموی نرم، به آرامی، مرز رنگ‌های سایه‌ها را باهم تلفیق کنید.

خط چشم

در صورتی‌که در زمینه خودآرایی بخصوص آرایش عروس در خانه یا همان گریم عروس، تازه‌کار هستید، مداد و یا خط چشم ماژیکی برای شما مناسب‌تر است زیرا این مرحله از اهمیت ویژه‌ای در آرایش برخوردار است و اگر قادر نباشید خط چشم را به شکل درست بکشید، ظاهری نامناسب و نامرتب پیدا می‌کنید که این نکته در آرایش عروس در خانه، اصلاً خوب نیست.

خط چشمی با خط صاف و نوک تیز در برخی از چهره‌ها می‌تواند زیبایی گریم عروس را دوچندان کند.

پرپشت کردن مژه‌ها با ریمل و مژه مصنوعی

برای اینکه مژه‌های حجیم و پرپشتی داشته باشید از یک ریمل حجم دهنده استفاده کنید و با چسباندن مژه مصنوعی، گریم عروس خانگی خود را تکمیل کنید.

برای روش صحیح ریمل زدن بدین گونه عمل کنید:

ریمل زدن را از پایه مژه‌ها شروع کنید و به شکل جارو کشیدن، به سمت ساقه‌های آن حرکت کنید.

مراحل چسباندن مژه مصنوعی را اینگونه طی کنید:

پس از بیرون آوردن مژه مصنوعی‌ها از جعبه، دو سر انتهایی مژه را با استفاده از انگشتان اشاره یا شست بگیرید و سپس آن را به آرامی بالا و پایین ببرید تا با این کار مژه مصنوعی را از حالت سفت بودن بیش از حد خارج کند.

طول مژه را با استفاده از قیچی با طول چشم خود هماهنگ کنید.

هرگز چسب مژه را از داخل تویوپ، به طور مستقیم روی مژه‌ها نریزید بلکه برای انجام این امر، در ابتدا مقداری از چسب مژه را بر روی یک سطح تمیز قرار دهید، سپس لایه نازکی از آن را برداشته و اندکی به قسمت‌های انتهایی مژه بزنید.

برای بلند کردن مژه از موچین استفاده کنید و با نگه‌داشتن آن در وسط چشم، با توجه به ابتدا و انتهای مژه‌های طبیعی خودتان، به آرامی مژه‌های مصنوعی را بچسبانید.

حال با موچین اندکی به پوست خود فشار بیاورید تا از محکم شدن آن بر روی خط مژه طبیعی خود مطمئن شوید.

پرپشت کردن ابروها

یک آرایش عروس در خانه یا همان گریم عروس خانگی زمانی نتیجه حرفه‌ای‌تری دارد که با آرایش صحیح و پر کردن نقاط خالی ابروها همراه گردد؛ با سایه مخصوص ابرو می‌توانید قاب ابروهای خود را مشخص کنید و از ابروهای پرپشت خود در زمینه گریم عروس خانگی خود لذت ببرید.

آرایش لب‌ها

حال به آخرین و مهم‌ترین مرحله آرایش می‌رسیم؛ نرم و مرطوب بودن لب‌ها، آنها زیباتر می‌کند، بدین منظور می‌توانید از نرم کننده یا بالم لب استفاده کنید سپس برای رنگ دادن به لب‌های خود می‌توانید از رژ لب مات و یا مخملی مناسبی استفاده کنید.

آرایش عروس در خانه

نکاتی که آرایشگرها در آرایشگاه‌ رعایت می‌کنند

 • استفاده از محصولات آرایشی با کیفیت در گریم عروس
 • استفاده از پرایمر برای افزایش مانگاری آرایش
 • عدم پوشش تمام جزئیات صورت
 • عدم تمرکز آرایشگر زنانه بر روی یک مورد
 • استفاده از لایه‌های اندک در گریم عروس توسط آرایشگر زنانه
 • برجسته کردن یک ویژگی زیبا به دست یک آرایشگر زنانه در صورت شخص
 • عدم لمس کردن صورت پس از اتمام آرایش
 • تامین آرامش پوست صورت با استفاده از ماسک‌های صورت
 • رعایت نکات ساده اما مهم در گریم عروس توسط آرایشگر زنانه
 • رعایت بایدها و نبایدهای آرایش
 • شناخت پوست توسط آرایشگر زنانه و واکنش‌های آن

در پایان باید به این نکته اشاره کنیم که ما در سامانه هوشمند خدمات آنلاین کارچی‌داری امکان ثبت سفارش آرایشی و زیبایی را برایتان فراهم کرده‌ایم. به این ترتیب با مراجعه به این سامانه هوشمند به سادگی هرچه تمام‌تر می‌توانید از چنین مزایایی برخوردار شوید.

با ما در تماس باشید
call-center vector karchidari
برای سپردن کارهاتون به ما با یک تماس خیالتون رو راحت کنید